Během vyšetřování brutální vraždy německého podnikatele je na horské sjezdovce nalezena jeho milenka, nahá, zkrvavená a silně traumatizovaná. Ellie a Gedeon pochopí, že mají co dočinění s velice inteligentním psychopatickým vrahem, který se svým obětem z neznámého důvodu krutě mstí. (Česká televize)

maoc

Velice pěkný rozjezd. Už úvod nad tělem v průsmyku byl výborný. Gore záběry lepší než True Detective i Broen. Znepokojivá hudba a kamera. Zajímavá koncepce flahbacků, které jsou znepokojivě matoucí a přitom neotřele a fikaně vymyšlené. Totéž druhý díl. Zatím na pomezí 4 až 5 hvězd. Postavy ne tak zajímavé jako třeba Broen, ale rakouský detektiv je správně 'prorodinný' typ a německá bloncka zase friško stahuje zajíce, tak kdo ví, co z toho scenáristi nakonec vydojí. Dostal jsem se k tomu náhodou a zaujalo, takže za sebe hlásím spokojenost - alespoň zatím....Je ovšem nutno dodat, že podobnost, obzvláště s Broen, je značná - tělo ve 2 státech, apokalyptické pozadí, rudá čára v titulcích, nesourodí vyšetřovatelé ze 2 států s podezřelou až temnou minulostí, atp. ()

brasek

Úvodný diel nadstavil latku vysoko a pokračovanie ju nepodliezlo, je rovnako dobre spracované. Obávam sa, či sa príbeh nezvrtne do nejakej pofidérnej atmosféry, ako keby do toho všetko smerovalo. Zatiaľ mystika, tajomstvo postáv, práca s napätím a príbeh na vysokej úrovni. ()

DonBraso

Po dvou dílech jsem zatím mírně řečeno nadšený.Ta mysteriozní nota tomu dává hodně.Pěkné záběry krajiny,prolínání časových rovin ve flashbacích je TOP.Sice to občas může zmást,ale já si to užívám.To,že je seriál podobný hlavně seriálům ze severu my vůbec nevadí,ba nopak.Jen se tedy bojím,že se v tom tvůrci úplně utopí jen proto,aby to vypadalo pěkně.Někdy tam ty prostřihy na havrana,do oblak a nevím čeho,jsem bohužel jen tak na očíčko.Na to,že od Ofczareka jsem nic neviděl,tak ho poznal hned:)Ta jeho postava už vizuálem je hodně stejná jako v jednom Islandském seriálu Trapped.Inu tvůrci berou vše,ale co už.Když to někde funguje,tak proč to měnit.85% ()