Čo robíme v temnotách

• Česko Co děláme v temnotách (viac)
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (viac)

Seriál nazerá pod pokrievku každodenných, alebo skôr každonočných životov troch upírov „žijúcich“ už stovky rokov na Staten Islande. Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše - Nandor Neúprosný. Potom je tu britský upír Laszlo - tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe s obľubou hovorí - a Nadja, zvodkyňa, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyde v Lászlovom podaní. Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa, sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli po svojom príchode na Staten Island poverení - teda ku kompletnému ovládnutiu nového sveta. (HBO Max)

Recenzie používateľa Sayko k tomuto seriálu (16)

Hostina (2019) (S01E01)

Takový průměrný pilot, který nám ukázal, jak žijí upíři v dnešní době z pohledu sluhy jednoho ze tří hlavních protagonistů Guillerma, který svému pánovi slouží už 10 let a čeká na výročí, jelikož mu bylo slíbeno, že se také stane upírem. Párkrát jsem se zasmál, avšak některé vtipy byly trochu vynucené. Herci průměrní a soundtrack jako by byl okopírován z původního filmu. Inu dám tomu ještě šanci.. ()

Městská rada (2019) (S01E02)

Druhá epizoda příjemně potěšila! A zlepšení oproti první nepřišlo jen kvůli tomu, že se projevil plný potenciál postavy "každodenního upíra" Collina Robinse, ale také už zde nebylo tolik mainstream vtipů a konečně jsme se dozvěděli, o co v seriálu vlastně půjde, obsazení Severní Ameriky skrz politiku. ()

Nepřátelství s vlkodlaky (2019) (S01E03)

Každým dílem je tenhle seriál pořád lepší a lepší. Odhalujeme upírskou minulost, jejich dávné spory trvající až dodnes, koníčky, práci a nové schopnosti. V této epizodě navíc zjistíme, že v seriálech nemusí být úhlavní nepřítel, se kterým se celou dobu trvání seriálu bojuje, ale stačí jen malé poškádlení a vše je zase ve starých, upírských kolejích. Teda až na keř s matčinou podobou, ten nikdy stejný nebude.. ()

Noční klub na Manhattanu (2019) (S01E04)

Tak tu máme v pořadí čtvrtý díl upírského života, ve kterém se dozvídáme, jak je to s ostatními upíry v Manhattnu a jestli pomůžou naší trojici dostat se k vládě nad lidmi. Svižný, místy i vtipný díl. ()

Odchytová služba (2019) (S01E05)

Jak už z názvu napovídá, dnes se podíváme na špičák tomu, jak je to s přeměnami ve zvířata. I já totiž dodnes myslel, že se upíři dokáží přeměnit jen v netopýra, ale byl jsem na omylu. ()

Baronova noc ve městě (2019) (S01E06)

Jak vypadá nalitej, zdrogovanej upír, co ochutná ten samej večer pizzu? Uvidíte v tomto díle! ()

Soud (2019) (S01E07)

Tak přeci jenom není tahle seriálová upíří trojka jen náhradou herci z filmu! Viago, Deacon a Ladislav se v této epizodě objeví jako upíří rada. Tenhle sitcom mě vážně baví! Svižné, vtipné epizody jsou pořád lepší a už i na herce jsem si zvykl, paráda! ()

Občanství (2019) (S01E08)

She's a vampireee! V tomto díle se podíváme na zoubek Jenny, vysokoškolačce, kterou Nadja zakousla kvůli zlepšení práva ženám. Zase jsem málem umřel smíchy, úžasný! ()

Rodová linie (2019) (S01E10)

The warrior's home! Neskutečný seriálový twist, který je samozřejmě okořeněný o výborné upíří jokes. Guillermo nechal udělat DNA testy sobě a svým upířím pánům. Co zjistil? Že nakonec nebude jenom obyčejný Mexičan pěstující piňaty.. ()

Duchové (2020) (S02E02)

Tenhle skvělý, upíří, v tomto díle i duchovní seriál je pořád na výborné krevní úrovni, což se potvrdilo i v tomto díle. Máme zde nějaké nevyřízené účty, spoustu vtipných scének, spoustu ponižování chudáka Gizma a výstředního Colina Robinsona, který celou epizodu perfektně uzavře. ()

Super Bowl party (2020) (S02E03)

A konečně nám došlo i na dějové zvraty! Klasičtí upíři a Colin Robinson se svým, i když stále opakujícím humorem vydávají na návštěvu k sousedům, takže zde máme příjemnou změnu prostředí a nové postavy, které fungují spíše jen jako kulisy a těla na vysávání krve, jak by řekli naši zubatí kámoši. No a Gizmo.. to je ten fatální dějovej zvrat! Začínáme se někam s hlavním příběhem konečně posouvat, skvělý! ()

Kletba (2020) (S02E04)

Tak to bylo perfektní! Jak se zdá, dostáváme se k vyvrcholení, Gizmovi už přestávají docházet nervy a Colin přestává mluvit. Tady něco nehraje! ()

Colinovo povýšení (2020) (S02E05)

Postihl nás nečekaný zvrat známý též jako Colin Robinson! Zatím nejlepší epizoda celé série, geniální díl. ()

Na útěku (2020) (S02E06)

Cravensworhteee!! Jedna z těch lepších epizod. ()

Spolupráce (2020) (S02E08)

Pořád se nestačím udivovat, s jakými nápady pořád postavy přichází. Seriálu stále překvapuje drivem, humorem, novýma upírama a v tomto díle navíc s hudební složkou. Famózní! ()

Čarodějnice (2020) (S02E09)

Pravděpodobně jedna z těch slabších epizod. Děj se nám nijak nevyvinul, Colin Robinson nebyl nijak obzvláště vtipný a některé jokes, jako třeba špatná hudba v kazeťáku, už byly prostě ohrané.. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)