Psychobitch

(festivalový názov)
  • Nórsko Psychobitch (viac)

Frida se, dle vlastních slov, chtěla stát outsiderem třídy. Všechny děti ve škole se shodují na jednom – Frida je fakt jiná. Marius je její vrstevník a pro úspěch dělá vše, co může. Když mají ti dva trávit čas po škole společným učením, Marius se neubrání touze ukázat všem, jak je úžasný. Frida se však nemíní nechat premiantem třídy poučovat. Jejich společné doučování se tak stane katalyzátorem vzájemného, už tak turbulentního vztahu. Hádky s Fridou jsou však pro Mariuse něčím nepoznaným – vzrušením i výzvou. (Zlín Film Festival)

Rathalos

Psychobitch je drama,ktorej nazov vo mne vyvolal pocit este pred sledovanim,ze pojde o nejaku sialenost z Norska,ale nakoniec sa z toho vyklulo skvele vykreslenie vztahu medzi chalanom,ktory sa snazi byt vo vsetkom top a dievcatom,ktore naopak ma vsetko na haku a bojuje so svojimi problemami,navonok uplne odlisni dvaja ludia,ale to neznamena,ze to tak musi byt aj v ich vnutri a ten zaver sa mi fest pacil,ale ako to cele skonci,to uz neprezradim,davam plny pocet,lebo taketo filmy z bezneho zivota su na zamyslenie a este dlho behaju cloveku hlavou...:-) ()

Rockerman

Střet dvou světů. Marius je premiant třídy, šprt a mamánek (vlastně i tatánek), jehož život se odvíjí podle předem narýsovaných línií. Frida je volnomyšlenkářská rebelka, která se za žádnou cenu nechce zařadit do řady "normálních". Trochu mě děsí to prosazování jediného správného názoru, sešněrování života různými konvencemi a když jen trochu někdo vybočuje z řady je označen za nenormálního podivína. To je, bohužel trend Západu, ke kterému jsme tak vzhlíželi za našich totalitních let a nepomysleli si, že by se to mohlo právě z této strany vrátit. Pro teenagery cenný film, pro mne až tak atraktivní nebyl. ()

mira.l

Tak musím konstatovat, že norština je sice zajímavá hatmatilka, koukat na zasněženou krajinu v polovině letních prázdnin je taky zajímavé, ale jako film mě to teda nějak nezaujalo. ()

Dave Lister

Frida je jiná a každý ji tak vnímá, možná také proto, že taková být chce. Marius je pravý opak Fridy, je slušný, spolehlivý a v kolektivu oblíbený. Frida a Marius se začnou vídat a pro něj je to jízda z kopce a něco naprosto nepoznaného. Její bezprostřednost ho naprosto okouzlí, ale zároveň v něm dřímá obava, co na to blízké okolí. Krásné, emoční a citlivé teenagerské drama, které je dospělejší než by se mohlo na první pohled zdát. Opravdu další svěží a milý vánek ze severu. ()

desade

Láska dáva krídla, zvlášť tá prvá. A v tomto prípade dodala aj odvahu, lebo to nie je len tak... vzoprieť sa očakávaným konvenciám. ()

wege

Krásný výlet na sever. Ten film je dospělý, je strašně realistický, zároveň je celou dobu krásně skvěží, není žádné přikrášlené středoškolské drama. Prostě čistá práce ukazující dnešní mládež přesně takovou, jaká je. Mít to lepší a promakanější konec, normálně bych přemýšlel nad pěti hvězdami. ()

solisoli

Zamyslel som sa nad týmto inšpiratívnym príbehom a zistil, že mi pripomína, aj keď veľmi vzdialenú minulosť, ktorá opisuje tento v celku vydarený scenár, čo sa mňa osobne v mladosti podobne dotklo. Malomeštiacke snahy rodičov poukázať na vyškatuľkovanú výchovu svojich detí, v podobe opíc na špagáte a vlastne takto so svojich dospievajúcich detí vyrábali kreténov, ktorí keď sa odpútali od maminej sukni boli ľahko ovplyvniteľní a zraniteľní. Musím sa priznať, že ja som nemal tie gule sa vzoprieť osudu tak ako Márius. Podarilo sa mi to hodne neskôr, ale aj keď s následkami to dodnes neľutujem. ()

Heywood

Ukázka "zlaté norské společnosti", kde jeden z mladíků narazí do zdi v podobě dívky Frida. Ta demonstrovaná stupidita pseudoseancí, to vychvalování průměrnosti, veřejné kuplířství dvou vyčůraných dívek a do toho hrdina, který neví, jak má utéci ze světa "všehosprávnosti" do světa, ve kterém našel cosi, co vypadá jako láska, je strhující, byť tempo filmu je poklidné. Výborné herecké výkony, skvělá muzika a ty obrazy nekončícího sněhu dávají filmu náboj, který se jen tak nenajde. ()

rigby

Teenagerovský film, který ukazuje, že nejsou jen americké stupidní bolavé filmečky o dospívání, ale i na severu Evropy může vzniknout originální film. Některé scény jsou trochu drsnější a divák občas kroutí hlavou, proč to bylo tak pojato. Ale na druhou stranu se jedná o nevšední vybočení z obvyklých kolejí. A ta divnost je zcela na místě a nakonec i dává smysl. I když ne každý tomu musí tleskat. ()

Perunwit

Jeden z nejlepších filmů za poslední roky. Citlivý, upřímný, bez patosu a době poplatných proměnných. Plný kotel za hezký popsané problémy dospívání a ojedinělý zážitek. ()

Saxos

Hlavním kladem je absolutní odproštění od sluníčkaření a nuceného MultiKulti. Jinak by na zavěrečném plese všichni nadšeně tleskali a Múúú. Závěr: 50na50. ()

Milo384

Nejlepší teen drama, co jsem kdy viděl. Opravdu silné emoce, v půlce jsem byl naštvaný na toho kluka, pak i skoro slzičky ukáply. No a poprvé jsem si přál, aby se dali dohromady. Opravdu jsem si to užil, super film. ()

lineker

Suprová emocionální houpačka o křehkosti teen-dospělích duší, kdy stále ještě neuzavřená lidská osobnost stonasobně citlivěji reaguje na všechny vnější podněty. Postava Frídy mne byla strašně sympatická. ()

Zaks

Názov aj zaradenie sú, na šťastie, mierne zavádzajúce. Je to teen komédia, len trochu iná, v severskom podaní. Možno tých odlišných prvkov nie je použitých vo filme zas až tak veľa, ale úplne stačia na to, že dej pekne graduje až k odviazanému záveru a výsledný filmový zážitok je vynikajúci. Nie vždy je dobré robiť v živote všetko tak, ako sa má, tak, ako to dnešná sterilná spoločnosť od nás očakáva. Múú. ()

mart93

Docela dost věcem v tomhle filmu jsem nevěřil.. Např několik výjmenuju. Přijde mi divné že by si holku, co si dělá co chce, nechali v jedné a té samé škole. Nemyslím si, že by takovej kluk, co se drží zpátky a byl tišší našel sílu překonat bariéru, kterou šílenákráva na začátku nastavila. Stejně tak si nemyslím že by holku bez zábran, jako byla ona zajímal tak uťáplej kluk, co se jí nechal po čas filmu "vést". V podstatě ona ho vedla a on byl jen takový ocásek a nechce se mi věřit že v reálu by tohle nějaká holka překousla. Ke konci filmu už převzal iniciativu ale ze začátku to byl dost ťuňťa. Jinak mě film bavil, protože mám rád Norské osvěžující prostředí a ledacos prominu. Byl to pěkný a originální, ikdyž jak jsem zmínil trochu nepravděpodobný, scénář který nepostrádal i hodně komediálních a trapných momentů. Viz. té trapné situace kdy jde po vás někdo na hajzl a vy víte že tam po někom zůstali hovna, načež je jasné, že tahle čuňárna bude přisouzena vám... Nebo trapné tancování na konci, kdy nikdo nechápe co děláte.. Vyrušení při masturbaci mámou, přičemž se k vám nahrne celá rodina xD Prostě jsem si nejednou zakrýval oči skrz trapnost situace a zároveň jsem se smál.. Takže takové komediální drama. ()