Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

planetta

Komfortne, v teple domova sa na tento seriál pozeráme. A ja myslím na tých, ktorí tam a vtedy boli. Takýto silný pocit vo mne vyvoláva táto miniséria, ktorá už teraz je pre mňa seriálom roka. ()

meteleskublesku

jsem nadšenej /jestli člověk u tohohle tématu může vůbec použít to slovo/ ze všech vizuálně neošizenejch detailů. od techniky až po jmenné seznamy na bytových domech. perfektní. to totiž neskutečně utváří tu atmosféru, která by se dala krájet a prodávat./ale v olověnejch krabičkách/ ()

KatInTheBox

Som strašne rada, že tvorcovia vychádzali hodně z knihy Svetlana Aleksijevič - Modlitba za Černobyl. Hlavne teda u príbehu hasiča a jeho ženy. Neviem či ho prerozpravajú celý, ale dúfam že áno, on totiž neskončil smrťou hasiča. Naviac v knihe kde ho rozprava dopodrobna sama Ljudmila je doslova a do pismena šokujúci. Strašne dlho som sa po jeho prečítaní nemohla spametat z toho čo si zažili. Silou sa vyrovnal asi len príbehu likvidátora, popísaného jeho ženou na konci tej samej knihy - tajne dúfam, že tento príbeh sa dostane do seriálu tiež aspoň v poslednej časti. Aj ked neviem, 5 dielov je málo, kludne by to znieslo i 20 dielov, tak šialené sú príbehy ľudí čo popisuje kniha a každý z nich by si zaslúžil aspoň zmienku. Inak seria 5 hviezdiciek, a doporučujem povinne pozrieť všetkých čo berú navštěvu Černobylu ako "zábavku" v rámci akčnej dovolenky... ()

Unlikelyhero

Není to jen o Černobylu, ale i o životě v bolševickém Rusku, který je pro náš myslím neuchopitelný, a to i přes naši komoušskou zkušenost. Havíři nasazení do akce jsou přízrační, utrpení v nemocnici děsivé ()

megacik

Tretia časť nedosiahla kvality fenomenálnej druhej časti, ale to sa dalo čakať. Nechce sa mi veľmi rozpisovať, s čím všetkým som nebol spokojný, na počiatku to však bolo určite Politbyro, kde boli zdôraznené hlavne vedecké kapacity, a ostatní členovia- politické monštrá(generáli, tajomník KGB) s obrovskou mocou tu hrajú akoby len vedľajšiu a pomocnú úlohu, ledva dostanú slovo.... proste, čakal som väčšiu prezentáciu moci v tomto seriáli. Možno som čakal aj viac filmovej akcie v okolí Černobyľu, nie iba suchú prezentáciu výsledkov v Moskve, ktorú aj tak všetci poznajú, lebo všetci vedia, ako to prebiehalo, práve z historických dokumentov. A kde je propaganda? V tejto časti ani náznak...nedalo sa asi toľko vecí vtesnať do tak krátkej časti, ale dúfal som..... Keď bude seriál ukončený, pozriem si to celé ešte raz, a možno zmením názor. ()

Jops

byl to super dil. Maskeri se tu fakt vyradili :) A ta posledni scena s michackou. Wow, fakt jsem si rikal ty voe, to je stejne drsny. Natoceny to je tak, ze se clovek do tech lidi vcítí a o to hur se mu pak spi. Bojim se, co prinese ctvrty a paty dil. ()

borboleta

Po každém díle je mi trochu fyzicky špatně, a po téhle epizodě jsem se dokonce během noci budila a kontrolovala stav kůže mého spícího přítele. Děsivé. A taky brutálně dobré. ()