Dospívající zednický učeň Matěj Hůrka, mladík ve věcech lásky jelimánkovitý, žije u své babičky ve venkovská chalupě. Potýká se s milostnými problémy, ale marně čeká nějakou radu, protože čilá babička se znovu vdává za neméně čiperného důchodce. Podnikavá nejstarší generace tak do jisté míry kontrastuje s mládím, které je rozpačité. V nadmíru (pseudo)-lidové komedii měly přitahovat erotické prvky, jejichž působivost však časem vyprchala. (oficiálny text distribútora)

Jello Biafra

Nehorázna blbina plná trapných postáv a nevtipných gagov. Čo by aj človek mohol čakať od fušéra Muchny, ktorý natočil také prepadáky ako únos Moravanky alebo divoké pivo. Dotyčný "Matěj" nie je ani náhodou sympatický hrdina ale naozaj kus poriadneho dementa. ()

venca163

Neuvěřitelnej bizár. Vůbec jsem nepochopil, jestli teda Matěj má bejt nějakej random exot, nebo jestli skutečně zosobňuje vysněnej ideál pro určitou skupinu holek. Každopádně ty situace, kdy je na pokecu na kafi a jen tak mimochodem se odkrade vedle do ložnice, svlíkne se do slipů, sám si vleze do postele a prostě předpokládá, že po něm ta fena touží a přijde, jsou nezapomenutelný. Nebo jak v jednom kuse vyjíždí po svý nevlastní sestře Yvettě Kornový a Milada Ježková je pořád rozhání. Ve filmu je taky hezky vidět, jak se za komanče v práci hrozně kopulovalo, protože nebylo beztak co jinýho dělat. (50%) ()

xaver

Normální přípěh normálních lidí a celkem k pobavení. Toismu bych jenom vzkázal, zda spustu současných a daleko horších filmů hodnotí jako trapné kapitalistické zábavy? Kruci přestaňte už konečně tahat nesmyslně ideologii do hodnocení filmů. ()

Paity

Matěji ty jelito. Kdyby se kolem mě motalo tolik bab, tak bych si radostí skákal. Prostě úplné scifi, které je jen nastaveno tak, aby to vyhovovalo příběhu. Realita ovšem tvůrcům nic neříká. ()

Hanys_

Jak někdy říkám, za komančů točil každý kdo měl kameru. Film bez scénáře, který vlastně nikam pořádně nespěje a s postavami, které fakt nejsou ze života. Když už výlet do JZD, tak raději Troškovy Jahody. ()

EKLEKTIK

"To by se hodilo i dneska, to není špatnej nápad." Nechápu, proč je pod tímto titulem, slovo komedie.Tento film, který je doprovázen nádhernou muzikou skladatele Jana Klusáka a která obsahuje i některé motivy z hudby k seriálu Nemocnice na kraji města, mně spíš připadá, jako lyrický a místy dojemný příběh dospívajícího chlapce, který má své vlastní názory a morální hodnoty a proto ho jeho okolí bere jako podivína a blázna, ale který si i přes tato různá příkoří, dokáže získat lásku dívky Barči, do které se zamiloval a stává se i místním hrdinou. ()

mira007

Normalizační sračka o puberťákovi, který má u ženskejch větší úspěch než napovídá název, asi by to mohlo být nevinný sentimentální pokoukání ( na komunistickej film docela odvážný nahatý scény ), ale občasný zmínky o kulacích a padesátých letech v mých očích z tohoto filmu dělaj komunistickou sračku, která dělala ze socialistickýho venkova fajn místo plný legrace, pohody a sluníčka. ()

no2

5/10 - Matěj mi sice moc sympatický nebyl (ale děvčata na něj mohou samozřejmě mít jiný názor), ale jinak tuto komedii mám docela rád a občas se na ni rád podívám. Líbí se mi ten protiklad Matějova jemná dívka z vesnice x drsná holka z města, která všechny ty křupanské posměváčky dokáže dnešním slovem pěkně "vyfakovat". Sem tam jsem měl pocit, že už jsem něco zahlédl ve starších českých filmech (třeba to, jak je babička Ježková vyháněla z postele). Být tam sympatičtější hlavní postava, tak bych možná hodnocení i zvýšil. ()

Horak

Výborná realsocialisticka teenage komedie, kde se jeste formoval Muchnuv vytribeny smysl pro humor a brilantni reziserska prace. Svuj nepochybny talent vsak mel teprve zurocit ve svem vrcholnem Unosu Moravanky a porevolucnim nepochopenem Divokem pivu. Oblibena hlaska: "Bejt to pred triceti lety, tak reknu, ze to zapalil nejakej kulak" ()

Všežrout

Díky obsazení řady neherců jsou některé scény jedno velké panoptikum. Na hlavní dějovou linku se nabaluje řada postranních příběhů (boj o místo předsedy družstva, nevěry dospělých...), dočkáme se i ekologického poselství a krádeže stavebního materiálu během požáru stodoly. Mnoho scén a dialogů je vtipných už jen svou absurditou, kterou uměla plodit husákovská doba v míře převeliké. Štěstí, že se tomu dnes už můžeme jen smát. ()

gonga

Co si budeme povídat, holky nejenže Matěje chtěly, holky mu chtěly dát jako o život. Jenže Matěj byl holt vocas a vemeno, takže se pořád jen šklebil jako pitomec a skutek utek. Film pitomej a hlavní hrdina král tragédů. ()

zdeny99

Průměrný socialistický film, který je odrazem vesnického života 70. a 80. let (JZD, ples s dechovkou, každý vykládá hned o svatbě, poutě, sex v seníkách, holky koupající se v rybníku, hasičské závody, vkladní knížky...). Dnes to vše už je takové retro a stejně i ten film tak vypadá. Pro dnešního diváka je to spíše nostalgická záležitost na dobu dávno minulou. Zaujme tak jedině Evelyna Steimarová coby milfka v zelených šatech na plese a poté doma u sporáku. [1851. hodnocení, 86. komentář, 45%] ()

Kolssteyn

Skoro jako bych ve filmu viděl vzorek typického češství, ale nuceně tam žít bych asi hromadně odumřel. Zatímco by se skoro mohlo jednat o druhou Vesničko má... autoři předvedli naprosto nemotorné neumětelství. A pak že dvě muchny jednou ranou... :( ()