Vis a vis (Antena 3 / Fox verze)

• Španielsko Vis a vis (viac)
Španielsko, (2015–2019), 42 h 2 min (Minutáž: 43–80 min)

Berta Vázquez, Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo, Najwa Nimri, Laura Baena, Jesús Castejón, Inma Cuevas, Maggie Civantos, Ramiro Blas (viac)

Macarena Ferreiro (Maggie Civantos) je obviněna z podvodu, který spáchala z lásky ke svému šéfovi. Svůj trest si má odsedět ve vězení Cruz del Sur, kde však vládnou pravidla zcela odlišná od běžného světa. Aby Macarena přežila, musí se místním pořádkům rychle přizpůsobit. Zároveň však bojuje za své propuštění, protože je přesvědčená o tom, že je nevinná. (FIAT 500)

drkva

První dvě série jsou super jízda, při které divák autorům odpustí i spoustu nesmyslů, které tam nacpali, pak jde ale kvalita hodně dolů a čtvrtá série snad ani neměla vzniknout. Taková snůška absurdních nesmyslů se hned tak nevidí... ()

camomilla

Tohle byla jizda. I kdyz se nevyhneme "nesmrtelnym" zaporakum kteri preziji vsechno, za tu podivanou to stalo. Emoce a naklonnost k jednotlivym postavam se menila dil od dilu, originalni zvraty a sem tam i vtipna hlaska (nejlepsi Cikanky hlaska s Kudrnkou ve vytahu). Kazdopadne na muj nejoblibenejsi Wentworth to proste nema 8-) ()

fricek12

Docela dobrý, ale velmi rychle to degraduje. První série super, druhá ještě ujde, a třetí série už nestojí za nic. Je vidět, že dochází možnosti, rozpočet a hlavní herci nechtějí hrát jen za pár šupů. Čtvrtá série už totální sračka na druhou. ()

Dr.dogous

scénář 5, režie 5 výprava 4 herci 5 celkem 95%. Super seriál, kontroversní témata: sex v ženské věznici, lesbická láska, drogy, šikana, útěky, vzpoury, mašinérie systému, transplantace srdce vražedkyni, korupce atd. Vynikající kamera, atraktivní neokoukaní herci. (Maggie Civantos) ()

Lacro

Celkem jsem si tenhle seroš oblíbil, dokonce mě na tom bavilo, jak moc je to přitažený za vlasy. První dvě sérky jsou pekelně záživná jízda, ty zbylé jsou na mě místama už trochu moc a k tomu jim tam prostě něco chybí, ale rozhodně se u toho člověk nikdy nenudí a jedná se o kvalitní věcičku. ()

futislav

Takového nevyužitého potenciálu ! Z toho mohla být naprostá pecka seriálů. Ale scénáristi, snad proto, že jich bylo tolik, se zřejmě nedokázali dohodnout, jak to má být. Takže si dokážu živě představit, jak se u toho musí chlámat baby, které tohle sledují v lochu. Snad nejrušivěji působí hlavní hrdinka, která se chová jako typická blondýna z vtipů a navíc odbarvená. To je tak do očí bijící, že už to ubírá energii k dalšímu sledování. Škoda, má to dobrou kameru, dej místy kulhá, ale ta hlavní hrdinka to svým nelogickým jednáním posílá celé do kopru. Není mi zcela jasné, proč se v tomhle seriálu většina postav chová, jako kdyby měla nějakou duševní poruchu. ()

TOPmoovie

3 serie boli ok. dokonca prve 2 velmi. prekvapilo. musis ale od zaciatku prehltnut  obcasne udalosti ,ktore su mimo reality a mimo pravnej, policajnej logiky. na den ta donutia vypnut to:)) ale potom to zase zapnes;). no a medzi 3. a 4. seriou to zacne ist do sraciek. vlastne som nevidel iny pocit, kde to zacne seriozne a skonci uplne surealne. od 4.serie je to cista nepodarena tarantinovka.dej je uplne  nezmyselny, mimo, ako keby ho pisal pan zhuleny. no stale su tam iste 2min sekvencie , ktore stoja za to. uplny zaver.. poslednych 6min 5tky,  kt. je uvedena pod nazvom hotel oaza, je uzasny. to ano, na ten nezabudnes. ()

KAZISVĚT

V podstatě vyborný seriál. Španěle maji rádi trochu víc té pompéznosti, takže místy stačilo málo a byl z toho kýč, ale podařilo se to tak nějak uhlídat. Doporučuji všem chlapům, ženská věznice s hezkejma holkama nám prostě stačí ke štěstí...veřte mi! ()

VsetkoVsade

Áno, ÁNO, Á-N-O! Piper Chapmanová sa dočkala svojej španielskej verzie a treba dodať, že ide o značne vylepšený upgrade! Španieli sú známi najmä početnou komunitou dobrovoľných darcov orgánov, ľudovo nazývaných toreádori, povestný temperament však dokážu pretaviť aj v nevídané výkony na plátne. S výnimkou Prison Break ma žiaden seriál o dovolenke v nápravnom zariadení neoslovil natoľko, aby som mu svoje zaslúžené dve hodiny spánku obetoval čo len raz, zásoby odsúdených v ženskej väznici Vis a Vis sú však popri heroíne či cracku neobmedzené aj v rovinách ich hereckého talentu. Pri záporných postavách sa vám nožík otvára vo vrecku aj v prípade, že máte na sebe len bikiny, z tých kladných sa roztečiete tak, že váš pohyb sa začne udávať v námorníckych uzloch a z monológov Alby Flores mi sánka naposledy spadla tak hlboko, že sa o ňu doteraz potkýnajú u protinožcov. Naposledy som takto neveriacky krútil hlavou, keď sa mi moja terapeutka pri jednej z návštev snažila vysvetliť, že na zaujatie osoby opačného pohlavia mi nestačí len očný kontakt s jeho profilovou fotkou. No, nebola to síce terapeutka, ale môj najlepší kamarát, ktorý nie je až tak dobrý, pretože ho ani nepoznám a danú vetu som si prečítal z jeho komentára pod nejakým príspevkom z Redditu, v nechápavom úžase som z toho ale každopádne ostal. Okrem pár pošetilých činov hlavných postáv tu prakticky nemám čo vytknúť, upozorniť vás musím len na možný výskyt agorafóbie, veď viete, keď spolu s hlavnou hrdinkou strávite päť nocí na samotke v miestnosti dvakrát dva metre, po projekcii vám aj vlastná izba začne rozmermi pripomínať menší hangár. ()

Hacienda

Španěláci se teda nezdají ty dojemné scény nejsou nic moc takové vlastně až kýčovité, ale akce teda hlavně poslední řada. To násilí a úchylnost jej to tuhne krev v žilách. Zkoukla jsem v zátahu všechny 4 série a mohu doporučit je to pecka. Jen můj názor nechápu proč dělali 4 série dalo by se to stáhnou klidně do 2 je tam hodně máčky kolem s postavami dodatečně naservírovány následně zabity a ne nijak podstanými pro další vývoj. ()

ricardo2803

Když člověk vypustí logické myšlení a nebude přemýšlet nad tím, že takovýto režim ve vězení je naprosto nesmyslný (tedy myslím si to - sám jsem obdobné zařízení neměl šanci navštívit), tak celkově se mi seriál líbil. Má švih, dobrá hudba i jednotlivé herecké výkony (ať už jsou mi postavy sympatické nebo ne) stojí za to. Ta jedna hvězdička dolů je za častou nelogičnost... Ale jinak super. ()

andreas_tool

Jako nemuselo to být špatné. Ale to by se nemohly snad všechny postavy chovat naprosto nelogicky. Navíc moc nerozumím tomu, co vedlo scenáristy k tomu, aby byl součástí děje i poklad a terorista. Sorry, ale v první sérii jsem se začal poněkud nudit. Asi bych dal i 3*, ale hodnocení tady je podle mě docela ,,overrated", takže 2* ()

sarizq

Na tento seriál mám velmi rozporuplný názor. Z jedné strany vidím, že děj nemá s realitou nic společného, ale vlastně je těžké se odtrhnout od obrazovky. Je zde určitá podobnost s The Orande Is The New Black v podobě naivní hlavní hrdinky, která do na sobě nabalujích problémů spadne shodou nešťastných okolností. Děj obsahuje spoustu zvratů a napětí, které Vás nutí v seriálu pokračovat dál a když se ocitnete u třetí série, už je pozdě se sledováním skončit. Velmi mě iritují nekteré až neprofesionálně zpracované části. Jedná se zejména o chyby ve střihu, například když Castillo sedí s Otcem Macareny v baru a ve všech pohledech, ze kterych je tato scéna poskládaná, je míra piva ve skleničce pokaždé viditelně rozdílná. Jedná se skoro až o čtyři různé hladiny piva! Také je skoro až otravný zvuk "pípání" pokaždé, když se objeví scéna s policií. Předpokládám, že to je kvůli navození atmosféry, ale pokud jen vystupuje policista z auta, není důvod slyšet hlukot vysílaček a ostatního zařízení, který se nepřirozeně opakuje ve stejných sekvencích. Zajímavé jsou zápletky a nečekané zvraty. Snažíte se držet palce hlavní hrdince, ale ta se každým svým rozhodnutím dostává do stále větších patálií. Nechybí ani romantické napětí pro něžnější obecenstvo. Největím tahounem jsou pro mě vynikajicí Najwa Nimri, Alba Flores a Berta Vázquez. Jsem u třetí série a určitě dokoukám až dokonce. Nemyslím si, že bych toto dílo doporučila někomu dalšímu ke shlédnutí, ale zároveň nelituji stráveného času u obrazovky. Proto zatím 3 hvězdy. ()

Filumena

Španělský povedený seriál. Perfektní kamera, hudba, nápaditý scénář a skvělé herecké výkony. Prostředí ženské věznice vykreslené jak jej naštěstí většinou neznáme. Sonda do lidských povah leckdy mrazivá. Pokud by něco podobného bylo natočeno z mužské věznice to by byla asi teprve lahůdka, jen by se nedaly rozvinout osudy, přeci jen ženské vnímání světa za mřížemi je zcela odlišné. ()