Seriál "Noční závod" se odehrává v nedaleké budoucnosti. Ve dne se svět zdánlivě podobá tomu, který známe – ale v noci se stahují žaluzie, ulice zejí prázdnotou a platí přísný zákaz vycházení. Ten má chránit lidstvo před nakažlivým virem, který zdecimoval zemi. Někteří lidé si však myslí, že následně zavedená pravidla a nařízení jsou příliš vysoká daň. Závod skýtá soutěžícím šanci na únik před těmito zákazy – šanci na lepší život v lepším světě. Závod je synonymem pro vzpouru a bezohlednost, ale také pro naději, odvahu a sebevědomí. Když padne noc, pětadvacet týmů se v jižním Londýně staví na startovní čáru. Nasadí závratnou rychlost a nepoleví, dokud nepřekročí cílovou rovinku kdesi ve Skotské vysočině. (HBO Europe)

anderson

Žánrový guláš šmrncnutý "ejtýs fílingom", ktorý svižne odsýpa a bez problémov funguje vo všetkých rovinách. Impozantné je aj herecké obsadenie s výraznými úlohami pre Seana Beana a Billyho Zanea. Som zvedavý či bude aj SEASON 2. (21.10.2019) ()

slunicko2

Závodem ke svobodě? Můj 14letý syn s IQ 75 byl tímto hloupým seriálem nadšen. Ale protože žádného syna nemám, chybí mi i důvod dílo sledovat. ()

numan

Naprosto ultimátní nářez - mix road movie a zombie horroru s dokonalým 80kovým soundtrackem (Eurythmics - Sweet Dreams, Gary Numan - Cars, Visage - Fade To Grey, Communards - Don't Leave Me This Way, A-ha - The Sun Always Shines On TV, Killing Joke, Joy Division atd. atp.). Můžete hádat, jestli se Seanu Fazolkovi povede přežít aspoň až do konce série - jako ve Hře o trůny. Roli tu má moc pěknou - naprosto vymaštěnej agresivní pedofilní psychopat mu jde vyloženě "k pleti". Bacha na spojlér: Obsahuje taky nejlepší porodní hlášku za posledních 10 let: "Připadám si, jako když se snažím vysrat kopačák". :-D ()

MickeyStuma

Překlad originálního názvu je 'Zákaz vycházení', ale když je ten tolik populární automobilový závod tak přitažlivější, že? Ale je fakt, že o závodě a to samozřejmě nelegálním, to celé je. Hlavní výhra je život na svobodném ostrově. Sportovní, dramatický, hororový a akční seriál oplývající jednou zásadní věcí. Je poskládaný z citací nejrůznějších snímku napříč žánry, převážně postkatastrofických, hororových a akčních. Jako celek to sice krapet ubírá na logice, ale každá epizoda má zase své. Mnohá scéna tedy už byla někde k vidění a divák může jenom hádat, kde. Jen tak na okraj, jednu z rolí tu má i Sean Bean. Tak schválně, zemře jeho postava a nebo ne? Takže tu máme diktátorský svět, vir měnící lidi v zombie a snahu získat lék, touhu dostat se na nějaký ostrov, kde je život doslova jako v ráji a nelegální silniční závod, při kterém řinčejí i zbraně. Opravdu to nikomu není povědomé a nikoho nenapadají patřičné snímky? Tady se opět ukáže, jaký je kdo filmový znalec. Seriál je tedy temné, násilné, nabité akcí a celkově prostě zábavné dystopické dobrodružství, které by dané žánrové fanoušky neměl zklamat. I ten písničkový osmdesátkový soundtrack je použit cíleně. Děj obsahuje nemalé množství násilí v podobě drsných přestřelek a fyzických útoků, dramatického závodu a s tím spojené automobilové nehody, krvelačné zombie, atd. atd. A samozřejmě na dnešní dobu nechybí ani politická moralyzační agitka v podobě míchání ras. Ano, ani tady nechybí milostný pár v podobě černý kluk a bílá holka. Je to takový žánrový myšmaš, ale v seriálu s delší stopáží to funguje daleko lépe než ve filmu. ()

Necrotongue

Upřímně přiznávám, že je možné, že bych byl v předpubertálním věku tímto seriálem nadšený. Mé současné (a tedy notně omšelé já) si tuhle slátaninu, v níž scénáristé předběhli i vlastní myšlenky, krutě a krvavě skoncovali s logikou a přeskakovali z tématu na téma s elegancí postiženého baleťáka, nedokázalo patřičně užít. Scénáristé neohromili ani invencí, neváhali si pro nějaký ten nápad dojít jinam, takže mě dokázal pobavit jen často se vyskytující nechtěný humor, a to je na osmidílný seriál dost chabé. ()