Seriál "Noční závod" se odehrává v nedaleké budoucnosti. Ve dne se svět zdánlivě podobá tomu, který známe – ale v noci se stahují žaluzie, ulice zejí prázdnotou a platí přísný zákaz vycházení. Ten má chránit lidstvo před nakažlivým virem, který zdecimoval zemi. Někteří lidé si však myslí, že následně zavedená pravidla a nařízení jsou příliš vysoká daň. Závod skýtá soutěžícím šanci na únik před těmito zákazy – šanci na lepší život v lepším světě. Závod je synonymem pro vzpouru a bezohlednost, ale také pro naději, odvahu a sebevědomí. Když padne noc, pětadvacet týmů se v jižním Londýně staví na startovní čáru. Nasadí závratnou rychlost a nepoleví, dokud nepřekročí cílovou rovinku kdesi ve Skotské vysočině. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Noční závod (2019)

Upřímně přiznávám, že je možné, že bych byl v předpubertálním věku tímto seriálem nadšený. Mé současné (a tedy notně omšelé já) si tuhle slátaninu, v níž scénáristé předběhli i vlastní myšlenky, krutě a krvavě skoncovali s logikou a přeskakovali z tématu na téma s elegancí postiženého baleťáka, nedokázalo patřičně užít. Scénáristé neohromili ani invencí, neváhali si pro nějaký ten nápad dojít jinam, takže mě dokázal pobavit jen často se vyskytující nechtěný humor, a to je na osmidílný seriál dost chabé. ()

Epizoda 1 (2019) (E01)

Mrzí mě, že jsem nemohl přistoupit ke svému tradičnímu, seriálovému, úvodnímu hodnocení, ale pilotní epizoda na mě byla poněkud chabá. Hlavně mě štvalo, že jsem se přes všechny ty neustálé náznaky prakticky nic nedozvěděl. No, rozhodně mě to zatím neuchvátilo, ale ještě neházím flintu do žita. ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

No, nevím... Buď je se seriálem něco špatně, nebo nepatřím do jeho cílové skupiny. Děj i postavy mají jisté pevné kontury, ale jinak mi to všechno připadá jaksi prázdné. Přitom s Roadkillem to chvíli vypadalo na zábavný zážitek... Hlavním pozitivem je pro mě zatím stopáž, která je naštěstí proti oficiálně uváděné hodině o téměř dvacet minut kratší. ()

Epizoda 3 (2019) (E03) odpad!

A seriál už míří směrem, kterým se vydala už sposta jiných (a přitom podobných záležitostí). Je naprosto úžasné, jak se týmy 11 a 21 dostaly díky unikátnímu plánu přes jediný použitelný most, jak se sem ale dostali všichni ostatní? Samozřejmě kromě pana Fazolky, toho jsem viděl:-) Všechno zaříznul hrdinný boj těhotného Terminátora i marná snaha logiky o záchranu života v tunelu. P.S. Zabili Kennyho, parchanti! ()

Epizoda 4 (2019) (E04)

Tahle má hvězdička šla pouze za týmem Dr. Jonese, tato trojice mě opravdu dokázala pobavit, a to mě překvapilo, od seriálu už jsem nic podobného neočekával. Jak vznikají "strašáci", to už jsem zčásti pochopil a ze zbývající části odvodil, marně ale přemýšlím, kdo stojí za výrobou Terminátorů, kterých neustále přibývá. ()

Epizoda 5 (2019) (E05) odpad!

Na seriálu pracovali tři scénáristé; tomu nemám problém věřit, protože to opravdu vypadá, že každý napsal svou část epizody, a pak to silou mocí dali dohromady. Tahle záležitost mi stále více připomíná seriál Walking Dead, ale až pozdější série, které už stály za... ()

Epizoda 6 (2019) (E06) odpad!

Musím přiznat, že tento paskvil dokázal natolik nakousnout mou psychiku, že vůbec netuším, jestli už mám brečet, nebo zda je to pořád ještě k smíchu. Cíl závodu byl už mnohými zapomenut, přesto v něm hodlají pokračovat. Proč? To na ně ostatní někde počkají? Epizoda měla dva top momenty. Druhým byla "patová" situace v továrně, u které jsem přemýšlel, jestli se tvůrčí tým nesjel jako skupina Dr. Jonese (jejíž taneček byl jedinou světlou chvilkou dílu), protože něco tak pitomého se hned tak nevidí. Prvním momentem byl pokus o zastavení pancéřové dodávky. Když holt nestačí bazooka, použije se pistole (taky vnímáte ten lehký nepoměr?), a kdyby to auto neodjelo, došlo by zřejmě i na otvírák na konzervy. Kdyby mi zvracení nepřišlo tak nechutné, šel bych do toho. ()

Epizoda 7 (2019) (E07)

Tentokrát jsem naštěstí nemusel odpadovat, protože mě epizoda o tom, jak to všechno začalo, docela zaujala. Klidně bych šel s hodnocením i výš, kdyby byl ten nápad původní. Jenže virus, který staví lidi na nohy, ale zároveň má silný vliv na jejich stravovací návyky- to jsem už nejen viděl, ale i hrál. Dokonce se občas k hraní RE rád vracím. ()

Epizoda 8 (2019) (E08) odpad!

V závěrečné epizodě byla logika opět bita vším, co zrovna přišlo pod ruku. Zvlášť se to projevovalo ve chvílích, kdy se nesmělo vystřelit, protože by zvuk přilákal monstra. A to neustále řvaní a zvuk motorů? A vyhrožování zastřelením jediné osobě, která může pomoct s porodem? Taky dobré. Příště by mohlo přijít: "Tak pozor! Mám tady pilu, a jestli pro mě neuděláte to, co chci, tu větev pod sebou podříznu!" Tedy, pokud už to někdo někde nepoužil... ()