Pre partičku stredoškolákov z malého amerického mestečka je kľúčom k úspešnému víkendu nájsť ľubovoľného dospeláka, ktorý im kúpi alkohol. Osamelá pani Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomto smeru darom z nebies. Nielen, že teenagerom bez mrknutia oka kúpi prepravku s alkoholom, ale navyše im ponúkne aj pivničné priestory vo svojom odľahlom dome, aby si ho tam mohli vypiť a trochu sa pritom zabaviť. „Mama“ Sue Ann má len pár drobných podmienok. Aspoň jeden z účastníkov musí zostať triezvy, aby ostatných mohol bezpečne odviezť domov. V jej dome sa nesmie nadávať a nikto nesmie chodiť hore, do obytných priestorov domu, čo sú na prvý pohľad celkom splniteľné podmienky. A tak sa miestne deti stretávajú u mamy častejšie a častejšie. Avšak do párty pohody sa pomaly začínajú vkrádať temnejšie tóny, keď sa zrazu z nadštandardnej pohostinnosti domácej pani stane zvláštny druh posadnutosti a istota, že raz príde deň, keď za to bude niečo chcieť naspäť. Z dokonalého sna všetkých teenagerov sa rýchlo stane nočná mora a najlepšie miesto v meste sa premení v najhoršie miesto na Zemi. Ona vám to predsa hovorila detičky. Hore ste nemali chodiť. (Cinemart SK)

GameboyNES

Hodně slabý, jako fakt hodně. Nejstrašidelnější byla ta gorila v hlavní roli. Žádnej pořádnej masakr se nekoná, děj absolutně klišoidní "aka pomsta na dětech po 20. letech." Dialogy o hovně, žádné budování atmosféry, prostě nic co by si zasloužilo lepší hodnocení. Kdyby aspoň ty mladý kundy ukázali kozy 2% ()

Zombiepod

Pozrel som to výhradne kvôli výbornej Octavii Spencer, ktorá ako vždy nesklamala, inak ide iba o priemerný triler plný logických nezmyslov a hlúpych amerických teenagerov. Prvá polovica príliš dlhá vata, ktorá vás zoznamuje s postavami a snaží sa vzbudiť u diváka ten "o čo jej ide" pocit, no keď sa to v polke prevalí, ide už len o predvídateľný záver deja, no s celkom napínavým finále. Ako jednorazová oddychová blbosť ušlo. ()

Hemlock

Nebyl by to špatný film, kdybych nemusel dvě třetiny času sledovat bandu tupých teenagerů jak se snaží ožrat si pysky. Octavia Spencer se role zamindrákované ženy zhostila na výbornou a je až udivující jaké následky má jedna nepovedená středoškolská kuřba - ale když už s pomstou čekala tak dlouho, mohla milovníky hororu na závěr potěšit větší zabijačkou. ()

Rayen1

Zajimavej nápad, kterej byl ve finále dost překombinovanej a závěr vyznel tak nějak do ztracena... Z máti šela celkem hrůza, ale když odhalili origin, nějak to ztratilo kouzlo. Nebylo to prostě špatný, ale k dokonalosti chybělo celkem dost. Popcornovka na sobotní večer? Jasná věc. Na Oskara to ale nebylo ani omylem. ()

PlysovyMacko

Staršia žena s prezývkou Mama kupuje alkohol a pozýva teenagerov k sebe na party. Divák je natahovany v tom, že prečo a aké má úmysly. Na konci sa tvorcovia nebáli pritlačiť a je tu pár nechutných scen. Octavii som psychopatku verila a keby si to trosku lepšie premyslela, pomsta by sa jej podarila. Film zabavil. ()

waltosin

Nic nového ani zajímavého Máma nenabídla. Žadné hororové besnění se nekonalo a že se bude mstít to jsem vědel od začátku takže bohužel moc předvídatelné a celkově špatně napsané i provedené. 45% ()

AndrewNewman

Keby tam aspoń bolo viac sexi dievčat. Tie dve nestačili! Dejovo to je samozrejme plytká klišodiná gebuzina, v ktorom šikanovaná holka v dospelom veku vyvádza ako p*ča. No proste trapas, ale atmosféra fajn a hlavne Octavia zvládne zahrat asi všetko ()

jokino

Horor ??? Kde ??? Asi som to akosi nepochopil.. Nezáživný, nudný snímok, ktorý by som dokonca zaradil asi niekde do kategórie - D. Samozrejme, 100 ľudí - 100 chutí, no pre mňa by takýto a jemu podobné snímky, ani nemuseli vznikať.. Film bez štipky ničoho. Škoda času a peňazí. ()

honzic

Vysloveně horor to není, ale je fakt, že stupňování je tam dobré, i když herecké výkony mimo Spencer nejsou opravdu nic moc. Hodnocení: 50 % ()

J.Mayen

Ospaly, unaveny polohoror o zhrzene cernosske divizne, ktera si v dospelosti zacne vybijet svoje trauma z detsvi na detech spoluzaku, kteri ji v detstvi sikanovali, krome poslednich cca 15 minut se zde ale neda hovorit o buhvijake zabave. Spis je to takove nezazivne uspavadlo. Rozhodne se pro nej v budoucnu vracet nebudu. ()

Domas88

Asi mě to chytlo v dobrém rozpoložení, měl jsem chuť na nenáročný horor a to se mi splnilo, pěkně to utíkalo a i napínavé (vědět kdo umře nakonec a kdo ne) ()

blondboss

Tak tento snímok mal ozaj pramálo spoločného s nejakým hororovým prvkom. Ako thriller to môže zafungovať, ale aj tak len okrajovo, skôr som to bral ako nejakú teenage revenge drámu s jednoduchým nepútavým dejom. Octavia Spencer sa do tejto role absolútne nehodila a celé sa to tvárilo, ako keby si to nevedelo nájsť svoj žáner. Proste to nefungovalo a bola to v zásade len strata času. 25 % ()

BlondJames

Tak máti mi hned od začátku bylo líto,proto jsem jí fandila a čekala pořádnou vypsychlou hororovou pomstu,jenže začátek se strašně vlekl a konec byla rychle odbytá bubovina pro mladší generaci.To já bych z toho vytřískala více a popustila uzdu fantazie a trošku to okořenila.Námět je to totiž skvělý a když si nepřečtete o čem film bude, je skvělý, jak vám to při sledování šrotuje v hlavě a přemýšlíte, co kde proč a jak.Ale zároveň proto je to také o to větší zklamání za docela useklej konec bez pořádné psycho akce.. ()