Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

Tet.Ew

Film podle Kinga v dnešní době? Jak to může dopadnout..? Ukázalo se že blbě. Miluju knížky Kinga a i Většinu filmů natočených podle jeho předloh. Tohle byla ztráta času. I přes některé odkazy na jeho rukopis. ()

Warhorr

První půlka filmu je vážně hrozná, jen sledujeme partu lidí, která se hledá a nahání v trávě a chodí sem a tam. Ani nevím, co mě donutilo to nevypnout. Možná nástup zcvoklého Patrika Wilsona, který celý film trochu zachraňuje. Celá tráva se zdá být jakousi časovou smyčkou. Tohle téma mám docela rád ale prostě nestačilo. ()

Untentrauer

Fascinující, jak umí udělat z obyčejných věcí neobyčejné. Koukat se přes hodinu na to, jak někdo bloudí polem přerostlé trávy? Blbost? Ne v případě, že v tom má prsty King. Protože on vdechne svému světu logiku, on má talent na tvoření složitých konstruktů ze své fantazie a předhazovat je lidem tak, aby se v tom vyznali, aby to pochopili i před to, že by je taková kombinace nikdy ani ve snu nenapadla. Poslední dobou se setkávám se spoustou pokusů o vytvoření něčeho takového. Každý se snaží kombinovat, vytvářet časové smyčky, propletence, zamotance, ale většinou se to nedaří. Ale tady to funguje. ()

Raziel_cz

Původně jsem chtěl dát tři, ale... První hodina je v pohodě. Je napínavá a atmosférická a klaustrofobická a divná – a navíc je natočená klinicky čistým Nataliho stylem, což je super. Problém je ale scénář. Už v té první hodině z toho totiž cítíte náběh na "Lost situation". Kupí se motivy a zvraty a zápletky a vy doufáte, že se to všechno nakonec nějak uspokojivě zúročí. Jenže pak přijde finále a nějak to skončí, ale o zúročování, natož uspokojivém, řeč být moc nemůže. Spíš to řve pozdním Kingem a v těch motivech a zvratech a zápletkách se to samo ztrácí. A taky to ztrácí to napětí a atmosféru a klaustrofobii a podivnost a zůstávají jenom lidé do úmoru (má to 100 minut, ne 90, a je to fakt znát) pobíhající polem a brečící, že tam budou navždycky. Ještě větší problém ale je, že se ve filmu střídá den a noc – a čím dál víc se protahuje ta noc. A ta noc je mnohem méně efektivní než den. Nejenom proto, že dokud se to všechno děje za světla, působí to podstatně znepokojivěji, ale taky že ty noční pasáže jsou naprostá antiteze jinak skvělých vizuálů. Což vás tedy nemusí moc trápit, protože v těch nočních pasážích toho v prvé řadě nejde moc vidět, ale pokud už jo, rozhodně to antiteze jinak skvělých vizuálů je. Doufám, že Natalimu Netflix zafinancuje další projekty, ale taky doufám, že to budou spíš jeho původní. Tohle se vyplatí vidět asi jenom kvůli Patricku Wilsonovi, který si toho záporáka dává jak pán. ()

Rathalos

Tak malo staci k natoceniu filmu,to je az neuveritelne,ale musim uznat,ze je to kvalitne spracovane,sice je to divne a chaoticke,no napinave a strasidelne,Stephen King je fakt genius,co sa dokazalo zrodit v jeho hlave,klobuk dole pred nim,dam pat slabsich hviezdiciek uz len kvoli nametu a napadu,lebo to by ma v zivote nenapadlo...:-) ()

FeriusParfax

Až mi bylo tvůrců líto, že nikdo jejich veledílo pořádně ani nepochopil. Nápad mohl být zajímavý, ale zpracování dost dřelo. Film jsem viděla na 3x, a to má slabých 100 minut… Jakýkoliv náznak strachu se samozřejmě nekonal. Šustění trávy zkrátka nebylo nic moc. Z postav mě bavil jen vyšinutý pan Warren a malý roztomilý kluk. Jinak jde vlastně celou dobu jen o volání a pořvávání 5-7 jmen dokola. Becky, Cal, Travis,… Nikdo se neobtěžoval vám cokoliv vysvětlit. Pochopila jsem jen, že šlo o jakousi smyčku. Ale… Jakou smyčku? Co tam dělal ten kámen? Co s vámi udělal? Kdo za vším stál? Hororem bych to zcela jistě nenazvala. Tahle podivnost se vysvětlila až na konci, kdy jsem si červené na černém přečetla, že v tom má prsty S. King. Záhada absence strachu byla tedy vyřešena. ()

misbos

Stojí Lingam v Širém Poli - aneb - Moře zeleně (víte, že slovo zlo je odvozené od slova zelený?), falus, a ...co s tím? Je to tak, sílu toho "vztyčenýho šutru" můžete využít k tomu, že z Vás bude hovado nebezpečný pro všechny okolo Vás, nebo k tomu, že budete druhejm pomáhat (aspoň trochu, a z průserů, který jste sami způsobili...tím "šutrem"). Hold - rodina. Hodně silný čtyři. ()

Waldir

S adaptáciami knižných diel od Kinga sa v súčastnoti roztrhlo vrece a osobne začínam mať pocit, že sa na nás každý mesiac valí minimálna jedna “kingovka” (kvalitatívne diskutabílne). Objektívne je to tak za tri hviezdičky, no v rámci netflixových hororov je to nadštandart, ktorý si zaslúži vyššie hodnotenie. Remeselne fajn zvládnuté, pútavé, no v konečnom dôsledku to však neprináša nič nové. Navyše Netflix je zjavne jediná platforma, ktorá fanúšikom žánru ponúka takmer pravidelne pomerne originálne kúsky. ()

emdvojka

Americký vidiek z rozľahlými poľami tiež môže ponúknuť dobrý námet na atmosférický horor plný strachu a napätia. Vysvetlenie, prečo sa ľudia v týchto vysokých trávach strácajú a zomierajú nie je nijak ohurujúca, ale všeobecne dobre pozerateľný i keď ku koncu už ohranými nápadmi preplnený a preto hodný len dvoch hviezd. ()

KUFI

Tesil jsem se na druhy Ruins, ale moje nadseni opadlo jakmile se objevilo to cerveny unholy logo Netflixu vestici sracku. A taky ze jo. Cim dal dej ubihal, tim vetsi zhuverilost se z toho stavala. U bitky se svatym fotrem jsem to chtel uz smazat. ()

Dementra

Těžko hodnotit film, který se prakticky celý odehrává v naprosté tmě, a tudíž je v něm prd vidět. Kingova předloha je silně znepokojující, film se od ní po pár desítkách minut odpojí, a pokračuje si po svém - a z krátké mysteriózní novely tu najednou máme časoprostorový guláš odehrávající se v 5 odstínech černé. ()

Cinematrix

Začátek byl úplně super. Pár lidí se ztratí ve vysoký trávě kousek od silnice a zablouděj tam. Čekal jsem, co se z toho vyvrbí, protože to nebyl žádnej hustej amazonskej prales, jakej má mezi nohama každá druhá šedesátiletá panna, i když je fakt, že tam by soudnej člověk ani nelezl, aby tam nevyrušil nějakou veverku, a když už, tak by byl hodně rychle venku. Nevyvrbilo se z toho vůbec nic, co bych po zhruba dvaceti minutách nečekal a to patřím mezi ty diváky, kteří obvykle až do poslední chvíle tápou. Nicméně nebylo to vůbec amatérsky natočené, tak jsem to dokoukal, poučen, že na cestách budu mít vždy po ruce Endiaron, abych si někam do takové trávy u cesty nemusel nikdy odskočit. ()

Rockerman

Jack Nicholson zešílel z dlouhodobého pobytu v horském hotelu, zde se zase Patrick Wilson zbláznil když pobýval dlouho ve vysoké trávě. Byl jsem zvědavý, jak chtějí tvůrci udržet pozornost a napětí diváků, když 90% děje se pobíhá v trávě a hledá se cesta ven. Povedlo se to jen zčásti. Celé je to v té časové smyčce volaaké zmätené a chaotické. Přesto se na to dalo dívat. ()

pumpkinqueen

Na stominutové bloudění v trávě tahle neobjasněná zápletka nestačila. Nebo alespoň ne ve filmovém podání - předlohu jsem nečetla. V první polovině jsem se vážně bavila; film mě ihned zaujal, zdál se být ideálním sledováním pro jeden z teplých letních večerů (i když bohužel vyšel až začátkem podzimu), protože na nás Kingova letní atmosféra okamžitě dýchla a připomněla mi všechny ty povídky, které jsem četla během horkých letních dnů, třeba Kukuřičné děti. Líbí se mi, že se v té trávě zpočátku ztrácíme s postavami i my, diváci. Nevíme, co se vlastně děje, můžeme se jen dohadovat a předpokládat, užíváme si napjatou atmosféru a nečekané zvraty. Ale když nedostáváme odpovědi a vysvětlení, přestane si to udržovat naši pozornost a co je horší - začneme se nudit. Z toho příjemného mála se najednou stalo moc, až příliš, a film to tak zařadilo mezi průměrné snímky. ()

DWR

Z počátku to začíná slibně, ale pak jen zmatek, zdlouhavé, překombinované, nelogické. Tady se netflix moc nepředvedl, chválím zvuk! ()

helraiser

Hodně pohodová hororová jednohubka o skupince lidí ztracených v poli vysoké trávy s tajemných velkým kamenem uprostřed. No, aby toho nebylo málo, tak do děje zasáhnou různé časové smyčky. Atmosféru to má slušnou, napětí též. V tomto případě se jedná o slušnou podívanou, ve které se divák nemá šanci nudit. Bavilo. ()