Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

JindraLne

Třetí série selhává přesně tam, kde první dvě fungovaly - v rozvíjení vedlejších linií za současného posouvání těch hlavních, aniž by se celý seriál propadnul do nepřehlednosti a repetitivnosti. Jsem ochoten chápat nelogičnost chování studentských protagonistů, byť i té bylo v této sérii na můj vkus až moc a silně to narušovalo rozvíjení příběhu. Naprosté selhání je ale chování a celkově vykreslení postavy nové ředitelky. U původního ředitele Groffa si přece jen dali práci s tím, aby byl i přes svoji "zápornost" stále uvěřitelná postava s pochopitelným pozadím jeho činů. Zde je snaha o vysvětlení motivace chování jeho nástupkyně dosti chabá a její postava je tak spíše plochou karikaturou, která byla do scénáře vložena čistě účelově jako zdroj konfliktu, aniž by byla lépe vykreslena. Což je škoda, protože podobné ředitelky jsou častým jevem, tedy nejde o vyloženě marnou a nereálnou postavu bez potenciálu. Uvidíme, kam ji posune případná další série. Stejně tak působí i přidaná postava ředitelova bratra v podání skvělého Jasona Isaacse, co žel bohu též dostal málo prostoru a byl vykreslen pouze značně ploše. Ona vlastně velká část této série působila jako vata, aby "se něco dělo" a příběhový posun a vývoj postav jako takových tím poněkud utrpěl. To zvláště platí pro tentokrát spíše nefunkční dějovou linkou se školou. Což znovu podotýkám, je škoda, protože předchozí série v tomto ohledu fungovaly lépe. Za sebe doufám, že jde jen o výkyv a že příští série buď chytí nový dech, nebo celý jinak originální seriál důstojně završí. Byla by škoda, kdyby to sklouzlo k zoufalému natahování za cenu příběhové vyprázdněnosti (na což po určité době trpí zvláště americké seriály, jejichž tvůrci neumí skončit v nejlepším). ()

Michael258

Mám pocit, že seriál v druhej polovici tretej série stratil svoje čaro, ktoré bolo neustále cítiť počas prvých dvoch sérií a aj v prvých dieloch tretej série (síce v menšej dávke, ale predsa len). Husiu kožu a slzy v očiach, ktoré ma sprevádzali prvé dve série bohužiaľ na konci tretej série nahradilo sklamanie. Čakal som nejaký závažnejší zvrat alebo vysoko emotívnu udalosť, ale nič také neprišlo. Dej úplne stratil grády, čo ma neskutočne mrzí. Nechcem teraz povedať, že tretia séria bola zlá, soundtrack a postavy boli skvelé, ale to čaro, čo robilo Sex Education tak výnimočným a emotívnym seriálom sa vyparilo ako samotná Ruby. Každopádne verím, že 4. séria opäť zamieša karty a zároveň prinesie to, na čo sme boli zvyknutí. 88% ()

Dawe2

Začíná to být natahaná nuda o ničem, bohužel. Menšin a tmavých pletí je tolik, že se zdají být většinou, to už je opravdu moc. Tato série by mohla být čistokrevnou černošskou LGBTQ ... Ale kvalitou, nápady a dějem za prvními dvěma sotva kulhá. Navíc je zde silný náznak do další série, kterou už ale asi sledovat nebudu. ()

MartCT

Je to pořád fajn, chápu že asi nějaká škola v Anglii takhle vypadá, i když některé scény jsou už zbytečně přehnané... Scéna s autobusem, soulož na veřejnosti, koza a vůbec někdo že scénáristů má problém s fekáliemi... To nejsem žádný puritán, ale zde to bylo strašně na sílu a úplně zbytečné a hlavně pro mě málo uvěřitelné. ()

Simon.Dobes

Zatiaľ určite najhoršia séria. Na predošlé dve sa moc nechytá - skazili tu toho viac. Je to naťahované, miestami dlhé a miestami telenovela. Z Erica sa stal celkom debil a Jacksona s tou nebinárnou a celkom nesympatickou osobou nechápem (neurazil by som sa, keby ich linka bola zo seriálu úplne odstránená). Ola je naďalej nesympatická a jej priateľka Lily správne divná. Čo sa týka pozitív u postáv, musím vyzdvihnúť Adama, ktorý zažíva skvelý vývoj charakteru. Obľúbil som si aj krásku Ruby, ktorá nie je taká krava, aká sa zdala byť (mrzí ma, že ju v druhej polovici série dali na vedľajšiu koľaj). No a to, čo ma na tejto sérii bavilo najviac, bola pani riaditeľka Hope. Výborne zahratá postava, ktorá vás núti, aby ste ju na jednej strane neznášali a na druhej mali pre ňu pochopenie. Sex Education už nie je o radení ohľadom sexu a o bizarných scénach. Je to skoro už len o vzťahoch medzi postavami pravdepodobne to tak bude vyzerať aj v štvrtej sérii, čo je škoda. V konečnom výsledku je to o level nižšie ako predošlé dve série. Je to stále ale pozerateľné. 3,5/5. ()

Doli10

Seriál víceméně pokračuje v trendu minulých sérií. Dokázal mě skvěle pobavit, ať už bizardními nebo vtipnými scénkami. Jednu hvězdu zde ubrala druhá půlka seriálu, která mi nepřišla už tak atraktivní, a to hlavně z vývoje několika postav (Otis, Hope, Jakcson). Chemie mezi Otisem a Ruby je naprosto skvělá, ještě navíc, když ji dali ten background, že není nějaká nafoukaná fiflena. A následně zničehonic s ní scénáristi ukončí v půlce série linku (pak už snad jen byla jen na konci - mohlo dojít k lepšímu ukončení toho vztahu a i klidně až na konci série) a začne opět linka mezi Otisem a Maeve, kde je jeden a dost podstatný problém - není mezi nimi taková chemie jako v minulých sérií a co rozhodně na mě víc emocionálně zapůsobilo byl rozchod s Ruby než poslední scénka odjezdu Maeve pryč. Prostě první půlka bavila o mnoho víc než druhá. Nicméně stále skvělý seriál a těším se na 4. sérii. Top postavy této série: Ruby, Adam, Otis. ()

Maeven

SPOILERY!!! Čekal jsem něco trochu jiného. Jasně, stále je to naprosto perfektní, co se týče vývoje postav a stále je to nádherně natočeno. Ale za mě je tam až moc hluchých míst. Například vztah Otise a Ruby byl naprosto zbytečný. Poté, co ji dal košem ji vlastně skoro ani neukázali. Celé to pro mě táhl Adam, jehož charakteristický vývoj byla radost sledovat. Erikovo rozhodnutí bylo pro mě taky nepochopitelné. Celý jejich rozchod absolutně nedával smysl. Jediné vysvětlení zní: Erik je prostě kokot. Týpkovi ten rozchod byl úplně u prdele. A to jsem ho měl v minulých sériích tak rád. Vztah Otise a Maeve mě už vůbec nezajímal. Jejich jakákoliv chemie se prostě vytratila. Byl bych stokrát radši, kdyby zůstal s Ruby. Ta jejich "naprosto nečekaná" líbačka v dešti byla opravdu přehnaná. O tom konci ani mluvit nebudu. ()

oli9

Asi nejslabší série. Otis to tahá vcelku sám, ale je spíše v pozadí. Nemám nic proti nikomu ale těch homosexuálů, třetího pohlaví už je celkem dost 🙂 pozitivum vidím v odbočce do Francie a Afriky ()

PeteBuck

Mám ten dojem, že trochu posun k prvej sérii, na druhú stranu odklon od tradičnej kliniky, čo je trochu na škodu. Dosť veľa bláznivých a ujetých somarín, ktoré robia z hlavných protagonistov už fakt blbov, ktorí poserú, čo môžu. Trochu na škodu, lebo sa správajú ako totálni kreténi aj na sedemnásťročných. Ale stále celkom slušná zábava. ()

amazonica

Třetí série překvapila trochu vážnější atmosférou. Teď už to nebylo jen Otis to a Otis tamto, ale spíš se tam prezentovalo víc dějových linek, což je u mě vřele vítané. Musí se nechat, že nudných scén bylo pomálu a moji pozornost si to celých těch 8 dílů drželo vzorně. A i když je to třetí série, které zpravidla stávají za starou bačkoru, případ sex education je výjimkou, která určitě stojí za to zkouknout. ()

vitapavlik

Byla to v podstatě nuda, protože mě zajímal Otis (v půlce série mě přestal zajímat i on, protože začal být celkem debil) a Maeve a ostatní dějové linky skoro vůbec, takže se to docela táhlo. Celkově 3. série je meh ale děj dopadl relativně fajn a stejně si myslím, že Sex Education je celkově výborný seriál. ()

Tr0nic

Tretia séria sa uberá trocha iným smerom ako tie predchádzajúce. Stále to kolíše medzi drámou (Riaditeľ, Otis-Ruby, Adam-Erik) a komédiou (koza. výlet do Francúzka) táto hranica je tenká, no tvorcovia na nej skvele balancujú. Potešil väčší priestor pre Adama. ()

PsychopatXXX

nevěřím bych, že toto někdy řeknu... ale až tento seriál mi pomohl více pochopit problematiku dnešních genderu.... pochopil jsem, že navzdory tomu, že si furt myslím... že pokud jsi muž a cítíš se být kytka, že ti jebe, tak zkrátka pro mladistvé je ten problém a pocit zcela skutečný a tudíž relevantní. Seriál skutečně pomohl jednomu konzervativnimu debilovi se více empaticky vcítit do LGBTQXYZ komunity.... geniální dílo ()

boss123

Na tretiu sériu Sex Education som netrpezlivo čakal už od skončenia druhej série. Seriál sa mi za dve série svojej existencie dokázal dostať pod kožu. Tešil som sa veľmi. A musím povedať, že som si ju aj  užil. Ale má to svoje, ale. V tretej sérii sa opäť divák stretáva so starými známymi postavami. Doplnia ich aj nejaké nové. Opäť sa rozoberajú ich životy ich problémy nie len sexuálne. Tvorcov musím pochváliť za to, že stále dokážu zaujať a baviť. Postavy sú znovu rozobrané do hĺbky. Ich vývoj je v mnohých prípadoch prekvapivý. Bohužiaľ nie len kladne k čomu sa ešte dostanem. Nové postavy sú zaujímavé. Každá z nich je ukázaná z oboch strán. Musím sa, ale priznať, že ani jedna mi nijak zvlášť ku srdcu neprirástla. Bohužiaľ. Vývoj niektorých postáv ma dosť sklamal. Hlavne z toho dôvodu, že neprešiel prirodzeným vývojom. Napríklad Jackson sa pre mňa v tejto sérii stal asi najmenej sympatickou postavou. Narozdiel od druhej série, kde som jeho prirodzený vývoj veľmi ocenil. Rovnako tak Eric mi prišiel výrazne iný, ako bol prvé dve série a vôbec som sa nevedel s jeho správaním stotožniť. Adamov charakterový vývoj sa naopak posunul dopredu a som veľmi rád, že pokračuje od druhej série v rozkvete. Škoda len, že na pár dobrých nových nápadov pripadá aj niekoľko ohranných, ktoré sa od prvých dvoch sérii veľmi nezmenili. V celkovom hodnotení som, ale spokojný bavil som sa aj pri tretej sérii, a to je hlavné. Som zvedavý na ďalšiu sériu a určite mám v pláne ju hneď pri premiére zhliadnuť. Napriek nejakým chybičkám sa podľa mňa stále jedná v súčasnosti o jeden z najlepších komediálnych seriálov. A to je hlavné a v konečnom hodnotení aj rozhodujúce. Dávam štyri hviezdy z piatich a 80%. ()