Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

Michalechal

Tuhle sérii jsem slupnul jako malinu :-) Jel jsem díl za dílem a prožíval to jak malej kluk (což pořád uvnitř bohužel jsem). Mám dojem, že mě nenudil ani jeden díl. Samozřejmě, u mě hraje roli, že mám slabost pro filmy z prostředí středních a vysokejch škol, což nemusí bejt pro každýho. Stejně tak, jako ještě víc kladenej důraz na sexuální menšiny a problematiku LGBTQIA než v předchozích sériích - to u nás sice není úplně mainstreamový téma, ale ve VB se s tím potýkaj tak trochu víc, takže bych to nebral tak, že nám tohle vnucujou. Chce to nadhled :-) Pak je zábava zaručená. ()

HonzysKISS

Třetí série je už výrazně slabší. Otisova sexuální poradna tu vážně moc chybí. Chápu, že to stále nemůže být to samé, ale bylo to prostě originální. Je tu taky bohužel o dost víc buzerantů. Jediný vztah, který mě zajímal, byl Otis a Ruby. Jinak ostatní byly spíše otravné. Nová ředitelka je strašně nesympatická, ale na druhou stranu její nová pravidla jsou moc fajn, taková pěkná změna. Povedla se tu i složená hudba. A aspoň se vyřešil vztah s tím otravným vozíčkářem. Celkově mě nejvíc bavily jenom dva díly, od kterých jsem se nemohl odtrhnout. Jinak vážně takový průměr. ()

Kacitr

Možná ze mě ta počáteční euforie opadne, ale prozatím jsem nadšená. Jen mi přijde, že hlavní postavy byly jaksi upozaděny a do popředí se dralo to méně důležité. Bavila mě Aimee, Adam, Otis. Ten progres a osobní růst u některých? S mými emocemi to pěkně zacvičilo. Jen by to chtělo více Otise a Maeve. Ono by to natahování mohlo taky brzy otrávit.... Jo a scenáristé by se příště mohli vrátit k charakterům, které poslali na vedlejší kolej. Pokud příště bude...A Eric ať mě neštve. To jeho jednání v téhle sezóně? Pf. A Ruby ta zmizela kam mimochodem? Zrovna když se nám ukázala taky jinak, než jako nafrněná barbína, rozhodli se páni pisálkové, že se budou řešit raději postavy, o kterých předtím nikdo nikdy neslyšel. Škoda. ()

Muel

| Netflix | Super. Po mierne slabšej druhej sérii je to opäť nahláškované a miestami fakt divné, ale kráľovsky zábavné. Každá jedna dejová linka tu má zmysel a všetky su pekne uzavreté. Vývoj postáv síce rozprávkový, ale nepresiahne to hranicu absurdity a postavám proste fandíte a máte ich úprimne radi. A konečne došlo na "ten" moment, na ktorý sme všetci čakali od prvej série, vy viete ktorý. Inak Adam je proste MVP celej série. Ten character development je tu lepší, než v polke dnešnej seriálovej produkcie. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Jaroslaf

Úžasná řada, možná lepší než předchozí dvě. Jediný co mi v seriálu chybělo, bylo braní drog, a i toho tady bylo vrchovatě. Fantasticky napsané postavy, nádhernaá stylizace, kamera, hudba, herci. Na Sex education zkrátka není co kritizovat! ()

Cartmof

3. série má celkem podivuhodný začátek. Chvilkama vás hrozně zajímá, co se děje s Otisem, Maeve a dalšími a pak přijde jiná postava a pokud jste si k ní nevybudovaly nějaké sympatie, nejradši byste jí dali vypínák (koukám na tebe Ollo). Hlavní "zápletka" série je dost poutavá a i když jsem věděl, jak vše skončí, i na druhé zhlédnutí jsem si sérii dost užil. ()

krauset

Sexuální výchova má i ve třetí sérii stále co říct a co naučit. Byznys motor sexuálního poradenství Otise a Maeve se zadrhl na jedné malé komplikaci – přestali být přáteli. Možná ale není rozbitý a stačila by jen trocha benzinu. Otis mezitím tajně chodí s Ruby, která ho drží na velmi krátkém vodítku (a zároveň velmi dlouhém, protože nechce, aby je spolu kdokoliv ze školy viděl). Seriál chytře zpracovává různorodá sexuální témata, ať už je to trauma (sexuální násilí spáchané na Aimee v autobuse), konsent u lidí s handicapem (Isaac), či těhotenství v pokročilém věku (Jean). Gillian Anderson tu ztvárňuje jednu ze svých nejlepších rolí. Mimochodem jaká ironie, že známá sexuoložka věnující profesní život boření sexuálních mýtů a klišé si začne s instalatérem, tedy žije jedno z největších porno klišé vůbec. Sexuální výchova zůstává vtipná, moderní, s přiměřeným množstvím odkazů na soap opernost středoškolských seriálů, a nabízí vyvážený pohled na různé sexuality a fetiše poučeným a komplexním způsobem. Jeden z nejlepších seriálů Netflixu. ()

PanTumnus

Série o tom, že změna je dobrá. Tvůrci skvěle pracují se vztahy jednotlivých postav a s tím, jak negativní věc nebo zkušenost, může v budoucnu vyústit v něco pozitivního a život měnícího. Jen některé dějové linky nebyly zvládnuté tak dobře, jak si možná scénáristé mysleli (Hope, Rubi, Ola...). Čtvrtou sérii ano, ale jen pokud bude skutečně poslední. ()

Kopi1

Třetí série se až moc zabývá vedlejšími a ještě více vedlejšími dějovými linkami. Celkově se hlavní příběh podle mě posunul o velmi málo, každý se furt za něco omlouvá, všichni se furt jenom rozcházejí a tvůrci už myslím moc nevědí, co dělat. Meave (a možná i Otis) zde podle mě dostala málo prostoru a jiní zase až moc. Bez té kliniky to není sice ono, ale furt se na to kouká dobře, jsou zde hezké, emocionální momenty a hymna školy výborná. Pokud bude další série, tak už bych asi zvolil radši to ukončit než se motat stále dokola bez nápadů. Furt jsem si ale třetí sérii užil. ()

anatheman

Opět se jedná o povedenou sérii, nicméně oproti předchozím dvěma pětihvězdičkovým zde musím s hodnocením poněkud polevit. Jasně, opět se jedná o silně návykovou drogu, kterou jsem zhlédl takřka za jediný den. Jako nesporný klad série vnímám to, že se opět setkáme s velkým množstvím silných momentů, což tedy znamená, že vám na postavách záležet, a to i bez ohledu na sympatie. Nicméně nyní dochází ke dvěma problémům. Tím prvním je to, že se přeci jen částečně vytratilo kouzlo prvních dvou sérií. Hlavně tedy v oblasti onoho "sexuálního poradenství". Chápu, že je tomuto tématu věnována pozornost i nyní, byť poněkud alternativnějším způsobem. A také chápu, že tato změna měla ve třetí sérii své opodstatnění - hlavně v souvislosti s vývojem vztahu Otise a Maeve. Přesto jednou z dřívějších předností byly terapeutické seance na starých záchodech, které tu zkrátka chybí. Druhý problém považuji za závažnější. První dvě série byly úžasné a především úspěšné, proto se zkrátka Netflix rozhodl, že ze Sex Education vytvoří dojnou krávu. Ano, většina témat je stále šťavnatých, přesto je zřejmé (hlavně kvůli finálním vyústěním většiny linek), že se tu otevírají vrátka pro potenciálně nekončící pokračování. A ačkoli tento přístup nepřináší až tak závratné problémy nyní, už se poněkud obávám směřování následující série (která prostě bude). Bylo by zkrátka dobré, kdyby už došlo k definitivnímu uzavření, aby se ze Sex Education nestala vyždímaná parodie sebe sama. Nicméně jak jsem říkal, pořád tato série je dosti dobrá a její kvality jsou zkrátka znatelné. Proto třetí Sex Education uděluji 4 kozou sežrané pornočasáky z 5. ()

stepankoby1

Nejlepší prozatímní konflikty postav (Michael, Adam, RUBY!!) se mísí s nejhoršími (Kyle, Cynthia a Jeffrey, podvádějící Eric??), nejlepší writing (3x1, 3x2) s nejhorším (3x5, 3x7). Je tu tolik dobrého a zároveň tolik špatného. Nejdůležitější je ale lidové Fuck Otis and Maeve, all my homies hate Otis and Maeve. OTIS AND RUBY NEW OTP. Jsem plný zvědavosti do čtvrté série. ()

pumpkinqueen

Druhou sérii to nepřekonalo, ale již od té první se příběh stále nese ve stejném duchu, a tak jsem si náležitě užila i tuto třetí. V jistých ohledech a vztahových zvratech to bylo dost překvapivé - někdy mile, někdy krutě. Ovšem dějová linka s novou ředitelkou Hope, zdánlivě připomínající naši Bradavickou Dolores Umbridge, na mě působila už trochu moc přehnaně, ale nemůžu upřít, že to celé nebyla zábavná podívaná. ()

Hpatrik

Třetí série mě asi nedokázala tolik strhnout jako ty předchozí, takže na plný počet to tentokrát nebude, ale to opravdu jen o fous. Pořád si to ale drží tu svou nekompromisní kvalitu, nová zajímavá a skvěle obsazená postava a je tu znovu fantastický soundtrack! ()