Tate no júša no nariagari

• Japonsko 盾の勇者の成り上がり (viac)
Japonsko, (2019–2025), 25 h 10 min (Minutáž: 24–46 min)

Predloha:

Jusagi Aneko (komiks)

Hudba:

Kevin Penkin

Kaito Išikawa, Asami Seto, Rina Hidaka, Jošicugu Macuoka, Jošitaka Jamaja, Maaja Učida, Sarah Emi Bridcutt, Jutaka Nakano, Hiroki Jasumoto, Jošino Aojama (viac)

Naofumi byl obyčejný dvacetiletý student a otaku, dokud jednou nevzal do ruky tu proklatou knihu... Příběh z fantasy světa o 4 hrdinech, z nichž každý vládne jedním mocným předmětem - mečem, kopím, lukem a štítem, které mají zastavit strašlivé vlny monster, pravidelně se valící na ubohé obyvatele království. Přesně sem byl Naofumi přenesen, aby se stal jedním z vyvolených - hrdinou se štítem. Štít však nedokáže zabíjet monstra, a tak je Naofumi již od začátku považován za toho nejpodřadnějšího z hrdinů a do jeho doprovodu na epickém dobrodružství za nabráním zkušeností se nechce nikdo přidat, kromě jedné mladé a krásné dobrovolnice. Tato dívka však hned první noci Noafumiho okrade o veškerý majetek a ještě ho veřejně obviní, že ji zneuctil! Navíc se ukáže, že je dcerou samotného krále, a tak o jejích slovech nikdo ani na okamžik nepochybuje. Chlapcova reputace nemůže být horší, nyní není brán jen jako podřadný hrdina, ale i jako kriminálník. Ovšem díky tomu, že je jedním z hrdinů, není možné, aby byl vrácen do svého světa, nebo byl zavřen do vězení, dokud nebude poražena poslední vlna monster a pohroma neskončí. Tak je Naofumi odkázán jen na sebe, všichni v království znají jeho údajná provinění a nikdo mu tak nechce nabídnout pomocnou ruku. Štít sám o sobě nedokáže zabíjet monstra a tedy Naofumi tuší, že sám nemá v tomto světě šanci, ovšem nehodlá tu již nikdy nikomu věřit, a tak se nechá zlákat nabídkou zdejšího trhu s otroky... (Jeoffrey)

RoyBatty444

S03 Isekai (prenensenie do iného sveta) seinen (zamerané na mužov ve veku 18–30r) Charizmatickým študent, ktorý sa dostane do zatracovanej postavy a krajiny, kde prevládajú intrigy a strach pred zničením. Našťastie si svojim odhodlaným, ale aj hrdinským prístupom zhromaždí družinu zvieracích a iných druhov. Príbeh sa točí okolo odvracania rôznych nástrah a snaženia prežiť. Interakcia medzi pohlaviami je len okrajová. Príbeh je zaujímavý a postavy tiež v treťom diely trochu začal poľavovať. ()

Darthorias

Velké prekvapenie roka a tiež prekvapivé zmeny oproti anime z podobným žánrom a príbehom . Plusy : pri ostatných anime z podobnou tématikov sa hlavná postava dostane do fantazy sveta ktorý má zachrániť pričom je najviac OP a vždy vyhráva , tu je to naopak náš hrdina začína od nuly , všetci ho diskryminujú pretože je len hrdina zo štítom , robia z neho zločinca a nik mu nechce pomôc , takže sa musí vypracovať sám a spolahnúť sa na svoju vynaliezavosť toto je najväčší plus celého anime, príbeh je svižný a dobre sa pozerá cez boje z príšerami sa musíme vysporiadať aj zradov s každej strany a z korupciov v královstve a v cirkvy , hudba výborná , animácia je super a Raphtalia je best a Filo je protivná :-D . Mínusi : ostatný hrdinovia sú odpad myslia si že všetko je len hra a vôbec neuvažujú nad svojmi činmy a čo spôsobuju čo sa dá chápať pár epizod ale po takto dlhej dobe už nie ,v zásade to nieje ani tak mínus je to výtané spestrenie príbehu ale v istom bode mi to vadí , hrdiná z kopím je najlahšie zmanipulatelný tupec akého len môžete najsť . to je viac menej všetko čo k mínusom mám , ak máte chuť na anime z iným svetom z trochu odlišným príbehom pre hlavného hrdinu ste na dobrom mieste . Hodnotím na 91 % ()

enevy

Po slibném začátku to slibně vypadá i další díly. Baví mě to. Hrdina je lůzrem, kterého každý hejti a stejně ostatním nakládá a zametá po nich lejna. Bohužel poslední třetina série jde do kopru. Typická jednoduchá harémovka, postavy jsou otravnější a otravnější. Feeling scény se mnou ani nehnou. Ostatní hrdinové vymazání, jedním větříkem (naprosto zbyteční). Od souboje s papežem (vlastně už trochu dříve) až téměř po samotný konec, nic už nepřekvapí. Ano přiznávám úplný konec byl zajímavý a dává důvod proč zkusit i další sérii. Bohužel ta akce, která byla v první půlce nasákla blátivou šedivosti je pryč, potenciál je ztracen a jsme na průměrné shonenovce, která už nic zajímavého nenabízí. ()

10z10Recenze

The Rising of the Shield Hero, se na první dobrou, prezentuje pouze jako další ne příliš kvalitní dílo, do žánru isekai, jenže po několika dílech, mě tato myšlenka přešla a začal sem vidět kvality a potenciál, celého tohoto světa, kterým oplývá. Musím uznat, že už dlouho, sem u žádného anime necítil k některým postavám, takový vztek a zášt, jako právě tady, což byl myslím hlavní hnací motor, velké části první série, cesta za tím aby se hlavní hrdina vykoupil v očích ostatních, i když on sám vlastně nechce, protože všemi opovrhuje, čemuž se nemůže nikdo divit. Je to příběh který jinde neuvidíte? Ne. Je to anime roku? Ne. Je to zatraceně zábavná podívaná, s postavami které si ihned zamilujete? Rozhodně. Jde tu zkrátka o jednu velkou, zábavnou jízdu, při které sledujeme, jak už název napovídá, vzestup štítového hrdiny, a že mu člověk sakra fandí. Jsem si dost jistý, že některým lidem, může vadit hlavní hrdina, který jakoby vypadl z tutoriálu, na to jak udělat klasickou shonen postavu, ovšem jeho silné chvilky a cool scény se mu odepřít nemohou a vlastně i přes to všechno, mu prostě člověk fandí a to i ostatním postavám, at už je to mývalí holka, kterou nemůžete jinak, než zbožnovat, nebo malou holku co se dokáže proměnit na kfc. Štítového hrdinu bych doporučil, už jen z principu, že je to zábavná podívaná a těch 25 epizod uteče jak voda, ovšem toto anime nenabízí nic nového a nemá žádnou hlubší pointu, nebo charaktery. Pokud vám nic z toho nevadí, tak doporučuji. V Říjnu má vyjít druhá série, tak se uvidí, jestli si toto anime udrží stejnou kvalitu, nebo jí třeba dokonce navýší. 75% ()