Po porážce želvy nemá Naofumi čas na odpočinek. Blíží se útok další strážní bestie, jenže tři další kardinální hrdinové se ztratili. Naofumi a jeho družina se tedy vydávají legendární trojici hledat. (mikki089)

Jeoffrey

SPOILERŮM se nevyhnu, proto mě nečtěte, pokud jste již sami sérii neviděli! To zase byla sezóna plná dojmů… Ale tak dobře, bavila mě aspoň o něco víc, než ta předchozí s nudnou želvou a pochybným multiversem. Tady mám aspoň draka, sice úplně pitomě naroubovaného do příběhu, plus fakt, že se stane hrozbou je způsobený tím, že Naofumi a spol. nedokáží pohlídat co jim milé dráče sežere, ale tak aspoň něco. Taky se konečně příběh zase víc zaměřuje na ostatní hrdiny, i když ono zrovna tady není o co stát. Tahle sezóna mi potvrdila hned několik věcí, třeba to, že abyste se mohli stát nositelem kardinální zbraně, musíte být kardinální idiot! A Naofumi má to štěstí, že je mezi slepými jednookým králem, zkrátka že není až takový idiot, jako kopí, meč a luk. To je celé, na tomhle prosím stojí charizma hlavního hrdiny! A sledovat ty tři tupce, co tuhle sezónu vyváděli a jak velcí idioti byli, to občas až reálně bolelo. Další věc, co si musíme z téhle sezóny odnést, co je jejím hlavním poselstvím, je fakt, že nejspolehlivější způsob, jak udělat ze sebestředného idiota aspoň trochu normální osobnost je, že si musí nabít hubu, ideálně skrze nějakou pořádnou Bitch, která ho bude vysávat, zneužívat a on to nepozná, protože je idiot! Naofumi měl to štěstí, že si tímhle prošel hned v prvních pár dílech první série, teď byla řada na ostatních a bylo až ubíjející, jak se to celé dělo přes kopírák stejně hloupě. Co je za mě ještě horší, je fakt, že jsem si takovéto vykoupení těch tří kardinálních "hrdinů" vůbec neužil. Nebo vy máte dojem, že si zaslouží být teď s naším štítem v jedné vesnici? A Naofumi jim věří, dva si hned pustí domů, zatímco když se mu na prahu objeví neznámá holčina, tak dělá cavyky o tom, že jí nemůže vzít do vesnice, že jí přeci nemůže věřit. Ale těmhle pitomcům začne věřit hned, jak si projdou tragickou "Bitch experience" (stejné prožitky přeci spojují) a jsou z té ženské v takových depresích, že to všichni bez rozdílu řeší tím, že se hned upnou na nějakou jinou ženskou. A zrovna u pána s kopím a jeho posedlostí po Filo se nemůžu rozhodnout, jestli ho hodit do škatulky s označením Pedo, nebo Zoo – ale koho to zajímá, vždyť je to, jak jí nadbíhá, přeci tak „třeskutě vtipné“… A ten poslední díl, to bylo zase co proboha? OK, to otevřené shipování Naofumiho a Raphtalie ještě přejdu, i když mám opět ten klasický problém, že nemám rád, když se v seriálu mění dynamika vztahů z otec/dcera na manžel/manželka. Větší problém je, že celá zápletka pro budoucí čtvrtou sezónu je rozjetá tím, že Naofumi a spol. neohlídají, co si Raphtalia vezme za oblečení na sebe! To už je podruhé, co něco takhle nepohlídali, nebo spíš co celá expozice a následný zvrat vypadají, jak když si je někdo právě vycucal z prstu! Sakra, jak já bych chtěl být v týmu hrdiny se štítem a žít v té jeho vesnici, nejbezpečnější místo v celém království – tuhle sezónu přepadeno jen dvakrát a ty rozbité baráky možná jednou spraví… Zkrátka byla to zase sezóna plná zážitků, z které si budu dělat srandu ještě pár let, ale nebyla to jen bída s nouzí. Animačně to bylo slušné, až na to CGI použité na velkého draka, hudebně se Kevin Penkin také snažil, i když musím říct, že umí mnohem lépe (třeba u Made in Abyss). Dokonce se mi i líbila ta úvodní část v koloseu a zdejší záchrana/nábor dalších nových členů do Naofumiho party. Také tam pod vším tím balastem a hromadou náhodných dějových zvratů pořád tak nějak tepá ten správný fantasy feel, který od podobných anime očekávám, a proto jsem nad hrdinou se štítem ještě nezlomil hůl, ale tahle sezóna je pro mě maximálně 4,8/10. () (menej) (viac)

Kimkong

Mohlo to být lepší. Přípravy na boj s novým monstrem. Nákup a tréning otroků. Spíše výchova školky. Oprava vesnice. Bez nějakého většího rozdílu před a po. Náhodný boss drak. Nějaké podivné vazby některých postav na milost. Raphtalia a zvířecí království. Tygří holka a bývalý král. Ostatní hrdinové meče a děvka. Děj se nějak začal a nikam moc neposunul, jen samé přípravy. Tak snad příště lépe. ()

DaweForeman

Opět se budu opakovat, kdy manga se liší od anime a třeba události v období bojů v aréně byly lépe zpracovány zase v manze. Manga je však přeložená do angličtiny jen do určitých událostí obsažených v této sérii a tak to pro mě od určité části začalo být neznámé a začal jsem si to trochu více užívat. Zde tak můžu nádherně posoudit, že když člověk nezná nějakou předlohu, tak má ze samostatného sledování anime úplně jiný požitek. Každopádně už se tu začíná zase dít celkem zajímavé události, kdy se to nese hodně v dramatickém duchu a taky toho, že to už není úplně tak jednoznačné, kdy každá postava má své limity, které musí překonat. Soubojovou stránku jsem si také celkem užíval i ono zaměření na postavy - znalosti o nich, vztahy mezi nimi a také i nějaká ta historie. Po animační stránce se to drží svého a po hudební je to tentokrát celkem zajímavé. ()