První série tohoto odvážného akčního seriálu, odehrávajícího se během brutálních válek Tong v sanfranciské čínské čtvrti ve 2. polovině 19. století, sleduje Ah Sahma, zázračné dítě bojových umění, který má za úkol najít svoji sestru, ale stává se sekerou pro jeden mocný gang v čínské čtvrti. (HanzoBureshi)

Yoshitsune

I po letech, mám na první řadu furt stejný názor, všechny ty intriky, strany které bojují o území, kdo koho podvádí a s kým, každé druhé K-drama to všechno umí zpracovat lépe. Nemluvě o tom, že Andrew Koji mi prostě nesedl, už od prvního dílu kdy začal všude dělat problémy a jeho potřeba urážet se, když neni po jeho, bylo to dost otravné. Obzvlášť když vedle něho postavíte Joe Taslima, který má mnohem větší charisma a i jeho motivace je mnohem lepší. Z vedlejších postav mně asi nejvíc bavila Penelope Blake, která od začátku působí jako křehká osoba, ale její postupné pronikání do světa krutosti, násilí a špinavých intrik by z ní mohlo ve druhé sérii udělat někoho jiného. A pak asi ještě Ah Toy a Wang Chao, kteří z těch všech postav uvažují logicky a snaží se věci řešit rozumně. Jo akce v některých dílech i ujde, ale zase nic co mi vyloženě vyrazilo dech. Slibuji si od druhé řady, něco lepšího, ať už po příběhové stránce a i aby většina postav, šla tak nějak do sebe. ()

Kritickej

7/10 Velmi spokojené tři hvězdy. Těch scénáristických přešlapů je ale příliš. Oproti Banshee je to ale pořád mistrovské dílo. Nicméně mimózní pátý díl, divně rozlizlá dějová linka s policejním nováčkem, WTF milostná linka... Ale celkově mě to určitě bavilo a druhé řadě dám šanci; pokud mi každou epizodu naservirují kvalitní fight a děj se ještě víc nerozpadne, zůstanu věrným divákem. ()

vyfuk

Menší vzpomínková akce. Přeci jen, kdo by nechtěl sledovat příběhy z dospívání opepřené lehkou skutečností a z prostředí kung fu, které mu bylo blízké. Znám do filmů a obsahu obecně tohoto typu mnohem větší blázny, ale i tak můj pohled zde působil lehce sentimentálně. A o to více jsem si mohl vše užít. Originalita zde vidět je. Jsme na úrovni dobré hudby, která doplní a ukáže situaci na začátku století v San Franciscu a začátek proslulé Čínské čtvrti. Ale stále trochu jinak. Krvavou cestou gangů. Z toho obecně se dalo vyždímat více, ale nestěžuji si. Hlavní hrdina je neuvěřitelný sympaťák a vy jenom mnohdy obdivujete jakým způsobem je vytvoření jeho a i obecná choreografie bojů. Plus k tomu nevidím sebemenší problém s odvyprávěním příběhu. Na konci nás sice s postavou čeká určité klišé ze života, ale s tím se dá žít. Druhá série vřele vítána. ()

bearmeedek

Existenci tohoto seriálu jsem nevnímal. Až příchodem třetí série jsem zachytil nějaké recenze a s obavami zkusil. A jsem téměř nadšen. Kromě pěkného retra je film podaný právě tak, aby zaujal a pobavil. Kraluje zde samozřejmě bojové umění, na které jen zíráme s úžasem. Ale nepřevyšuje ostatní lákadla a děj. Zrovna tak sex, který je součástí skoro každého dílu, je podáván filmově přitažlivě. A navíc vizuál připomíná místy western. A pokud mám zmínit i nějaké ponaučení, tak ano. Téma migranti v "naší" zemi v roli gangsterů, zkorumpovaná policie a politici a veškerá ta pakáž jsou zde hrdinové a na každé straně divák někomu "fandí". ()

Predator77

80 procent, Tak pokud máte rádi tenhle typ žánru a zasazení tak tomuhle seriálu rozhodně dejte šanci už od prvního pilotního dílu mě to neskutečně chytlo a nepustilo, a co se týče akce tak ta rozhodně stojí za to a nebojím se říct že na poli seriálové tvorby se jedná o opravdový skvost, a i příběh rozhodně stojí za to a jednotlivé postavy si rozhodně oblíbíte a dokážete se do nich i vcítit a pochopit jejich motivace, všechno je i krásně natočené a až na pár malých chybiček je to rozhodně kvalitní dílo které stojí za váš čas ;) ()

• Písnička, která hraje ke konci epizody, je „Little Green Bag“ od George Bakera. (Duoscop)