mira007

První díl srbské gangsterky s motivem " Co se stane když slušnej člověk zabije při autonehodě dceru albánskýho bosse" mi ukázal, že se nebude jednat o balkánskou Gomoru (2014), a filmově to bylo jakési bez šťávy a díky spoustě postav dost nepřehledné, nicméně ta jugoslávská exotika, námět a autentický herci má jakýsi potenciál, notabene když si vzpomenu na Jižní vítr (2018), tak vím, že tamní filmaři uvěřitelné gangsterky docela i umí. ()

Loki_Six

"Besa je hluboce zakořeněna v albánské kultuře. Nejčastěji se překládá jako víra. Ve smyslu slib, slovo, které se musí dodržet. U mafiánských klanů znamená nedodržení besy jistou smrt." ()

Necrotongue

Balkán. To je území obývané vřelými a srdečnými lidmi (myšleno v uvozovkách i bez nich), je to oblast s bohatou historií, krásnou kulturou a úchvatnou přírodou. Taky je to region, v němž bych neustále chodil jako v minovém poli (místy dokonce doslova), protože bych měl obavy z toho, že když do někoho nechtěně narazím v davu, vyvolá to až příliš ostrou reakci. Úvodní epizoda přišla s kvalitní až výbušnou atmosférou a představila mi takové množství postav, že to mé zbývající mozkové buňky tak úplně nepobraly, proto ze startu hodnotím lehce zmatenými třemi kousky. ()