3 mimo: Příběhy z Arkádie

• USA 3Below: Tales of Arcadia
USA, (2018–2019), 10 h 20 min (Minutáž: 23–24 min)

Po nouzovém přistání na Zemi se dva urození mimozemští teenageři snaží splynout s lidmi, aby unikli mezigalaktickým lovcům odměn. (Netflix)

Recenzie používateľa AdelleR k tomuto seriálu (3)

3 mimo: Příběhy z Arkádie (2018)

Arcadijský potenciál využit na maximum. Mimozemská kultura byla originální, líbilo se mi, jak se postavy postupně integrovaly mezi pozemšťany, spousta dějových linek byla vyřešena fakt skvěle a cením i řešení důležitých témat (xenofobie, rasismus, lgbt). Opět to je animák už s jednou nohou napřed, nejen co se týče zmíněného, ale i třeba s trochou grafičtějšího zpracování určitých smrtí. Navíc je to skvěle propojené již s předchozími Trollhunters, je to akční, neskutečně vtipné a jede si to zkrátka v tom svém skvělém duchu. Skoro mi je líto, že to má jen dvě série. ()

Série 1 (2018) (S01)

Milý návrat do Arcadie. Mimozemská kultura byla propracovaná stejně brilantně jako ta trollí a opravdu jsem se bavila nad tím, jak marně se sourozenci snažili zapadnout mezi pozemšťany. Chemie mezi nimi jiskří, není to umělý sourozenecký vztah, to bylo taky fajn, a vždycky ocením propojení s ostatními příběhy stejného univerza. První série kopíruje tu poslední od Trollhunters, takže paralelní scény tu jely naplno a pár setkání jsem si užila. ()

Série 2 (2019) (S02)

Jedna akce za druhou, tak by to šlo. Bavilo mě to krapet víc než předchozí série; sourozenci jsou pořád sourozenci, byť jsem si místy říkala, že by tam mohl být trochu větší vývoj, co se týče pubertálního chování, ale budiž. Ne vždy je hrdinům přáno a upřímně, překvapilo mě, kam je to schopné zajít na to, že to je animák směřovaný na děti - grafické znázornění smrti, rozprsknutí přátel? Ok. Lesbická scéna potěšila. Hudba skvělá, zpracování celkově skvělé. A finále jsem si užila na maximum. ()