Lovci trolů: Úsvit Titánů

• USA Trollhunters: Rise of the Titans (viac)

Hrdinové z Lovců trolů, 3 mimo a Kouzelníků spojí síly proti tajemným nepřátelům, kteří se chtějí zmocnit jejich světů – a taky zničit Zemi. (Netflix)

UncleMorty

Velkolepé dobrodružství z Arcadie končí (nebo snad ne?) filmem, který měl být jakýmsi rozuzlením a propojením mezi tím vším, co se stalo. Sympatická banda Lovců, Čarodějů, Trolů a emzáků si to nakonec rozdá se samotným božstvem a tak trochu šablonovitě dosáhne hořkosladkého vítězství. Film díky tomu působí uspěchaně a předvídatelně, především pokud se podíváte na Jimovu linku. Universum které del Toro vytvořil je skvělé a bohaté, nicméně takový uspěchaný konec si nezasloužilo. ()

warha

Nechápu takové nízké hodnocení, je to úplně stejný jako "seriálový" Trollhunters, akorát ve větším měřítku. Za velký mínus dávám linku se Stevem. Co to mělo jako znamenat? V jeden moment dost nechutný a vůbec jsem nechápal proč to tam jako mělo být. Každopádně konec vypadá zajímavě a já doufám, že někdy v budoucnu se dočkám nějakého pokračování. ()

Víteček

Jako zakončení to je,  to je na tom pozitivní, ale že bych z toho byl nějak odvázaný, jako z filmu, to říct nemůžu. Ono se to dá brát jedině jako delší epizoda svazující vše dohromady. Pro kohokoliv, kdo neviděl všechny seriály tohle nemůže dávat sebemenší smysl. Celé je to takové průměrné. Postav je najednou až mnoho a spousta jich není dostatečně dobře využita (hlavně mimozemšťané) a mnohé, které jsou využité, jsou využité jen kvůli schopnostem, ne jako postavy (ahoj Claire). Vzhledově stojí za vypíchnutí asi jen přírodní titán, jinak je to standard pro tenhle seriál, tedy slušný nadprůměr, který ale neohromí. Z konce jsem upřímně rozpačitý a nemůže říct, že by se mi tohle zpracování závěru líbilo. 50 % a spíš zklamání. ()

bigmatko

lovci trolov ma bavili mimoriadne aj vo verziách všetkých troch seriálov. skrátka Del Toro ponúka určitú dávku záruky na kvalitu príbehu a jeho spracovanie. Je to vizuálne je to napínavé a aj zábavne. Film ma celý čas dobrý plynulý dej a je to také komplexné zakončenie všetkých príbehov. Samotný koniec však podľa mňa dosť zabili. A pochybujem, že tomu komu sa tieto seriály páčili sa zdal koniec filmu normálny. ()

AdelleR

Během sledování filmu jsem navážno přemýšlela mezi 4 a 5 hvězdičkami; bavilo mě to, bylo to skvělé vyvrcholení všech tří seriálů, které jsem si taky užila. Animace oproti seriálu pokročila alespoň v tom, co se týče větru a vlasů, jinak je dost podobná seriálové a trochu mě mrzí, že jak to tradičně bývá u DW v porovnání seriálů s filmy, že si s tím nevyhráli víc. Ale byly tam vážné scény (až jsem si místy říkala, jestli to opravdu cílí na děti), byly tam vtipné scény, gradovalo to tradičně, jak jsme zvyklí... a pak přišel konec. A kvůli němu teď pro změnu váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože mě film vážně bavil, ale... ten konec to zabil na maximum. Tohle má být závěr celého jejich světa? Tohle má být konečné hrdinné řešení? Vždyť k úplně samé věci už došlo během seriálu, kdy si Jim uvědomil, že to takhle nejde - a najednou ano? Nechci tu nějak spoilerovat, takže se omezím na tohle, ale posledních deset minut ten film prostě zabilo, a jestli si to někdy budu pouštět znovu, tak budu holt předstírat, že to ten konec nemá. Oproti tomu, s jakým nadšením jsem si film pouštěla, jsem ho vypínala fakt naštvaná. ()