Lovci trolů: Příběhy z Arkádie

• Česko Lovci trolů od Guillerma Del Toro (viac)
USA / Mexiko, (2016–2018), 20 h 42 min (Minutáž: 23–24 min)

Z nezměrné představivosti uznávaného filmaře Guillerma del Tora pochází příběh dvou světů, jejichž střet popisuje epická sága Trollhunters. Když obyčejný teenager Jim Lake Jr. na své ranní cestě do školy narazí na tajemný amulet, nečekaně objeví pod svým městečkem v Arcadii mimořádnou tajnou civilizaci mocných trollů. Jim je náhle je nucen hrát zásadní roli ve starověké bitvě mezi dobrem a zlem a rozhodne se zachránit svět – hned jak skončí hodina tělocviku. (TV Minimax)

Axis

Vemte ingredience z dospělého Hellboye, rozřeďte je do dětinštějšího hávu, přidejte trochu šablonovitého hrdiny, jeho první lásku, tlustýho sidekicka, hromadu perfektních oblůdek a máte tu solidní fantasy animák pro děti a odrostlejší drobotinu. A pokud i ve vašem dospělejším já stále bije dětský srdíčko, smutníte nad filmovým ruďochem tak se s nimi dívejte a budete též spokojeni. 7,5/10. ()

AdelleR

Trollhunters jsou z produkce DreamWorks naprosto nečekané překvapení. Po tři série se rozvíjí rozsáhlý, komplexní příběh, jehož fantazie snad nemá hranic. Není to typický DW animovaný seriál, jaké známe, epizody jsou vystaveny úplně jinak a spousta plot-twistů je nepředvídatelná. Je to temnější, než se zpočátku zdá, vývoj postav funguje na jedničku, a skvělá je i animace (málokdy se v animovaném seriálu vidí takový detail jako práce s dioptriemi ve sklech brýlí). Za mě skvělý počin a jsem zvědavá, s čím přijdou zatím vedlejší postavy v dalších navazujících seriálech. ()

char_t

Pár minut to vypadalo na animák pro děti. Ale pak z Trollhunterů začali víc a víc být cítit DreamWorks, dabéři z ranku Rona Pearlmana nebo Marka Hamilla, a hlavně Guillermo del Toro. Obzvlášť dvojce Hellboye mají Trollhunters hodně blízko. Nakonec z toho bylo celkem příjemné odpočinkové fantasy. 75 % ()

AloeB

Perfektní důkaz, že je jedno, kolik klišé ve filmu/seriálu použijete, hlavně že to má srdce (asi), Někteří lidé jsou schopni probdít noci u Outlandera a pak jsem tady já, kterému k životu stačí pár animovaných trollů a golden trio roztomilých pitomečků (kde Tobes působí jako alterego svého tvůrce, co se v popisku na jisté soc. síti vymlouvá, že used to be thin... really). Dalo by se mluvit o čisté žánrovce či návratu do dětství, dala by se chválit fantazie Guillerma del Tora a jeho roztodivné příšerky a stejně tak by se dala kritizovat infantilita - ale čert to vem, protože Trollhunters jsou přirozeně jeden z nejlepších seriálů na světě. ()

• Trollhunters jsou jedním z posledních projektů, na kterém se před svou smrtí podílel herec Anton Yelchin (známý například jako Pavel Chekov z filmové série Star Trek), který zde propůjčil hlas hlavní postavě Jima Lake Jr. Producent a autor scénáře Guillermo del Toro po smrti herce odmítl, aby byla postava předabována. (Jeoffrey)
  • Meč, který používá Merlin při souboji s Jimem a Morganou, je Excalibur. (UncleMorty)