Historická dráma o snahe potrestať nacistického zločinca Adolfa Eichmanna... V roku 1957 získa generálny prokurátor Fritz Bauer dôkaz o tom, že Adolf Eichmann sa skrýva v Buenos Aires. Bauer, ktorý je sám židovského pôvodu, sa od svojho návratu z exilu snaží dostať nacistických zločincov pred súd, ale bez úspechu, Západné Nemecko totiž o takýto spôsob vysporiadania sa s vlastnou minulosťou nemá záujem. Keďže Bauer západonemeckému justičnému systému nedôveruje, obráti sa priamo na izraelskú tajnú službu a dopustí sa tým zrady... (RTVS)

Amonasr

Dobře vygradované drama ukazuje neznámé okolnosti vedoucí k slavnému únosu Adolfa Eichmanna izraelským Mosadem a zároveň dobře dokumentuje složitou situaci ve Spolkové republice Německo v době, kdy spoustu klíčových pozic zastávali nacističtí pohrobci, což bránilo efektivnímu vyrovnání se s minulostí. Zároveň je jasně naznačen i nezájem amerických i německých tajných služeb na stíhání nacistických zločinců, protože prioritou bylo soupeření se sovětským blokem v době studené války. Vedlejší smyšlený prvek skryté homosexuality na jednu stranu příběh graduje a ukazuje, jak se vyrábí kompro na nepohodlné osoby, na druhou stranu dokresluje nesamozřejmost lidských práv v dnešním pojetí ještě dlouho po válce i na západě. Film, jakých není nikdy dost, který klade závažné otázky divákovi, který se nechce jen bavit, ale dokáže i kritický myslet. ()

bonovox

Téma hodná sfilmovania a je dobré že ju natočili samotní nemci ktorí sa aj takto musia vyrovnať so svojou temnou nacistickou minulosťou. ()

Saxos

Nudné zpracování. A to bylo pořádně našlápnuto. Stále vděčné téma honu na Eichmanna, dobový trestní zákoník Německa s tresty pro homo, Mossad, samotný vrchní prokurátor F. Bauer. Závěr: stejně doporučuji. ()

Franki69

Solidní politicko-soudní thriller, který zpracováním rozhodně neurazí. Pro mě bylo tohle německé životopisné kuloárové drama, ukončené zatčením a únosem Adolfa Eichmana z Argentiny do Izraele vemi příjemným překvapením, které jsem s chutí dokoukal do konce. Nic tu nebylo na víc, i linka s homosexualitou obou hlavních protagonistů měla svoje opodstatnění a do příběhu patřila. Spoilerovat nebudu, můžu jen konstatovat, že občas němci s kamerami umí příjemně překvapit. Dávám 80%.. ()

Kohy007

Já nevím,ale mě tenhle film moc neoslovil,a to mám rád životopisné snímky. Ale tady mi něco chybělo,a scény o homosexualitě zbytečné,kdyby tam nebyly nic by se nestalo. Myslím že tvůrci mohli víc rozvinout třeba konflikty s ostatnímy soudci,na co opravdu narážel. ()

kodel

Filmů o vypátrání a únosu Adolfa Eichmanna z Argentiny už vzniklo několik a jen sotva tu lze přijít s něčím novým, zejména když scénář může jen více či méně věrně ilustrovat dokumentárně přesné vzpomínky účastníků akce z řad Mossadu. Kraumeho film proto zkoumá Eichmannovský příběh ze specifické perspektivy, která je pro Němce mnohem důležitější než okolnosti a průběh argentinské akce. Politické drama o skrytém podílu hessenského generálního žalobce Bauera na zatčení strůjce konečného řešení ukazuje, jak liknavě se Adenauerovo Německo vyrovnávalo s nacistickým dědictvím a proč selhal Bauerův plán soudit Eichmanna v Německu. Scénář se drží historických faktů, ale je věrohodný i tam, kde se "dějinná linie" prolíná s částečně vyfabulovanou linií vyšetřovatelova privátního života a života jeho mladého kolegy Angermanna. Burghard Klaussner skvěle ztvárnil osamělého prokurátora, který pod tvrdou slupkou ukrývá zranitelné soukromí a který vše zasvětil svému úkolu - dovést svou zemi ke spravedlnosti, ale současně cítí, že už mu docházejí síly. ()