Osmnáctiletá atraktivní blondýnka Lucie (E. Vejmělková) chce být kostýmní výtvarnicí, ale na VŠ ji nepřijali, a tak zatím pracuje jako aranžérka. Její o 25 let starší přítel, divadelní režisér Michal (J. Kanyza), zařídí, aby mohla navrhovat kostýmy pro připravované představení. Luciin žárlivý kamarád Viktor (O. Malý), který dívku platonicky miluje, jí tento vztah marně rozmlouvá. Ani dívčina matka (V. Forejtová) není z dceřiny známosti nadšena. Lucii se ovšem práce v divadle daří a také její vztah s Michalem se zdárně rozvíjí. Lucie získá řidičák a začne jezdit s Michalovým autem, řídí však značně riskantně a bezohledně, což předznamenává budoucí problémy… (Česká televize)

Schlierkamp

Československý film o osmnáctileté ambiciózní výtvarnici a kostýmové návrhářce Lucii (E. Vejmělková), která díky milostnému vztahu se starším režisérem Michalem (J. Kanyza) dostává atraktivní práci a otevírá se jí úspěšná kariéra. Podařené vykročení do pracovního procesu a náklonnost starších úspěšných mužů mělo vliv na myšlení mladé dívky a ztrátu pokory. Klíčovou roli v tomto hodinovém dramatu z produkce ostravského televizního studia hraje Luciinovo nezodpovědné chování, které se plně projevilo za volantem motorového vozidla. Příběh názorně ukazuje snadný a téměř bezpracný kariérní a společenský vzestup mladé dívky a následný fatální pád na dno po tragické autonehodě, která byla způsobena agresivním a bezohledným jízdním stylem nezkušené řidičky. Ve vedlejších rolích se ukázali mladí O. Malý jako odmítaný Luciin nápadník a N. Lichý jako mladý příslušník veřejné bezpečnosti. Snímek A. Müllera hodnotím průměrně, přičemž nejvýrazněji na mě v tomto filmu způsobila atraktivita mladé E. Vejmělkové a obsazení mého oblíbeného J. Kanyzy. ()

dobytek

Výstižnej komentář tady napsal Big Bear. Vejmělková jezdí v užovce jak Vin Diesel v Rychle a zběsile a komentuje to tak, že na stopce nezastavila, protože se jí zrovna zastavovat nechtělo. Nejzajímavější z celýho filmu je asi typický vrzání dveřních pantů a cinkání dveří při zabouchnutí, jak si to všichni, co jsme někdy před 30 lety jezdili škodovkou řady 742, pamatujeme. Jinak je to takovej podivnej slepenec, kdy se to chvílema tváří jako dokumentární pořad, ale podle názvu by člověk čekal spíš pohádku. ()

Big Bear

Velmi zvláštní film ještě zvláštnějšího jména. První polovina je vlastně takovou reportáží BESIPu, kdy se reportérka vyptává lidí na ulici, profesionálního závodníka, prokurátorky, příslušníků VB atd... na chování řidičů za volantem. Tázaní jsou neherci a celé to působí jako všechny ty socialistické reportáže jak jsme je znali z ČSTV, když se reportéři lidí na ulici ptali na co stojí ve frontě, co říkají nedostatku toaletního papíru, co dělají v poledne pracovního dne v hospodě atd... Poslední z tázaných je už ale Eva Vejmělková v roli odsouzené mladé ženy, která si odkrucuje trest ve vězení za způsobení smrtelné dopravní nehody. Zde se film přehoupne do své druhé a já podotýkám té lepší poloviny. Mladá a krásná blondýnka Lucie se rozejde se svým přítelem Viktorem a zamiluje se do staršího muže Michala. Ten je úspěšným divadelním režisérem a díky němu se Lucii otvírají doposud nepoznané pracovní příležitosti. Není to ale jen čirá protekce. Eva je talentovaná, hezká a svým způsobem i ambiciózní. Michala ale miluje opravdovou láskou. Bohužel snadnost získávání všeho a nově nabytý pocit štěstí a bezstarostnosti zaviní, že Lucie způsobí vážnou dopravní nehodu. Film měl být asi jakýmsi napomenutím mladým řidičům, alespoň si to myslím. Vejmělková byla fakt krásná a hrála docela dobře, Michal - Kanyza ten vypadá a vypadal pořád stejně :-). Jak zde psali ostatní, zaujmul zejména mladičký štíhlounký a nekompromisní příslušník VB Norbert Lichý a pubertální mladíček Ondřej Malý. Celkově ale hodně zvláštní film, dnes už těžko někoho oslovující.  Dávám za dvě sjeté pneumatiky. * * ()

radektejkal

Pokračuji ve své léčbě bolesti zubů a psychické přípravě na třetí zuby filmem. Zarámování příběhu úspěšné  (téměř až do osudového konce) mladé dívky (jde především o ní) agitkou za dodržování pravidel siničního provozu, mi nepřipadá až tak hloupé. Pravidla jsou podobná. Luciino prohlášení: Všechno se mi daří, někdy tomu ani nemohu uvěřit, je projevem pýchy, kterou bohové nemohou nepotrestat. Na české poměry lepší, na světové horší průměr. ()

rakovnik

Jestli měl toto být film o nerovném vztahu, půlka obsahu byla zbytečná. Jestliže toto byl hraný dokument, jak se nechovat na silnici, půlka obsahu byla zbytečná. Divná směs žánrů, s ozdobou v podobě Evy Vejmělkové, ale a velice rozpačitým dějem. ()

vitekpe

Osmnactileta kravka spi se starsim chlapem, ktery ji rozmazluje. Pucuje ji auto, ona jezdi jako blbka a nakonec havaruje, on pri nehode zemre. Cele to pusobi spis jako agitka BESIPU, nicmene Vejmelkova tu byla krasna (mlada). Film je samozrejme plny tupych frazi, ale to se tenkrat proste tak delalo. 2+ ()

brumbrum

Ziram, ze davam zasa 4*, uz niekolky raz za sebou 😁! Velice dobry film a to hned po viacerych strankach: dobre herecke vykony, lubostna zapletka bez perverznosti a este aj velmi vysoko dvihnuty varovny prst, ked sa mladi "super-soferi" prehanaju po cestach. Je jedno, ci ohrozia cloveka na Skode 120 alebo na Mercedese a je jedno, ze to bolo na konci sociku a dnes je to na konci kapitalizmu: bez ohladu a zihadlo a na system, nadcasovy problem dementov na cestach. 4* ()

Monggol

Tá teta vo väzení "byla ostrá jako břitva". Inak, mali by natočiť niečo podobné aj dnes, to by bolo iné tóčo s tou kopou kreténov a ženských za volantom... ()

Leonora odpad!

Lepší herecké výkony jsem viděla i na vánoční besídce místní školky. Moc nechápu, že po tomhle ještě někdo Vejmělkové nabídl roli. Co se pravděpodobného záměru tohoto veledíla týče, plachty Kooperativy se zkratkama nebo spoty Nemyslíš - zaplatíš byly nepochybně účinnější, protože u nich lidi po pár minutách neusínali nudou. ()

Pitryx odpad!

Záběr ve 2235 je městský kopec v Bílovci a nikdo mi nevymluví že ne. A záběry staré Ostravy mne také zaujaly. Horší je to s filmem samotným. Ten skutečně nestál vůbec za nic a nezachránila to ani Sabina s mým oblíbencem panem Kanyzou. To podání s tou novinářkou je pro mne neakceptovatelné. ()

macco33

Slabé jak čaj. Bezduché dialogy (milá slečno, jsme dospěli lidé, tak se podle toho chovejme...) Agitka pro BESIP, zoufalé herecké výkony... Kradená hudba, např. Pink Floyd ad. ()

Sa.sa

Hodně dobrý a zároveň zvláštní film to se musí nechat... Jinak ten konec byl fakt super... No v dnešní době je aktuální, protože co se děje na silnicích je škoda mluvit a jen čekat kdy vás nějaký idiot sejme... 🤔😢 Mimochodem Eva byla, je a bude opravdu nádherná 🥰🥰🥰 a už kvůli ní se na to vyplatí dívat... ()

ChrisChilly

Poměrně zajímavá a možná i poučná jednohubka, ale to pravé ořechové to není. Z mého pohledu se zbytečně rozvíjelo soukromí (vztah se starším mužem, pracovní úspěchy, postava oddaného kamaráda) hlavní hrdinky. Film je pak rozpačitý. Na hodinový počin by stačilo se více zaměřit na téma řidiče začátečníka, který si na silnici až moc věří a na stopce nezastaví, protože se mu prostě nechtělo. Konec byl právě i kvůli většímu množství rozběhnutých linek trochu uspěchaný. Herci byli všichni v pořádku. Eva je zde půvabná jako obvykle. Z toho, jak Lucie předjížděla, mi opravdu nebylo dobře, takže tyto záběry z pohledu řidiče zafungovaly. Záhadou mi zůstává název filmu. Možná je v něm skrytý význam, který nechápu. Pokud je tomu tak, beru vinu na sebe. ()