Narušiteľ

• Česko Narušitel (viac)

Mladí manželia Scott (Michael Ealy) a Annie (Meagan Good) si kúpia vysnívaný dom v Napa Valley v domnení, že našli dokonalý domov na založenie rodiny. Keď sa k nim však muž, od ktorého nehnuteľnosť kúpili, výstredný vdovec Charlie (Dennis Quaid), začne potajomky vkrádať a narúšať im život, pojmú podozrenie, že sa za rýchlym predajom skrývajú temné úmysly... (TV Markíza)

Trevor

Hneď na začiatku je jasné je že režisérom je opičiak. Mladá úspešná rodina, podnikateľ roka na Zemi, Plute a v čiernej diere kupuje dom od bieleho muža, ktorého firma skrachovala a podvádzal pri platení daní. (je šťastím, že osady Osadníkov z Katanu sú postavené na nimi kúpených pozemkoch a že za ne platia poctivo daň z nenuteľnosti). Ďalšiu traumu si liberálny úbožiaci z HBO riešia na zbraniach. Beloch má zbraň a nelegálne uloví zviera čo černoška zabijaka hnevá. (Našťastie sa nikdy nestalo aby opičáci pytliaci  zabíjali v rezerváciach v Afrike zvieratá aby predali ich kly či kožušinu). Opičiak režisér okrem afroamerického páru ponúkne ešte afroamericko-biely pár, ktorému vzťah funguje zatiaľ čo vzťah bieleho muža a ženy skončil tak ako skončil. Zlatým klincom tejto rasistickej afroamerickej show je návod Opičiaka, ako treba spacifikovaného votrelca ležiaceho na zemi popraviť a nepostaviť pred súd. Najmä ak je beloch. Údajne Opičiak plánoval natočiť film Narušiteľ 2 o tom, ako sa do susedstva bielej rodiny nasťahovala skupina deleroskere čháve ktorí všade okolo domu srali, robili bašavel za bašavelom a znepríjemňovali život všetkým obyvateľom bielej farby pleti, ale film zastavili lebo nebol rasistický...nech sa páči fanúšikovia Netflixu či HBO, Váš svet v troskách. Film to nie je vôbec zlý, hlavný protagonista zahral skvele, napätie gradovalo správnym tempom ale za rasizmus jedna hviezdička dole. Nádherny dôkaz toho o čo Majkrosoftu, Netflixu a ich liberálnemu vnímaniu sveta ide - šírenie nenávisti. Čo by sa stalo ak by bol aspoň jeden hrdina z filmu aziat, napríklad Ind??? Deon Taylor sa tak zaradil medzi najväčších rasistov v Hollywoode v poslednej dekáde. ()

darkrobyk

„Odstěhujeme se na venkov, tam budeme mít klid." Jistě, pokud ovšem nenarazí na psychopatického burana. Pomalu se rozjíždějící příběh mladých manželů, kteří vyměnili hektické velkoměsto za peklo venkova. Charlie (D. Quaid) je takový bodrý chlapík s dobrým srdcem, co by mouše neublížil, a tak než manželé pojmou první podezření, mají ho v podobě vši v kožiše již pěkně zakousnutého. A zatímco Scotta postupně sžírají pochybnosti, Annie je naivní a hloupá a hraje si s otevřeným ohněm tak dlouho, až se zdá nemožné uhasit hořící střechu. Poslední čtvrtina je dostatečně napínavá, o tom žádná. Ale osobně bych nechal oba manžele zařvat hned, jelikož jejich hovadské chování mě vytáčelo. Za konec budiž hvězdu přihodím, samostatnou si rozhodně zaslouží D. Quaid, kterému jsem po celou dobu držel palce. ()

dr.fish

Do dvou třetin, než se zvrhne příběh do dramatu, je film ukázkou kvalitního řemesla. Děj je klasicky a dobře vystavěný, Dennis Q. svého padoucha buduje systematicky a precizně. V těchto filmech, pokud jste jich už pár viděli, nedojde člověk žádného překvapení, kromě kdy a jakou formou se to celé rozuzlí. A právě v téhle chvíli film selhává. Dennis Q. je herec první třídy a nezasluhuje si hrát jen tak černobílého padoucha jako v závěru sehrál. Takže nakonec zklamání. Koukatelné to ovšem je úplně v pohodě. 60% ()

kingik

Metrosexuální senior, to zní celkem originálně, silně fixovaný na svůj dům, soustavně terorizuje černošský manželský pár, který jeho nemovitost koupil. Dennis Quaid se s přibývajícím věkem přehrál do patologické figurky, která se ocitla v naprosto neoriginálním a předvídatelném thrilleru, co je příslušně kvalitně natočen. Quaid samozřejmě ztratí řadu svých obdivovatelek, neb je výstavním psychoušem, fyzicky zachovalým, ale randit by s ním po tomhle filmu nechtěla žádná.. Jeho kreace je jasným tahounem, Michael Ealy a Megan Good v rolích manželů proti němu neměli nejmenší šanci zaujmout. Je tedy docela možné, že záporákovi Quaidovi se bude ve velké míře fandit. Jak je u podobných thrillerů zvykem, nikam se příliš zpočátku neženou. Chvíli trvá, než se psychopatie hlavní záporné postavy rozběhne v plné síle, což už je u scenáristy Davida Lougheryho známý jev. Jeho dvě předešlé scenáristické práce na obdobné téma také nedisponovaly závratným tempem a ani originálními postupy. Scénář dostal do rukou poměrně zručný režisér Deon Taylor, který s napětím a vypjatými situacemi umí schopně pracovat. Originálních nápadů je sice pomálu, o to víc si je lze užít a zafungují příjemně překvapivým dojmem. Finální střet je solidní. Nebál bych se Quaida v budoucnu obsazovat do podobně laděných rolí. Správně thrillerový večer je zaručen. 8/10 ()

Morholt

Bílý psychopat s červenou kšiltovkou terorizuje černý pár, který představuje mokrý sen všech liberálů. Proč? Režisér nám tvrdí, že je to kvůli domu, jenž byl Donaldův volič nucen prodat, ale všichni víme, že je za tím něco jiného. V tomto ohledu to bylo tak okatě blbé, až to bylo zábavné. A nejspíš to bylo to nejzábavnější na celém filmu, protože příběh je rutinní a tak zoufale neoriginální, že už to asi ani víc nejde. Nicméně Quaida to baví a celkem to odsýpá, takže se na to dá bez větších problémů dívat. Nicméně na víc jak průměr to nestačí. 50% ()

Avengers jsou na cestě ke 2 miliardám

Avengers jsou na cestě ke 2 miliardám

05.05.2019

Komiksový megahit Avengers: Endgame je na cestě k dalšímu rekordnímu víkendu. Na domácím trhu se odhaduje, že snímek utrží během svého druhého víkendu okolo 150 milionů dolarů, už nyní má film jenom… (viac)