Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

vinducha

Vraždy podle.., prostě na x tý způsob , jenže pan Vega to má opět v ruce , jinak opět ukázka toho , že ne každý se sebou nechá zametat. A kálet někomu na hlavu , může být velice nebezpečné i pro tzv. nedotknutelné a hlavouny. ()

redsparrow odpad!

Úlet. Ale ne tenhle film, nýbrž hodnocení. Pro někoho "guilty pleasure", pro mě debilita. Zhulenecká groteska. Celé to vypadalo, jako kdyby si rejža odskočil do tržiště na tu sýrovou bulku, aniž by si toho kdokoliv ze štábu všiml. Jediné co vypadalo uvěřitelně byla ta nasraná prodavačka pečiva. Nevěřím, že tuhle pseudokrimi myslel někdo vážně. ()

lineker

Vega asi toužil natočit film ve stylu Sběratelů kostí a Se7en se "sakra" překvapivým rozuzlením. Nicméně vznikl jakýsi zrychlený"mišmaš", který u mne hned z úvodu spíše než zaujetí vyvolal ironický úsměv ( scéna na tržišti ). A i když postupem času začne už více sázet na krimi postupy, než na snahu za každou cenu šokovat, moji důvěru si již nezískal. Film prostě jede až na příliš velkou jistotu a tou hybnou silou má být explicita. Připadalo mne to jak kdyby Blesk chtěl vstoupit na pole filmové zábavy. ()

Zaks

Vegu mám rád, ale teraz mi to prišlo hodne prekombinované a v závere až hlúpe. Kopa logických nezrovnalostí zráža príbeh na kolená. Od dobrej krimi očakávam okrem napätia aj premyslený scenár, v tomto filme som ho však postrádal, nezachránilo to ani slušné gore, čo je už Vegov štandard. ()

evita_

Ono pozrieť si aj kinematografiu európskych krajín, ktorých filmy sú menej známe, resp. nie až tak propagované vôbec nemusí byť na škodu. Hela je toho krásnym príkladom. Toľko brutality čo sa vošlo do tohto filmu sa len tak nevidí. A pani to dávala s prehľadom. A musel to dávať aj divák keďže mu všetko bolo naservírované v plnej "kráse". Poliaci to s filmom vychytali. Aj so zápletkou a zvratmi. K postavám ste ti vybudovali zvláštne sympatie, aj skrz ich neprístupnosť a chladnosť. Veľmi vhodne vyvážené pomery všetkého čo sa od filmu očakáva. ()

Jimmy73

Celkem povedená krimi, ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem si zvykl na osobitý přístup hlavních postav, ale nakonec se z toho vyklubal koukatelný film. Jen malá nepodstatná nepřesnost byla, když hlavní vyšetřovatelka se svým kolegou jeli na adresu zachytit běžící koně, tak měli při jízdě na střeše vozu maják, ale když pak zastavili a policista si šel přesednou do jiného vozu a než se policistka opět rozjela, tak si maják teprve dávala na střechu vozu. ()

Nick182

Luxusní polský thriller ve stylu Sedm. Tento film je naprosto drsný, syrový a surový😈. Jsem rád, že jsem objevil pro mě nového režiséra Patryka Vegu a mohu si od něj vyhledat i ostatní tvorbu. Nemám filmu co vytknout. Za mě 10/10 ()

Sazenic

Polské překvapení. Jak v zápletce,tak v brutalitě a velmi krvavých záběrech. Jen ta žena musela mít neuvěřitelnou sílu,když táhla všude ta mrtvá těla a ještě třeba v sudu. Ale jinak film,který si budu určitě dlouho pamatovat. ()

StandikK

Tak tento kousek mě dostal. Nevzpomínám si, že bych já osobně ocenil Polský film 5-ti hvězdičkami. Od začátku napětí a akce. Ideální délka filmu, luxusní scény, zápletka a pro mě famózní konec. Naprosto jsem se s "vražedkyní" souzněl, nespravedlnost by se měla trestat... ()