Harry Haft: Boxer z Osvětimi

• USA The Survivor (viac)

Film je natočen podle skutečné události a odehrává se v období po druhé světové válce. Ben Foster hraje Harryho Hafta, boxera, který bojoval se svými spoluvězni v koncentračních táborech, aby přežil. Pronásledován vzpomínkami a pocitem viny se snaží pomocí prestižních zápasů proti boxerským legendám, jako je Rocky Marciano, znovu najít svou první lásku. (HBO Max)

rigby

Klasické záběry, které asi každý divák očekává. Nicméně až moc je zahrnuta nezajímavá současnost. A závěrečné prolnutí obou časových úrovní je nádherně vykalkulovanou hrou na slzy, které odolá jen málokdo. Ale jinak se jedná o kultivovanou podívanou, která neklesá pod hranici kvality. ()

bonovox

The Survivor je typickým životopisným snímkom, kde sa prelína súčastnosť z udalosťami z minulosti. Plusom je téma koncentračných táborov, boxerské zápasy a výborný Ben Foster v hlavnej úlohe. Do priemeru film ťahá ale nevýrazná réžia a predvídateľný scenár. 60% ()

Sopholojong

Viem si predstavit, aky by to bol skvely referencny "pridavok" do kolonky vojnova drama, keby to Levinson cele nafilmoval z koncentraku v tej "pritazlivej" ciernobielej s niektorymi az spielbergovsky podanymi scenami - hadzanie tiel do ohnovej jamy, suboj proti francuzskemu sampionovi (demonicky ozvuceny a ohudobneny s neonovym svetlom pocas noci), rozhovor s jeho "hochstaplerom" (vynikajuci, az "amon-goethovsky" Billy Magnussen) o silnejsich jedincoch a bojazlivosti Zidov, bitka v bahne, box proti najlepsiemu kamaratovi... Pretoze ten "present" pribeh z postvojnovej Ameriky o traumach minulosti je sice okoreneny vybornym hereckym chameleonom Fosterom a jeho schopnou chemiou s "miss Krieps", ale i remeselne podpriemerne televizne vypreparovany, az s nudnymi/nezazivnymi scenami rozhovorov s trenermi, reportermi atd... Uz davno som nevidel film tak obrovskych kontrastov. Premarneny potencial! ()

horskejvlk

Vcelku zajímavý námět dle skutečné události, již dávno zfilmován jako “Vítězství ducha”. Tady ovšem dramaturgicky nezáživné až nudné byť se herci snažili ale režie to pojala jako sebespyt. No jistě dnes je jiná doba tudíž když se bere ohled na každou slepici jak se cítí co pak jeden “Zabiják” v ringu který musel zvítězit nebo by byl zabit. Ale takovýhle  pohled na svět je nudný. ()

iskander1210

Neviem preco ma tento film take vlazne recenzie. Podla mna je to velmi dobre - mate tam hrozy koncentracnych taborov, boxersku karieru, lasku a aj psychologicku dramu. V podstate velmi dobre zachytava psychiku cloveka co videl a robil tie najhroznejsie veci co si len clovek vie predstavit. Robil ich fakt len a len kvoli prezitiu? Alebo tam bola aj iskra ega a pocitu vynimocnosti? Hudba bola netypicky Zimmerovska, som si ani neuvedomil ze ju robil on...ale nebola zla ()

sml41

príbeh zaujímavy ale strašne zle režijne podany, nezaživné, nudne, bez štipky emocie zžiť sa s osudom hlavneho predstaviteľa, miestami "čierno-bielo-spilberovske".... aby uspech filmu ťažil len na zaklade  nazvu a "vysačky - true story" je dosť trápne a sebecke. ()