Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

netWoor

Dokoukáno silou vůle, bo sem čet, že aspoň rozuzlení je supr. No, neni. Vyčíst tomu po řemeslný stránce moc nejde,ale je to strašná nuda s postavami, kde se to hemží Cimrmanovskejma ....debil, blbeček. Ani tři hvězdy nedám, jak nudný to bylo. ()

retrogirl2

Rozporuplný film vyvolávající migrénový stav. Zpočátku jsem myslela, že všechno kolem sebe rozkopu kvůli tomu, jak hlučný to je. Mluví jeden přes druhého, hudební podklad děsně nahlas, hudba styl evropské sci-fi 80.let (psycho)... Jeden velký stres! Je mi ale jasné, že to bylo účelové. Adam - nedokážu posoudit, jestli hrál dobře. Asi ano, protože působil jako nesympatický slizák, což u něj není zvykem. Poslední třetina filmu napínavá. Jako celek zvláštní, jiné, a to právě oceňuji. Jako bonus: po šíleném pyychedelickém soundtracku dají tvůrci do konečných titulek takový song songů - Agostino :)) Znovu bych se nepodívala, proto 3*** Brufen na bolehlav nutností. ()

Hashirama

Karlík dostal vytoužený zlatý kupón a pak ho dal prvnímu vocasovi, kterej si o něj řekl. Nemůžu si pomoct, ale Uncut Gems kromě Sandlerovy krasojízdy a pofidérního soundtracku nevykládá žádná jiná trumfová esa a scénář v mnoha nuancích vůbec nepracuje ve prospěch vyprávění, ale naopak sám pro sebe nebo v toužebné snaze na diváka emočně zapůsobit a dát mu to sežrat. Celá zápletka tak plave na vodě a není moc věrohodná, je to velkým dílem pouhé pozlátko a vějička pro fans této originální režisérské dvojice a milovníky nevšedních filmových zážitků Ale pod nablyštěným povrchem stejně vidíte, že jsou ty rolexky fake. Dobrý časy byly co do zpracování námětu, naléhavosti, vizuálního podání a vtíravosti pod kůži o úroveň výš. ()

Demonic189

Po úvodnej desaťminútovke som to mal chuť vypnúť a dať odpad. Ale to čo sa stalo potom....WAU. Tuším musim zo seba vyžmýkať tričko plné potu... ()

m4xp4yn3

Co to dopíči bylo a proč jsem to viděl? První cca třetinu mě bavil Sandlerův přízvuk a celkově důraz na detail a estetiku v té vší hlučné prázdnotě (některé scénografické kompozice jsou ambiciózní), pak už mozek vypnul, rezignoval na to že by to mohlo začít o něčem být, a tiše doufal ať film alespoň trochu přeladí notu. Nic se nestalo. Uncut Gems jsou naprosto o ničem. Přesně ten druh filmu, při kterém doufám, že západní svět dostane nějakou pořádnou facku a přestane generovat takovýhle bulšit. Samotná existence podobných výplachů svědčí o tom že přichází pokročilá fáze dekadence pozdního kapitalismu. ()

Dave Lister

Zajímavý a rozporuplný počin, který rozdělil diváky i kritiky na dva nesmiřitelné tábory. Tím je film Uncut gems, kde se Adam Sandler ukáže v trochu netypické roli, židovského obchodníka a majitele klenotnictví. Film je opravdu velká dvouhodinová jízda z kopce, kdy vám do této jízdy neustále zasahuje mnoho rušivých elementů, kterými jsou hudba, překřikování a neustálý a zdánlivý chaos. Na mě to však fungovalo a to absolutně. Pro někoho protivné až nesnesitelné verbální orgasmy postav, které se ve filmu objeví a toky jejich myšlenek, které se přetvářejí v slova, která vystřelují zase v další verbální ejakulaci. Filmu se nedá upřít více věcí než je samotná originalita a to, že má spád, je rychlý, hlučný a výkon Adama Sandera je ten nejlepší jaký jsem u něj viděl. Hlavní úlohu hraje také hudba, která se plíží celým filmem jako had, který vás na samém konci uštkne do zadnice. Uncut gems je opravdu zvláštní a výjimečný film, který chápu každému nesedne. Pro mě to byl večírek a jízda, která mě velmi bavila. ()

kukkik odpad!

Až absurdně nesympatické obsazení, odporné prostředí a chabé herecké výkony na úrovni telenovely. Hudba velice rušivá a vyloženě ošklivá, podle mě nehodící se ke zbytku filmu. Děj nudný a prázdný, nicneříkající. Za mě zkrátka totální propadák, ztráta času a navrch nepříjemný divácký zážitek, takže odpad! PS: nechápu a nechci chápat chamraď, která se dobrovolně odsoudí k životu v tomhle odporném odvětví, ze kterého se člověku zvedá žaludek. ()

samkko

Skončil jsem v půlce a možná za 10 let to dokoukám. Film je to nic moc, ničím nevyniká a nikam nezapadá (možná jen se škatulky s nápisem: Ahoj, jsem drama, které tu bylo už tisíckrát). ()

Nix odpad!

Já nechápu co to mělo bejt. I když Sandlera v takové roli jsem moc neviděl, to byla hrozná nuda a nechápu ten jeho boom. Ani tohohle snímku, absolutní průser. Ale já jsem zaujatý takže mé hodnocení berte s rezervou. ()

rivah

Ukecaný, uřvaný intenzivní film s honičkou klenotníka ze židosvkého prostředí, který se snaží udržet nad vodou. ()

papadoce odpad!

Predstavím Vám tvorcov tohto úplného kinematografického energiou nabúšeného veľdiela. Scenár - úplný kokot, hudba - retardovaný chuj, kamera - jebnutý fas, kasting - zdegenerovaný jebo, zvuk - nakazený debil, réžia - vyjebaný pičus. Trochu som bol v tranze, takže ak som náhodou použil nejaký expresívny výraz, tak sa ospravedlňujem. Máme tu neprelomiteľného kandidáta na pičovinu roka. Toto už nikto nedobehne. Fuckt. ()

tlesk

Drahokam (ten český název nějak nepobírám, ale co už) je neskutečně našlapaný, energický film, který vás nenechá oddychnout. Jeho titulní protagonista sám sobě na hlavu vrší jeden problém za druhým v neustávající honbě za penězi a vymaněním se z nepříznivé situace hrozícího vlastního zadlužení. Adamu Sandlerovi seriózní poloha skutečně sedí a ač bych mu já sám Oscara asi nedal, jsem toho názoru, že alespoň tu nominaci by si zasloužil. Když má k dispozici vhodný materiál, je vážně výborným dramatickým hercem. Tohle je nejen na hony vzdálené tomu, čemu se běžně věnuje, ale je to opravdu dobré. Role je zde herci napsána na míru a dá se jednoznačně říci, že celému filmu i zbylému obsazení naprosto dominuje. Jde o povedený počin s jedním z nejlepších a dost možná i nejpřekvapivějších konců, který ovšem poté, co se nad ním zamyslíte, začne dávat smysl. Upovídaný, vtahující a nekompromisně drsný film, kde je hrdina pod neustále se stupňujícím tlakem. Takový je Drahokam – silný filmový zážitek, který si jednoznačně zaslouží vaši pozornost. ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (viac)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů