Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Lopic

Dokonalej akční film, kam se hrabe Arnold nebo Sly, John McClane je kdykoliv strci do kapsy. Tendle film má prostě všechno, nadupaný hlášky, hrdinu kterýmu můžeme fandit a pořádně ďábelskýho padoucha. Trochu mě tam štvali dojemný keci s tlusťochem poldou, ale naštěstí jim nebyla věnovaná taková pozornost. ()

DruidKarel

Naprosto obyčejný příběh, který se však pro mě změnil v jeden z nejlepších akčních krimi thrillerů vůbec. Bruce Willis je skutečně sekáč a svým neotesaným způsobem chování je vážně jedinečnej. Opravdovej drsňák mezi herci, kteří si na něj jen hrajou... 5*, vinikající film. ()

starbrejkr

Po zralém uvážení asi možná nejlepší akčňák, jaký jsem kdy viděl. Willis nikdy nepatřil k mým oblíbencům, ale tady si vás prostě musí získat na svoji stranu, jak bosý a v tílku hláškuje a drtí bandu Němčourů. Akce střídá akci a hlavní záporák je výbornej. Tohle je opravdu vzor pro nadupaný akční thriller. ()

Amroth666

Jednoznačně nejlepší Smrtonosná past ze všech 4 dílů. Bruce Willis a jeho životní postava a role ala John McClane. ____ DOPORUČUJI FILM JEDINĚ V CZ DABINGU, PROTOŽE JEDINĚ TAK TO MÁ TU SPRÁVNOU ŠŤÁVU. TY HLÁŠKY ZNÁM VŠECHNY PERFEKTNĚ NAZPAMĚŤ. ____ ()

nithiel

Událostmi nabitý film, od kterého se nedá na vteřinu odtrhnout, jemuž vládne nesmrtelný bosý hrdina. Napětí se dá krájet, člověk nechápe neschopnost Policie a FBI, takže nakonec vše visí na jediném muži. A na to jak dokonalý tento typický osmdesátkový hrdina je, Rickman jako noblesní zloděj s trochu pokřiveným náhledem na svět, ale který zvládne vše propočítat na dvacet tahů dopředu. Myslím, že se s chutí pustím do dalších dílů a doufám, že Willis jich taky ještě pár natočí. ()

Adaamos21

John McClane- Rambo městské džungle poprvé na scéně. Další vynikající Tiernanův počin na poli akčních filmů, který následovala dvě velmi dobrá pokračování, jedno dobré a jedno tragické. ()

C0r0ner

Hans Gruber je jedno z mála jmen záporáka z filmu, které si vybavím kdykoli. Proč asi...K tomu John McClane jako kladná obdoba toho samého. Bruce Willis v jedné ze svých nejlepších rolí, zároveň ale ve své klasické poloze drsňáka jdoucího proti přesile padouchů. John McTiernan ve své vrcholné formě, která mu bohužel nevydržela příliš dlouho. Die Hard je ale absolutní klasika žánru akčních filmů a navždy jí zůstane. 100% ()

Cheeter

U některých starších filmů mívám problém poznat to, proč byl ve své době přelomový, resp. proč je jím dodnes. Mám tak i se Smrtonosnou pastí. Vždyť takových filmů dnes běhají desítky pomalu ročně. Tak proč? Je to kvůli tomu, že Bruce Willis má vlasy? To se už dnes vážně nevidí. Ne, teď vážně. Pro klasický akční film, který neurazí, a který pobaví. Stačí mi vidět tak jednou a stačí to. Tento mi přišel povedený, ne nutně musí proti nám stát Rusové. A ty drobné vtípky taky potěšily. ()

Phos4rus

Vybornemu filmu nalezi vyborne hodnoceni. I kdyz jsou zde dobre "blbosti", i presto me bavi se na film divat, kdyz se uz po 100 opakuje v televizi. A dobry film, by si mel udrzet divaka nekolikrat. Pokud si jej udrzi, je dobry! ()

lakikaki

Stará škola akčných filmov. Skvelé hlášky, charizmatický hlavný hrdina (Willis vo svojej najlepšej forme), ešte charizmatickejší zloduch (ak by bol James Bond zloduch, bol by presne ako Rickmanov Hans Gruber) a plno akcie, ktorá nenudí ani na chvíľu. Už chápem, ako môže akčný film nadobudnúť kultový status. ()

zette

Tak konecne jsem po letech poprve videl tento akcni trhak:-). Z tech vsech akcnich filmu 80.-90. let je Smrtonosna past urcite tim lepsim snimkem. Jeden z nejlepsich hereckych vykonu Willise a Rickmana. Pobavi i mnohe vtipne komentare boseho ( proc se neobul, kdyz byl jeste v pokoji, je mi zahadou ) Johna. Nektere dialogy jsou ale neskutecne trapne, zvlaste pak rozhovory mezi serzantem a velitelem policejni akce, ktere cely film neskutecne degraduji. Nektere sceny jsou taky pritazene za vlasy ( strelba bazukou po transporteru atd. ). Snad zadny jiny zanr rychleji nevycpi nez akcni a z 90-ti procentniho hodnoceni nemam nejlepsi pocit. ()

Pajky3

Jen málo u kterého filmu nebudu přehánět, když nazvu postavu ikonou žánru nebo dokonce legendou. Málo kdo má totiž takový postavení jako Newyorský policista John McClane. Jednička je pravděpodobně nejlepší z celé série a hodně tomu přispívá i záporák v podání Alana Rickmana. Sice to není Poslední skaut, i tak má ale svou krásnou hlášku aneb Yippee ki-yay, motherfucker. Navíc je to Vánoční klasika! ()

pakobylka

Zdá se, že vánoční večírek se až tak úplně nevyvedl, neboť se dostavili nezvaní a nevítaní hosté, kteří nerespektovali ani ta nejzákladnější pravidla slušného chování. Leč newyorský policista John McClane je tady od toho, aby je odkázal do patřičných mezí, obnovil pořádek a získal zpět lásku své ženy ... neboť jeho největším přáním je v klidu a míru rozsvítit svíčky na vánočním stromečku. Ale to už všichni dávno víte ... ;-) ()

necisty

Když pomineme fakt, že je tam spoustu věcí nereálných, jako asi v každém akčňáku, tak je to velmi povedené dílko i na dnešní domu. Prach času tomu příliš neublížil. Rozhodně to stojí na dvou elitních hercích jako Willis a Rickman. Akci střídá super hlášky. Dobře je i poskládaný konec, kde teda s blonďatým překvapením přichází jeden velký WTF moment, kdy za jeho rameny je vidět spoustu policajtů se samopaly co utíkají pryč - proč proboha? Pak ty ženské jsou prostě škaredé, kromě plakátové Lady a té co ukáže prsa. A český dabing? Katastrofa a to se mi nechce věřit, že takové byly tehdy všechny - nejen, že ty hlasy vůbec neseděly daným postavám, netrefovali se ani do míst, kdy mluví, občas si dokonce pletly slova a překládat to musel snad naprostý idiot - machine gun - strojní puška. Nicméně na kvalitě původního filmu to nic nemění a odjet od hořícího mrakodrapu v limuzíně je prostě štýl :). ()

PavelVanekArt

Ikona akčních filmů John McClane se poprvé objevuje na scéně a nikdo nečekal úspěch. Stal se z toho fenomén a kult milovníků akčních filmů. Osobně mám první díl nejraději jak skrze perfektního Willise tak i kvůli dokonalému záporákovi Alanu Rickmanovi. Všechno jede na 100% stejně jako moje hodnocení. 5* a.k.a 100% ()

Juto

Nielenže je to vzrušujúca jazda, ale má aj jedného z najlepších filmových darebákov, film má dialógy plné vtipov a množstvo veľmi pôsobivej pyrotechniky. 9/10 ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)