Poldové a nemluvně

Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (viac)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

carl.oesch odpad!

Ostravak nám tady vysvětlil, že jsme hloupí, protože jsme to nepochopili. Co dodat. Takhle to totiž přesně vidí dnešní tvůrci. Oni jsou geniální, jenom divák je tupec, protože nevidí, jak je to skvělé, nebaví se tam, kde jsme se my váleli smíchy, když jsme to psali, režírovali nebo natáčeli. To, že to ení detektivka, pochopí každý fanda žánru, to že to není komedie taky. Že to není ani krimikomedie, je asi celkem jasné i oběma skupinám. Tak kde udělali setsakra soudruzi tvůrci chybu? Inu, pouštěli to blbým divákům. Je smutné že ze scánaristy Kosma nebo Comebacku vypadne takováhle nevtipná, nudná sračka. Když sympatičtí herci - Skopal, Medvecká, Adamczyk, Pidermanová, Němec, ale i Holub nebo Beretová hrají v něčem takhle ubohém. Svůj k svému je zde pouze ta vlezlá Slovena Kolesárová, proč tady proboha tyhle pindy z východu bývalého federálu straší v tak obrovském množství? Nicméně tvůrcům a jejich obdivovatelům bych doporučil, jak tu situaci s nepochopením řešit. Diváky je třeba vyměnit! Většinu a co nejrychleji. ()

peeteno78 odpad!

Jedna velká nuda. Prostě jsem u toho nevydržel. Zvládnul jsem celý první díl a pak jsem se dlouho přemlouval, abych se podíval na ten poslední. Z toho jsem viděl asi tři čtvrtiny. Já osobně jsem se ani jednou nezasmál. Přišlo mi, že v tom seriálu se skoro nic neděje... ()

natalanka

A mě se to líbilo :-) Vtipné a opravdu jsem se bavila. A bonus navíc!!!!!! Skopal, Holub, Medvecká, Němec a Adamczyk :-) to byla jízda s touhle pěticí :-) ()

kokofek

Nepříliš povedená zábava a to jsem tolerantní! Dialogy,které rozhodně nejsou ze života a zápletky,které jsou rozplétány takovým nudným a pomalým způsobem,že si už přejete ať to skončí!! ()

Hombre8

Standardní a standardizovaná "rodinná" pitomost dnešní doby. Tentokrát pod pláštíkem "krimi". K rekognoskaci stačí prvních pět minut. Moudrá matka-tchyně, moudrá klidná manželka, pološílený hyperaktivní a neurotický šéf kriminálky (myšlen Kamil). Oh! ()