Poldové a nemluvně

Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (viac)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

Recenzie používateľa Peabody k tomuto seriálu (6)

Malorážka (2020) (E01)

ppo dvou dílech lehké zklamání, od Tomáše Baldýnského bych čekal jiný humor než typově ten z Ordinace + posrané miminko. Svaťa Skopal táhne pořád dobře, paní Medvecká má napsané tak příšerné texty, tedy místy, že se jí docela divím. Takový podivný mix mezi kriminálkou a chtipným rodinným seriálem. Kriminálka je o něco lepší než děsivý strážmistr Topinka, ty vtipy jsou až na pár vyjímek stejné kvality. Hlavně se mi zdá, že ty dvě roviny se nějak moc neprotínají, jen se přepínají mezi sebou. ()

Miláček (2020) (E03)

Sal jsem ještě po dvou dílech šanci a třetí mi přijde lepší, zejména proto, že tu není nemluvně a tedy zmizely dramatické vtipy o posraných plenkách. Hledání manželčina přítele není zlé, Jana Kolesárová je pěkná ženská i ve svých 40, Adamczyk trochu na hraně nadrženosti, Radek Holub stále dobrý. Dá sa ()

Dort (2020) (E04)

stále lepší než první dva díly, i když mimno se vrátilo a navíc přibyla podle současných zásad korektnosti další ženská postava, bez které se dnes správná komedie nemůže obejít, tedy Archimedovsky /míním zákon o tělese ponořeném do kapaliny) lehce hendikepovaná. ()

Michalova smrt (2020) (E05)

tak tady zase krik dolů, postava Pavly Beretové je dost podivná a celkově pro mne slabší kus, uvidíme dál ()

Svatopluk Ocásek (2020) (E06)

Tak tento díl už skoro dosahuje demence Strážmistra Topinky. Zápletka je naprosto idiotská, rozuzlení přes škatuli od skleniček takové ... obtížně pochopitelné, motivace žádné, youtuberka Teena hrozná atd atd Adamczyk v tomhle díle zcela tragický - nějaký pánský nebo co striptýz??? Policejní president předseda Klubu dementů? I spor mezi otcem a synem po pořádání akce je směšný a Svaťa Skopak nemá vůbec co hrát. Tak snad jen Jana Pidrmanová a pan Hoffman snesou každý půl hvězdy ()

Noc s háčkem (2020) (E09) odpad!

tak tady se snad zhulil celej tým a pak šli psát, točit, stříhat atd. To se fakt nedalo ()