Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

zdeny99

Komorní thriller s Jiřinou Bohdalovou, coby trýzněnou osamělou důchodkyní a Kryštofem Hádkem coby zadluženým podvodníkem a násilníkem. Oba hlavní protagonisté své roli zahráli excelentně. Hádek skvěle řádil a poklona Bohdalové, když v 88 letech zahraje takto hlavní roli v téměř 90 minutovém filmu. [49. hodnocení, 3. komentář, 78%] ()

mh.mail

70% - Klobouk dolů za výkon Jiřiny Bohdalové v jejích letech. Kryštof Hádek byl zase tak trochu Užovka, jenom o něco méně smažkovitá. Pár nelogičností tam bylo, ale ruku na srdce - chováme se v reálných životech vždy přísně logicky? Další povedený televizní film Jiřího Stracha a za ten konec přidávám jednu hvězdičku. ()

Brtniik

Hustý! Je vidět, že nejslabším článkem jakéhokoli zabezpečení je jeho majitel. Nečekal jsem, že to skončí tak drsně - doufal jsem, že si Jířa Hádě nakonec vychutná, ale jak jinak ilustrovat totálně zpackaný život. Pobavila mne modernisace církve svaté. ()

Olík

„Klec nám spadla, klec nám spadla. Kdo Bohdalku postaví?“ Malé televizní home invasion, českého televizního režiséra. Povedené two man show na nedělní večer u veřejnoprávní televize. Komorní zápletka, hra s atmosférou, kamera, hudba….na tuzemské TV poměry slušná práce. Problém mám s paní Bohdalovou, kterou sice uznávám jako velkou personu, ale po herecké stránce jsem jí nikdy nepřišel na chuť…a v jejím pokročilém věku to platí dvojnásob. Na druhou stranu, Hádek je dokonalý hajzlík. Takže jestli moje koncesionářské poplatky půjdou na podobné hajzlíky, tak proč ne. ()

Faila

Zajímavé téma a podle mě dobře uchopené režisérem a dobře zahrané herci. Civilní, napínavé a místy silně nepříjemné. ()

brumbrum

Vyborne! A ze par chudakom vadi ta "kostolna atmosfera"? Moja mama ma presne tolko rokov a presne takto travi cas v kostole. Cely film som trpol hrozou, ze sa to moze stat aj jej! 4* v pohode ()

Rockerman

Nejsem velkým fanouškem Jiřiny Bohdalové, hlavně kvůli jejím rádoby vtipným scénkám (některým), ale pokud dostane adekvátní roli, tak ji umí zahrát. Klobouk dolů, že to v jejím věku ještě zvládá. O talentu Kryštofa Hádka jsem přesvědčen od "Hadího filmu" a protože i Strach umí, vyšel z této spolupráce nadprůměrný TV film. ()

feryk

Nemám výtku, na tv film velmi velmi dobré. Oba hlavní herci jsou uvěřitelní a perfektní. Ani chvilku jsem se nenudil. 4 hvězdy si to zaslouží. ()

Kingjiri

Konečně to zase po delší době vzal někdo za správnej konec a uvědomil si, že se skromějšíma rozpočtama v česku lze nakroutit sympatickej thriller jen tehdy, pokud je k dispozici dobrej příběh. Pak k napětí i zábavě postačej dva herci, jeden byt a pár scén "z venku". Osobně jsem čekal, že se bude klást větší důraz na dramatickou dějovou linku o osamělosti a důvěřivosti starejch lidí, ale thrillerová složka docela pěkně šlape, takže jsem s timhle poměrem drama / thriller nakonec spokojenej. Škoda, že flashbacky trochu rušej dění v bytě (fakt nebylo možný všechno natočit chronologicky?) a hudba je taky spíš rušivym elementem. Jinak jsem naprosto spokojenej, za mě solidní žánrovej nadprůměr a v rámci českejch TV filmů se nebojim říct až něco nevídanýho. Čtvrtá silnější hvězda za námět, pěkně gradující finále a hereckej koncert Bohdalová - Hádek. ()

anitae

Velké televizní překvapení. Dva nešťastní lidé, z toho jeden mladý psychopat a druhá opuštěná paní Květa, čekala jsem taky trochu jiný konec. Epsteina i Stracha mám hodně ráda a když se spojí tak to nemá chybu. ()

Vabr

Naprosto výborný snímek, a to jak na poměry televizních filmů, tak českých filmů obecně. Celý jej vesměs táhnou Bohdalová s Hádkem, jimž role věříte; Bohdalové fandíte a z Hádka máte přímo strach, především s přibližujícím se finále. Hutná atmosféra zamčeného bytu by se dala krájet -Hádek je neúprosný, násilnický, Bohdalová bezbranná důchodkyně s pocitem odevzdanosti a zbytečnosti -, k tomu všemu mrazivý hudební doprovod a cvrček. Nechci zajíždět více do detailů, ale za mě je Klec filmem, který by měl každý vidět, a to nejen kvůli své tíživé naléhavosti a propracované psychologii postav, ale především kvůli své aktuálnosti. Vyhodnocení: Dlouho mi fiktivní postavy nebylo takhle líto ()

caba

Nakonec nemohu jinak,než dát plný počet.Paní Jiřina Bohdalová si to zaslouží.To byl úúžasný výkon.Také Kryštov Hádek byl ohromný. ()