Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

mdf

Skvělý tv film v šedi všeobecně nudných českých filmů poslední doby.J.Bohdalová skvěle zahrála duchodkyni ve špatném okamžiku svého života,(i když jsem tam chvilkama tu Fany malinko viděl),ale to nic nemění na tom,že v jejích letech,to byl famozní výkon.K.Hádek byl fakt drsoň a možná jeho zatím životní role.Co se týče filmově,tak slušně natočeno,co se týče scénáře,tak se atmosféra stupňovala,ale pak, jako by došel dech.Dalo se z toho vytěžit a rozehrát určitě trošku více a i hudba to mohla více zdramatizovat,nějaké nelogické věci ,jako fádní lovení klíčů atd.ale i tak to byl po dlouhé době slušný filmový počin. ()

trezorkabila

Excelentní herecké výkony, na to , že Hádka dvakrát nemusím, tak byl naprosto dokonalý a paní Bohdalová též. Naprosto úžasně spracovaný děj, který mě dostal , to jak to měl vše naplánované a jak mu na to začala postupně přicházet? Za mě bezchybný :)) velká poklona tvůrcům a hercům ()

Jitul4

Strach jako režisér opět boduje. Kryštof Hádek parádní výkon , hlavně oceňuji, jak zvládal vytvořit psycho dusno ! Fakt výborný počin od ČT ,až nečekaně dobrý. ()

GrooteLulu

Podobně smutná role jako v Každý milion dobrý. Poprvý jsem snad viděl, že paní Bohdalová byla ve filmu zavražděna. Téma strašný.Hádek podle mě moc melodramatickej. A pointa otřesná.To si pomohl.Zhlédl jsem to jenom kvůli paní herečce Bohdalové.Je jasný, že snad věk to už limituje, ale její komediální role jí sluší nejvíce. Za ni 4* ()

trollfjord

Hodnotit herecké výkony je zbytečné, protože to už bylo napsáno mnohokrát, že jak paní Bohdalová tak i Hádek byli skvělí. Tím ale chvála skoro končí. U Jiřího Stracha mám poslední dobou silný pocit fascinace brutalitou, násilím a bezmocnosti. Ukázal to v Labyrintu a nyní i v Kleci, kde namísto psychologického vyobrazení zoufalosti situace, sahal příliš často k naturalistickému teroru. Stále je to můj nejoblíbenější režisér, nicméně lehkost s jakou natáčel dříve, zastoupila topornost a snaha šokovat. Takže tři hvězdičky. Jedna za Bohdalovou, druhá za Hádka a třetí za jako vždy skvělého pana Preisse. ()

CrazyMickal

Excelentní Jiřinka Bohdalová a vynikající Kryštof Hádek ve filmu o naivní důvěřivosti starých lidí. Perfektní nápad a realizace celého projektu. Pustil jsem si dnes tento film po třetí v tomto týdnu a opět jsem ho hltal plnými doušky. Moc se mi líbí, jak se herci naprosto vžili do svých rolí a bez nadsázky jsme jim věřil naprosto všechno. Nebudu tu jako jiní řešit, co by kdyby. Tady je krásně názorně vidět, jak jsou někteří staří lidé zranitelní ve své samotě bez rodin a podpory, což je poselství celé myšlenky filmu... Hned jsem si vzpomněl i na dokument Bastardi ;) Jste jedničky, palec nahoru :) ()

Dominika21

Bohdalová s Hádkem vynikající výkon, dobrý příběh, doporučila bych hlavně starší generaci, je zde názorně ukázáno, co vše se může stát když si někoho cizího pustíte do bytu.. Strach opět nezklamal. 4 hvězdy si to určitě zaslouží !! ()

Ijeka72

Skvelý scenár, réžia a excelentné výkony predstaviteľov hlavných postáv. Kvalitná hudba. Jiří Strach je skrátka takmer dokonalý. ()

ThaFilmGuy

*Viděno na LFŠ* První polovina vypadá slibně, ale samotná část filmu odehrávající se v bytě má trhliny. Hádkovi role vůbec nesedla a vytvářelo to komické situace. Nejdřív jsem si dokonce myslel, že jde o tragikomedii, podle reakcí publika jsem nebyl sám, ale pravá komedie začala po příchodu scénáristy... pokáral nás za “hurónský” smích a zbytek debaty hleděl do země a choval se velmi ublíženě. Film je dost silnej průměr i na český poměry a byl to asi nejslabší film festivalu. *** ze soucitu ()

Cacorka_eliz

Po velmi, velmi dlouhé době skvělý televizní film. Přesně takové filmy mi v ČT v posledních letech chybí. Nechápu, proč se tento styl už na prvním programu nevidí. Za mě ideální film, který strčí do kapsy všechny Marie Terezie, Četníky z Luhačovic i všechny Bisery Arichtevy. ()

Generi

Skvělé psychologické drama nerovného boje zločince s hendicapovanou obětí, trochu mi to připomíná film Čekání do tmy se slepou Audrey Hepburn. Kryštof Hádek dokonale hnusný a bezcharakterní ()

Mustrum

Velice slušný výkon jak od Kryštofa Hádka, tak od výborné Jiřiny Bohdalové. Bohužel scénář má několik nelogických či hluchých míst, které je obtížné obhájit - hloupostí hlavního hrdiny, který do té chvíle vymýšlel celkem složité konstrukty jak ošálit starou paní, nebo jeho neschopností jednat ve stresu, když celá jeho "mise" je od počátku hodně stresující. Protože když někdo hodí klíče do světlíku v bytě, který je v suterénu činžáku, tak v tom bytě se najde spousta prostředků, jak je vytáhnout při troše snahy nejpozději do půl hodiny (když ten člověk bude hodně nešikovný). A podobných nelogických zvratů je ve filmu několik. Vše je to částečně zahlazeno výbornými hereckými výkony, pro něž stojí za to film shlédnout. Mírná pachuť toho, že scénárista očekává od diváka jistou míru retardace, bohužel zůstává. ()