Rafael Padilla přezdívaný Chocolat byl prvním černošským klaunem. Vystupoval společně s ostříleným kolegou Footitem a toto na první pohled nepravděpodobné duo si na počátku 20. století podmanilo Paříž. Jenže lákadla slávy a dobové předsudky připraví Padillovi v podání Omara Sye (Nedotknutelní, Samba) víc překážek, než s kolika počítal... (AČFK)

Pawlisman

Silně prozaický a dějový příběh,ve kterém vše jde silně na ruku a zvraty jsou trošku prvoplánovité. Vše jde vpřed a žádné zbytečné odbočky. Takový ten příběh, co by se měl zalíbit všem a ničím zvlášť nevynikat. Koukalo se hezky, ale že by mi to přineslo nějaký nadstandardní požitek či nějakou přidanou hodnotu. ne. 7,5/10 ()

Extrakritik

Vtipné scény v cirkuse zřejmě neměly být vtipné,páč jsem se ani jednou nezasmál. Celý je to spíš smutný. Omar Sy je mimochodem super herec. Jeden z důvodů,proč se na film podívat. ()

BOURQUE

Film zachytávajúci dôležité momenty života R. Padilli, ktorý spoločne s Footitom dokázali priniesť do sveta cirkusu (ale najmä do života klaunov) nový vzduch. Príbeh Padilliho, ako sme to videli v podobných prípadoch, obsahuje známe prvky, medzi ktorými nájdeme biedu, nečakanú a rýchlu slávu, peniaze, slabosť pre ženy a závislosť na škodlivých veciach (v tomto prípade alkohol a peniaze), pád, atď.. Nie je to zlý film, ale škoda tej druhej časti, kde už druhej polovici „kariéry“ nie je venovaný viac pozorností. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rathalos

Velmi smutna zivotopisna drama o prvom cernosskom klaunovi,ktory sa preslavil pod prezyvkou Cokolada,o jeho vzostupe i pade,v dobe,ked cierna farba pleti bola zaradovana na same dno,samozrejme musim vyzdvihnut a pochvalit herecky vykon Omara Sy,ktory ako vzdy dokazal,ze je pan herec,toho cloveka radost vidiet s tym jeho dobrackym usmevom,takze pre mna vynikajuca zalezitost a jasna volba...:-) ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: "Pohádkový" příběh černocha, který rychle nabyl rychle pozbyl, ikdyž vystoupení mi vtipné nepřišlo. Natočeno tak nějak normálně, bez větší hloubky. ()

hazdrova

Omar je presvedčivý vo všetkých rolách, všetko mu uverím. Vie sa proste zžiť s postavou tak, že môžem nenávidieť pána Čokoládu a pritom milovať Omara. Ponaučenie z tohto filmu: Aj chudáčik utláčaný černoch cirkusant sa môže chovať ako dement, keď má peniaze. 3,2* ()

Amonasr

Standardně odvyprávěný životopisný příběh, který zapadá do současného trendu splácení minulých dluhů lidem tmavé barvy pleti v zemích s koloniální minulostí. I přes určitou snahu o zobrazení i některých rozporuplných vlastností hlavního hrdiny je zřejmé, že jde především o moralitu, navíc poněkud šablonovitou a značně zidealizovanou. I proto jí chybí patřičný emoční náboj a působí až odtažitě chladně. Pomíjím, že jsem při sledování nesdílel nadšení cirkusového obecenstva nad výstupy obou klaunů, protože tento typ humoru nikdy nebyl mým šálkem kávy - to ale nemá na mé hodnocení filmu žádný vliv. ()

PetraMishka

Životopisný snímek o prvním černošském klaunovi, který se stal slavným, má nádhernou výpravu, na které je poznat velký rozpočet a taky zajímavý příběh včetně skvělého hlavního představitele Omara Sy. A pak je tu samotná postava Rafaela Padilla, který mi nebyl sympatický patrně i díky srovnání s jeho hereckým kolegou, který šetřil, zatímco Chocolat hýřil, až mu nezůstalo nic. Navíc sledovat Jamese Thiérrée je jako dívat se na živoucího Charlieho Chaplina, a to byl zážitek k nezaplacení. ()

cinemafil

Poctivý film, dobrý příběh, uvěřitelný. Konec filmu je melodrama, ale lepší než pustá beznaděj. Herecké výkony obou klaunů dokonalé. A pointa nakonec - všechna sláva, polní tráva. 4* ()

PTuranyi

Vydarený životopisný film približujúci osobnosť Rafael Padilla výborne zobrazeného Omarom Sy. Kvalitná produkcia a dobre vykreslené charaktery približujú atmosféru konca 19. storočia. Cirkus, klauniády a hlavne rasizmus sú leitmotívom filmu. Možno je to nezodpovednosť hlavného hrdinu a jeho závislosť na laudániu a hazardných hrách, ktorá bráni vytvoriť si s ním silnejší vzťah. Napriek tomu má divákove sympatie a jeho tragický osud zanechá malú spomienku na kúsok histórie. 75% ()

Alleachim

Poeticky vyobrazený svět a život klaunů, jež pro smích diváka udělají vše, ovšem mimo jeviště již jejich život téměř postrádá radost. Vynikající ztvárnění obou hlavních rolí! ()

rakosabasta

Je úžasné, že se Omar nebál pustit do prakticky "historického " filmu. Moc se mi líbila kamera, střih a většina herců, především z první části filmu odehrávající se v cirkuse, ze kterého Le Chocolat vyšel. Nejsem si jistá, jestli se mi líbí, že některé části filmu jsou lépe psychologicky propracované, než jiné a něco se zcela zahodilo, ale každopádně pokus o nahlédnutí do černošské emancipace ve Francii začátkem 20. století je pro mě zajímavý. A rozhodně má co říct i o dnešní společnosti - a to nejen k otázce barvy pleti, ale o pokrytectví a předsudcích obecně. Dala bych hvězdičky jen 3, ale nemohla jsem si odpustit 4* právě za Omara Sy, protože ten je prostě k sežrání. ()