TERRORDROME odpad!

Séria Nemesis je ako odtrhnutý výťah ktorý sa len rúti od zlého k neuveriteľnému. Treba povedať že akékoľvek dno bolo už dávno prerazené, kabína presvištala cez zemské jadro, nabrala rýchlosť svetla a vrátila sa na počiatok vesmíru. Piaty diel už sa musí obísť bez Pyuna, ktorý je tu uvedený ako producent. Dosť ťažko sa však verí že mal tento film akúkoľvek produkciu, lebo je to amatérčina až na kosť kde pár kamošov vzalo plastové lejzrové zbrane a hrajú sa s nimi na príbeh o cyborgoch. Herci sú ako drevené ( snáď až na jednu plastovú ) bábky a akcia vyzerá asi tak že hrdinovia stoja ako tvrdé Y a mávajú pištoľkami či rukami v závislosti od toho či to má predstavovať prestrelku alebo kung-fu súboje. Plus nepadnúce zvukové efekty dotvárajúce dojem kreslenej grotesky. Jednotlivé scény je potom možno rozdeliť na žlté, červené, zelené a modré, to podľa momentálnej nálady kamerového filtra. O čom bol dej neviem, film mi svojou umeleckou víziou tak vyrazil dych že som ho nestíhal vnímať, ale hlavným záporákom bol plesnivý Kill Bill s mečom na stole ktorý zomrel na infarkt po tom čo mu jeho sestra alias bakelitové strašidlo vynadala. Každopádne film ani tentoraz neprišiel o svojho maskota Sue Price. Síce už to nie je tá namakaná svaloženština ako kedysi, ale prišla predať svoju múdrosť ďalšej generácii a možno dostala aj obed zadarmo. Nádhera! ()

Psycho.R

Před shlédnutím celé série jsem tohle proklikal a bylo mi jasné, že to bude děs a měl jsem pro to připravený odpádek. Ovšem po shlédnutí čtyřky, která je úplný shit, musím z toho slevit. Tady aspoň trochu nějaká snaha je, spíš tedy vzdát poctu prvním třem dílům tím, že se tu objevují postavy z nich, které jsou však do minuty zlikvidovány. Kamera i efekty jsou extrémní, výkony neherců brutálně toporné, "kung fu" k smíchu, takže je to vlastně dost zábavné.  Ps. Sue Price je na starý kolena mnohem hezčí, než byla v době její kulturistické éry. ()