Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul

• Južná Kórea 지푸라기라도 잡고 싶은 짐승들 (viac)

Kim Joong-man (Seong-woo Bae) přišel o rodinnou restauraci, stará se o nemocnou matku, a aby měla jeho rodina z čeho žít, dělá v lázních. Kang Tae-young (Woo-seong Jeong) pracuje jako celník v přístavu a i on bojuje s tíživou finanční situací. S přítelkyní Yoon-hee (Do-yeon Jeon) si půjčili peníze od lichváře, a když Yoon-hee zmizí, lichvář tlačí na něj, aby dluh splatil. Problémy s penězi řeší i Seo Mi-ran (Hyeon-bin Shin), která nejenže je nucena dělat hostesku v baru, ale také musí snášet bití od svého manžela. A pak je tu jedna taška. Taška plná peněz, kterou všichni chtějí, ale nikomu štěstí nepřinese. (LangiJ)

*CARNIFEX*

Absolútna, príbehová originalitka z Juhu. Dlhšiu dobu som zanedbával snímky z mojej milovanej Kóree, no opätovný návrat mi vychádza pomerne slušne. Po vydarenom “Deliver Us from Evil”, som siahol po tomto sarkasticky, podivnom príbehu o “taške” plnej peňazí, ktorá koluje z rúk jedného majiteľa k druhému, pričom ten scenáristický obsah, ktorý to dokresľuje, je proste Kórejskou klasikou, so všetkým čo k tomu patrí. Špecifický humor, originálna story, výtečné rozuzlenie plné satisfakcie. ()

PetrPan

Spletitá a přesto hravá krutost, u jejíhož sledování se mi hned vybavilo mexické Amores perros.  Pomalu se rozjíždějící, neplést s nudným, epizodní vyprávěnka o různorodými finančními potížemi postižených lidech. A jak známo, zatímco šaty dělaj člověka, prachy dělaj zrůdy.  Dlužíte-li lichváři nebo máte prostě jen tak holou prdel, není to žádná sláva a když se objeví taková hezká prachama naditá a opuštěná taška, no mohou se dít podivuhodné věci.  Závěrečná půlhodina pak v mnohém překonala i ty nejdivočejší představy o možných variantách finálního střetu s osudem. ()

Pethushka

Já mám teď na korejský filmy nějakou šťastnou ruku. Takhle dobře napsaný, promyšlený a hlavně nepředvídatelný příběh určitě nepovažuji za standard. Herecky je to taky moc dobře obsazený a hlavní hvězda, Jung Woo-sung, je ve své roli přesvědčivý a svůj jako dlouho ne. Násilí tam bylo tak akorát, nebo aspoň nešlo svojí otevřeností za hranu, tak jak mají Korejci někdy ve zvyku. Bavilo mě rozplétat to zamotaný klubko kolem tašky a konec mě velmi, velmi potěšil a uspokojil. ()

Arsenal83

Prvá hodina kľudne aj za päť hviezd, najmä keď sa to všetko začína po polhodinke rozvíjať a jednotlivé príbehy spájať. Následne už ale len vidíme úbytok postáv a čoraz viac násilia na úkor lepšieho príbehu. Niečo vyšlo veľmi dobre a diváka prekvapilo, iné časti boli účelovo surové. Pointa resp. koniec ma nejako neohúril a ešte jedna výhrada – tým kórejským herečkám by mali dávať rozdielne účesy a farbu na vlasy, pretože sa na seba brutálne všetky podobali. Veľmi silné tri a slabšie štyri hviezdy. Ale keďže je to debut, pridám. ()

Vavča

Na režijní debut slušné, směs krimi, thrilleru a hodně drsného vykreslení podsvětí. Jednotlivé postavy, které soupeří o tašku plnou peněz, mají osudy, které se časem protínají. Je to hodně epizodické, zároveň to ovšem nemá dost vtipnosti a originality, jako třeba poslední film Guye Ritchieho. Herci špičkoví, ale ten scénář je na ně někdy až příliš triviální. Lucky Strike holt vždy nezaručí úspěch... ()