Věra (Zlata Adamovská) prežila s Jindřichom báječný život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón!  Emancipovaná a rázna matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Proste si trasu rozdelí na štyri časti a zdolajú tých viac ako 42 kilometrov ako rodinná štafeta. Žiadna z nich síce zatiaľ neodbehla ani meter, ale do štartu ostávajú ešte tri mesiace a tréner Vojta (Vladimír Polívka) pripravil skvelý kondičný plán. Stačí len začať. Dcéry sa však do behania moc nehrnú. Majú úplne iné starosti.
Najstaršia Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenne problémom svojich troch synov a ich otec Karel (Ondřej Vetchý) ju už dvadsať rokov nevie, alebo nechce, požiadať o ruku. Prostredná Bára (Veronika Khek Kubařová) túži po dieťati, lenže preňho zatiaľ nenašla toho pravého otecka. Jej biologické hodiny bijú na poplach. A najmladšia Kačka (Jenovéfa Boková) síce chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadný problém - manželku. Zamilovaná Kačka napriek tomu trvá na vzťahu bez budúcnosti. Je zjavné, že dcéry majú momentálne úplne iné priority než bežecký tréning. Svojrázna mama Věra preto musí napnúť všetky sily, aby rodinnú štafetu priviedla cez radu prekážok a komediálnych komplikácií na štart Jindřichovho vysnívaného maratónu. S behaním je to úplne rovnaké ako v živote. Dôležité je vydržať a nevzdávať sa, keď je cieľ na dosah… (Cinemart SK)

gemi

Docela jsem se pobavil a párkrát i nahlas zasmál. Žádná velká sláva, nic legendárního, ale prostě příjemný film. ()

Wyrdas

Postava Báry byla na přes držku, ta by ji schytala na první dobrou co bych ji naše ve svém bytě bez jakéhokoli echa. Se chová jak prvotřídní pizda, navíc docela levná. Postava Kačky je taky lehce připitomělá, ale tak co... dnešní holky takové asi jsou. Minimálně to vidím v každém národním filmu. Jinak je to vcelku svižný film. Zde z nějakého důvodu nadhodnocen, ale propadák to také není. Za pozitivní energii a poselství zvednu hodnocení ze dvou na tři. ()

Brinkley

Po 15 minutách trapných klišé (kupříkladu najít milenku v přítelově posteli v momentě, kdy postavu potřebujeme uvolnit pro tréning, stejně tak zrovinka drzé děti nejstarší dcery u večeře, atd.) jsem si zlořečila, že jsem se nenechala odradit obligátním bílo-růžovým plakátem (kam se poděla naše pověstná kvalita nejen z 60. let). Většinu snímku jsem neviděla, pročež nemohu vyloučit, že se jeho kvalita v průběhu rapidně nezvedla. Pokud mi tedy někdo z přítomných napíše, že se ti dva pejskaři nakonec nedali dohromady, sním svůj vlastní klobouk a dám Ženám v běhu druhou šanci. ()

netWoor

některá "vlákna" příběhu mi přijdou dost krkolomná, nicméně Ondra a jeho rodinné vstupy to dost zachraňují ... určo lepší než mnohé jiné české rádoby komedie ()

CharlotteHo

Za poslední dobu komedie co je vtipná. Přéběh byl dobře vymyšlený i gradovaný. Herecké obsazení mi k filmu a postavám naprosto sedlo. Samozřejmě, že tam najdeme pár klišé, ale mám radost, že po dlouhé době mě opravdu nějaký český film rozesmál. Díky! K večeru s rodinou ideální volba. ()

ER

To je tak nasládlé , až mně to začalo trochu nudit, k tomu okatě využívané děti, uf. Závěr se všemi klišé scénami, které patří do TOP 5 taky nepotěšil. Naštěstí to aspoň nedrhlo, trochu humoru tam je, snést se to dá. ()

tereez

Koukali jsme na to znovu před pár dny, kdy to běželo v TV a já si v duchu říkala "no tvl, má to světlý chvilky, ale snad jsem tomu před lety v nějaký euforii nedala 4 hvězdičky, to je patriarchy bullshit jak blázen". A je to dobrý, dala jsem dvě, asi za to, jak děsně mě iritovala dějová linka Vetchý + Kostková. ()

Kingjiri

Jednoduchej příběh bez většího překvapení, stereotypní životní / vztahový situace a gagy, který občas dojdou dřív než by bylo záhodný. Tim ale veškerý negativa týhle romantický komedie kupodivu končej. Pravda, v rámci český kinematografie nebyla laťka vůbec vysoko, protože co v rámci romcom žánru vzniká, je ve většině případů hodně děsivý. Ale fakt musim ocenit, že jsem po delší době rád viděl českou komedii, která neni trapná. Neni ani plná pitvořících se známejch tváří, který se mermocí snažej prolomit ověřený rčení, že "z hovna bič neupleteš". A i těch pár případů product placementu se dalo vydržet (ale fakt by to bez toho nešlo?).  Filmařina byla pěkná, casting sympatickej, několik gagů nebo hlášek se nakonec povedlo, stopáž byla tak akorát střídmá, jednoticí dějová linka kolem Věry byla vcelku originální a uplně nejvíc cenim feel-good atmosféru, která celym bijákem prostupovala. Zdejšim červenym hodnocenim si nejsem uplně jistej, ale tři silnější hvězdy můžu s klidnym svědomim dát. ()

Nix

Já mám Vetchýho rád a proto on byl důvod, proč jsem se zkusil na to podívat. Ale slovo zkusil tam není náhodou, nešlo to hodnotit jinak. Tyhle žánry jsou pro jiné cílové skupiny, ale aspoň jsem měl odvahu to zkusit. ()

RAFT

Zase kino a sním nový český film ženy v běhu .A že ,se film opravdu povedl,takhle sem se už dlouho nezasmál .Herecké výkony perfektní ale, nejvíc kdo ve filmu perlil ,tak byl Ondra Vetchý.Parádní oddychovka .80% ()

seeba10

Jestli tento film něco rozhodně dokázal, tak je to skutečnost, že nalákal na sedadla lidi různého věku. A musím říct, vidět vícero párů seniorů bylo moc hezkým důkazem toho, že tento film prostě oslovil. ()

ForGump

Předvídatelné, dějové motivy víceméně ohrané (ženáč, vdovec/opuštěný chlap s dítětem), laciný a prostě debilní humor o fanynkách, kolících a hovnech a svět, kde chlapi musi být nejakým způsobem, ať už ve větší, nebo menší míře troubové, kteří vždy udělají nějakou chybu, nebo dámy ponižují a ženy bez nich jsou nic/nemají s kým bojovat a stěžovat si, jak je to s nimi těžké. Nejvíce je to vidět v šíleném vztahu Kostková - Vetchý.Tomáš Hoffman před projekcí tvrdil, že Martin Horský je sympatický člověk a jeho dcera je na něj pyšná, to je hezké. Bohužel jeho filmy vzbuzují při sledování tendence se zabít, v lepším případě si jen propichovat uši a oči skrz na skrz. U Bezva ženský to byl ten druhý případ, u Život je Život ten první, a tady jsme nějak mezi. Herecky to trapně nepůsobí (byť jsem si tak nějak uvědomil, že Zlata Adamovská tak nějak prosrala svá nejlepší filmová léta v Ordinaci) a občas se člověk uchechtne, ale to je vše. Jinak to je typická vejdělkovsko - cieslarovsko feelgood comedy pro ženy okolo 40, která rozvíjí svět, v nemž nechce nikdo žít. 20% ()

emkon

Původně jsem na tohle ani nechtěl jít, takže jsem ani nic moc od filmu nečekal. Ale ono ejhle! Já se výborně bavil. A se mnou celé kino. Dávám 90% ()

Meev

Konečně hezká, koukatelná a řekl bych velmi nadprůměrná česká komedie, která by mohla slavit úspěchy i v prachobyčejném televizním vysílání. Srší to vtipy, překypuje pohodlností a působí to příjemně. Snad jen ta atmosféra by se mohla doladit. Je furt na stejné vlně. ()

brabbik

Očekávání bylo větší než film ve skutečnosti dokázal prodat. Ondřej Vetchý rozhodně zvedá svou postavou film dosti vzhůru, jen škoda, že i děti podávají divákovi více vtipů a humoru než hlavní herci.Odreagování na večer dobré, ale časoprostor je až zbytečně utažený a zjednodušený. Potenciál mohl být o kus větší. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)