Vlkolak

(festivalový názov)
  • Česko Vlkodlak (festivalový názov) (viac)

Leto 1945. Osem detí oslobodených z koncentračného tábora nájde provizórny úkryt v neďalekom opustenom sirotinci, skrytom v lesoch. Zdá sa, že po všetkých hrôzach vojny sa deti môžu vrátiť do normálneho života. Idylická atmosféra pokoja a ticha však netrvá dlho. Nočné mory sa vracajú. V okolitých lesoch krúžia vyhladované vlčiaky, ktoré takisto získali slobodu po oslobodení koncentračného tábora. Zvieratá vycvičené na zabíjanie väzňov obkľúčia malých hrdinov v sirotinci. Všetky ich pokusy o útek zlyhajú. Deti bez jedla a vody začnú prepadať šialenstvu. Ale skutočné nebezpečenstvo číha vnútri sirotinca... (MFFK Febiofest)

Zaks

Celý film sa niesol v takom zvláštnom štýle. Hoci sa občas aj niečo dialo, stále som mal pocit, akoby jednotlivé časti príbehu na seba nenadväzovali. Detskí herci sa snažili aj napriek divnému scenáru. Dej bol popretkávaný spústou hlúpostí a nelogičností, atmosféra žiadna. Malo to občas aj svoje svetlé chvíľky, ale veľa ich nebolo. ()

Flakotaso

Až neuvěřitelně stupidní pokus o "dramatizovaný realismus", zvláště s přihlédnutím k zemi původu. Velice rád bych se milého Adriana Panka zeptal, jestli by po vysvobození z koncentráku nosil koncentráčnické hadry celé následující týdny, jakoby to bylo jeho nejoblíbenější pyžamo se Supermanem a ještě si je navíc pral a vyvářel (!), aby je mohl hrdě nosit dál. Poselství filmu aka voda teče, pokud není zamrzlá: vlčáci jsou špatní páni, ale dobří sluhové. ()

kaylin

Polsko-německo-nizozemský snímek „Vlkodlak“ je ukázkou toho, že je lépe vhodně zařazovat snímky. Člověk pak přece jen může mít trochu jiná očekávání, než jaká dostane. Ale popravdě, ani tak mi nepřišlo, že je to snímek, který by konkrétním tematickým zařazením nutně potřeboval druhou světovou k tomu, aby dal světu něco hlubšího a smysluplnějšího. ()

majo0007

Chápem sklamanie podaktorých členov - nejedná sa o horor (zaškatulkoval by som to pod animal survival), a ani tu nepobehuje žiadny vlkolak. Keď si toto odmyslíte, nepríde vám to ako strata času, naopak, budete príjemne prekvapený. Hlad, smäd v baráku jak hovado a nemôžete von, ideálna thrillerová zápletka. Za mňa palec hore. ()

pornogrind

Zdejší obsah rozhodně zaujal a navnadil. Film sám o sobě až takovou výhrou není. Není to sice vyloženě průser jen si myslím, že s tohohle se dalo vytěžit daleko, daleko víc. Někoho možná zmate název(vlkodlak tady nehledejte), někoho možná zmate žánrový zařazení. Zejména pak přiřazení k hororu. Horor od toho opravdu nečekejte. Někoho může vyloženě nasrat konec kdy film vyšumí jakoby do prázdna. Mě osobně z toho nic nevadilo. Zásadní problém mám jen s tím, že je to zpracováný takovou odlehčenou(light) formou za kterou prostě víc jak lepší 2hvězdy prostě dát nemůžu. Jak už jsem psal na začátku z tohoto se prostě dalo vytěžit víc. ()