Psi nenosia nohavice

(festivalový názov)
  • Česko Psi nenosí kalhoty (viac)

Hlavnímu hrdinovi filmu o ztrátě, lásce a sladkobolném bytí, jehož hraje helsinský rodák Pekka Strang, se v jezeře tragicky utopí žena (Ester Geislerová). Tato temná událost, která se navíc odehraje před zraky jejich malé dcerky, Juhu neustále pronásleduje a znemožňuje mu navázat vztah s lidmi. Setkání s dominou Monou však všechno změní. Juha začne být závislý na dušení a Mona mu ho ráda dopřává – nezacházejí však už příliš daleko do temného světa? (Bionaut)

Víteček

Tohle pro mě nefungovalo. Působilo to celé strašně neuvěřitelně (profesionální domina mi přišla jako totální amatérka), vztah hlavních postav byl hodně bizarní a přesto, že se ve filmu nic nevyřešilo a nikdo se nikam neposunul, tak konec s usmíváním jako by naznačoval dobrý konec, který ale nevím, z čeho měl pramenit. ()

Kushina

Naprosto dokonalý příklad toho, jak BDSM a nějaké jeho prvky mají na psychiku určitých lidí naprosto šílené dopady. Změní jejich osobnost a stanou se na něm tak moc závislí, že pro trochu toho co fakt potřebují jsou schopní obětovat tak hodně. 75% ()

PanJelen

Láska někdy bolí a má mnoho podob, někdy může obsahovat i trochu toho škrcení, či dušení. Tyto dvě ztracené existence se hledali až se našli a možná spolu žijí dodnes, pokud jim z těch hrátek na zubaře ještě nějaké zuby zbyli. Čekal jsem klasické sado maso hrátky, ale nakonec se z toho vyklubalo nečekaně seriózní drama na téma ztráty a vyplnění prázdnoty po smrti blízkého. Hlavní hrdina, uznávaný kardiochirurg, žije sám s dcerou a trápí se smrtí své družky. Únik z bludného kruhu černých myšlenek mu nabídne domina, se kterou se začne scházet a dlouho přetrvávající bolest promění v rozkoš. Navzájem se potřebují a tak trochu perverzní vztah může začít. Beze slov sdílejí sounáležitost, smutek a především své temné touhy. Slečno, příště bych jen prosil dusit o trochu déle. Mlč! psi nemluví a hlavně nenosí kalhoty! ()

amalia

Skandinavske filmy mam rada, radeji svedske, toto finsky...sla jsem kvuli tematu, paradoxne na Silvestra, to uplne smesne tema nebylo, ale budiz...role Ester Geislerove nema, ale ok, ceske obsazeni, ceska spoluprace na filmu. Film me zajimal proto. ze jsem zjistila, ze zeny, ktere vypadaji zdanlive nenapadne, se necim podobnym zivi..pro me ne uplne predstavitelne, tak jsem sla do kina...Hm, lekare nechapu ani ted...mozna dobry konec pro oba, kdo vi, ale..jit az do krajnosti, pomalu nasazovat zivot, zesmesnit se, ztrapnit..to je stesti? Nevim, nevim... ()

starydivak

Tak z toho už jsem asi vyrostl, nebo jsem spíše ve svém věku do toho ještě nedospěl..No nic, třeba to bylo náladou.. Ale po půlhodině jsem dal autorům ještě 15 minut, aby mě alespoň něčím zaujali. Šanci nevyužili a tak jsem se v půlce filmu poroučel z kina. Ještě předtím jsem si uvědomil, že se mi tenhle kousek nelíbí. Děj, postavy, prostředí, zápletka. Nic mě nezaujalo. Bylo mi úplně jedno, jak to dopadne a další vývoj postav mi byl naprosto ukradený. Prostě na takové filmy chodit nechci. Nostalgicky vzpomínám, kdy jsem v devadesátých chodil do kina na Kaurismäkiho, ach jo.. Jedna hvězda za odvahu herců, druhá jako omluva, že jsem nedokoukal.. ()

Slepejsek

Říkávalo se, že tam jsou jenom jezera a sauny. A ejhle! Za chvíli se tam budem učit točit filmy... Tohle má příběh - přes exotické prostředí nesklouzává k lacinému exhibicionismu, ale drží jasnou dějovou linii, životaschopné postavy, bizarní nádech a ještě tu a tam nabídne i scény, které svými barvami provoní oči. Po delší době slušný Film, terapie, jak se vyrovnat se ztrátou manželky. ()

Jankocour

Úchylárna ne úplně špatně natočená, vydržel jsem u toho. Ale dost to ukazuje na degeneraci dnešní levičácký severský společnosti, co jásá nad čímkoliv co se vymiká normálu. ()

ostru_zina

Úchylárna nejvyššího kalibru, bratr Modrého Sametu. Zajímavý jev- jakmile je film plný brutálního s nechutného porna, evidentně to budí dojem filmového haute couture, nebo nevim co se se světem děje. Dvě hvězdičky za fajn konec a taky že to po skoro dvou hodinách konečně skončilo ❤️ ()

Accuphose

No určitě chválím vstup do nové úrovně. Je jasné, že si film nemůže pokládat nejvyšší ambice, ale v rámci řekněme okrajových tužeb, funguje velmi dobře. Nechci nic dalšího prozrazovat, doporučuju se podívat: 4 hvězdy. ()

Norri

Vzhledem k zařazení filmu - Drama / Komedie / Romantický - jsem čekal něco jiného, než co jsem ve skutečnosti dostal. Tohle je psychologické drama, ve kterém úsměvné scény trošičku odlehčují příliš hutnou atmosféru. Je to film o chlápkovi, kterého ztráta ženy dožene k šíleným extrémům a do stavu, kdy přestává uvažovat racionálně a ubližuje tím nejen sobě, ale i svému nejbližšímu okolí. S-M tématika zde slouží pouze jako kulisa a nebo spíše prostředek, který hlavní hrdina využívá k úplně jiným cílům, než k sexuálnímu uspokojení. Psychologická dramata nejsou filmy, které bych zrovna vyhledával a znovu to vidět nemusím. Přesto musím ocenit jak dobré herecké výkony, tak i kameru. ()

Blackcream

Jak praví klasik: Každý má svou drogu. Běda tomu, kdo ji najde. Další z řady filmů, které zobrazují vyrovnávání se ze ztráty milované osoby. Pokud by v tom nebyl nádech dnes populárního tématu BDSM, nebyl by film vlastně vůbec v ničem zajímavý. Dokonce je zde i to klasické klišé, že i sebevětší podivín(ka) najde své štěstí na zemi. ()

FildasCZ

Komedie NE, Drama ano, Romantické ? Absolutně ne. Tady si asi autor dělal srandičky.  Film je pro jinou sortu lidí. Pro mě je to týpek, co si kompenzuje smrt manželky tím, že se nechá trestat. Jestli jsem dobře pochopil konec, tak ta, co ho trestala chtěla s ním pak něco navázat ? Jak vzal ty šaty ke konci ? A ta se kterou spal a smála se ? Vypadalo, že ho vyhodila ? No každopádně on si užil a pak se vrátil k povinnostem. ()