Do temnoty

• USA Into the Dark
USA, (2018–2021), 36 h (Minutáž: 90 min)

Tom Bateman, Dermot Mulroney, Rebecca Rittenhouse, Tembi Locke, Aurora Perrineau, David Hull, Ray Santiago, Max Adler, Chasty Ballesteros, Dale Dickey (viac)

Recenzie používateľa hwnd k tomuto seriálu (12)

Pooka! (2018) (S01E03) odpad!

Ach jo, tohle nedali. Cílová stopáž dva normální díly a děje (a ještě ke všemu většinou docela debilního) tak max na půl dílu jednoho. Evidentně nepochopili, že natahovací a nudné není to samé jako dramatické a strašidelné, ale naopak uspávací. ()

Nový rok, nové já (2018) (S01E04)

Pořád stejná písnička, mít to poloviční stopáž, mohlo to být o 100% lepší. Takhle byla první půlka děs, hrůza a utrpení, pak to nabralo klasický model osmdesátkových hororů "pojdmě se všichni vyvraždit" a "poslední přežije" a na to už se koukat dalo, ikdyž žádná hitparáda a na klasické klišé "přežije ta s největšími kozami" se taky nějak zapomnělo. A nad úplným koncem se každý divák moderních detektivek jen podiví, že by to tak jednoduchý prostě nebylo, těch forenzních stop tam bylo dost, na to by nebyl potřeba žádnej ultradetektiv, no to jen tak na okraj, já vím, že o to v tomto žánru nejde. ()

Dům na stromě (2019) (S01E06)

V míře debility sice u mě pořád vede pooka, ale tohle k tomu nemělo daleko. První polovina naprosto o ničem a zbytečná. V druhé už se sice něco děje, ale celé je to padlé na hlavu. Přitom celkový nápad a koncept celého dílu vůbec není špatný, jen by to chtělo diváka prvně neuspat, v "akční" části mít větší tah na bramku a závěr kdyby nebyl tak ucajdaný. Obsazení mi moc nesedlo, teda kuchař byl hodně dobrej, ale ty pipiny kolem, často herecká dřeva, tak to bylo hodně zlý. ()

Krutá zábava (2019) (S01E07)

Určitě lepší než předchozí, ale taknějak tomu něco chybí, poslední půlhodina mi přišla děsně křečovitá, nastavovaná, prostě navíc, za mě to mohlo skončit po hodině a hodnotil bych líp. Ale týpek z motelu byl super. Každopádně, jestli si tvůrci brali na paškál apríla, tak to mělo končit tak, že to byl jeden velkej grandiózní fór a né takhle. ()

Čistota (2019) (S01E12)

No moc dílů, co by mě bavily prakticky celou dobu, teda nebylo, tohle je světlá výjimka, dobře jsem se bavil. To prostředí sektářskejch magorů se jim fakt povedlo. ()

Půlnoční polibek (2020) (S02E04) odpad!

Takhle přebuzněnou záležitost jsem snad ještě neviděl. Po třech slušnejch epizodách druhé sezóny přišla strašel čistokrevný odpad. ()

Zelenání (2020) (S02E06)

Proti předchozím dvěma dílům to bylo naprosto hvězdné a dokonalé dílo. Emzáci proč ne, díl byl zábavný skoro celou dobu, což se u tohoto seriálu až tak často neděje. A hvězdičku přihazuju za Shaunu, která z toho ještě trochu vybočovala v tom dobrém slova smyslu. Takže hurá, konečně lehký nadprůměr. ()

Pooka žije! (2020) (S02E07)

Jako už tradičně žádný veledílo, ale díky té odlehčené atmosféře se na to dalo koukat. Z herců mě osobně hodně potěšila Felicia Day, taková Eureka nostalgie. ;) @Vabr: v každém případě díky za titulky. ()

Zrození (2020) (S02E08)

Spíš teda thriller než horror, ale rozhodně to patří k tomu lepšímu, co tato slabá série zatím nabídla. Kdyby se alespoň tolik věcí nedělo mimo záběr. Díky překladateli, asi to chce dost sebekázně s tím neseknout. ;) ()

Hodný pejsek (2020) (S02E09)

Spíše nadprůměrný díl, jenže ten průměr je docela nízko. ;) Díl se řadí k většímu počtu epizod, které mají docela dobrý nápad a realizaci (ta holka se mi fakt líbila), ale stopáž prostě měla být maximálně poloviční. Nějaká ta nelogičnost v jednání tomu taky nepřidá. Ale líbí se mi, jak v americe každej hned ví, kde má v klidu zahrabat mrtvolu. Budu si tuhle znalost muset připsat na svůj interní seznam "co bych měl podle seriálů umět" a to asi hned za položky "odemknout pouta sponkou i poslepu" a "souložit ve spoďárech". ;) Ale neusnul jsem u toho a titulky - jak už je klasické - perfektní. Tak zítra to snad dorazím. ()

Záhadný pacient (2020) (S02E10)

No vida, ubrat půl hodinu a bylo by to super. Rozhodně jedna z těch lepších epizod, mělo to myšlenku, nápad a zajímavý konec. Já si teda z těch všech variant vybírám, že to prostě byl jen magor. :-) Titulky klasicky perfekt, díky za ně. ()

Chapadla (2021) (S02E11)

Jako já nevím. Bez poslední čtvrthodiny spíš lepší průměr na tuhle sérii, klasicky samozřejmě s výtkou, že by to za polovinu času bylo mnohem lepší a svižnější. Ale ten konec tomu teda zase naložil, ach jo. ()