Do temnoty - Série 2 (2019) (séria)

Zelenání (S02E06)

(epizóda)
  • USA Crawlers

V den svátku svatého Patrika - v den divokých večírků a bujarého veselí - se spojí tři studenti, aby zachránili univerzitní město před brutální hordou mimozemšťanů! (AXN)

Vabr

Konečně po dlouhé době a takových sra*kách nějaký koukatelný díl. Lidé pod trailerem na YouTubu psali, že film totálně kopíruje film The World´s End, tak jsem se schválně podíval na trailer, a ano, opravdu dost kopíruje. Vlastně to zkopírovalo celý trailer, dokonce i ty kecy s mušketýrama. Ale já ten film neviděl, tak to beru jen tak lehce v potaz a tolik to neřeším. Spíše jsem si při sledování dílu vzpomněl na Černé Vánoce (2019) - banda feministek, nepodložené znásilnění a ''zlý'' klučičí spolek. Přijde mi vcelku trapné vykrádat tak odpadový film :I. Celkově je ale průběh dílu takový tuctový, očekávaný a dost průměrný. Ovšem dolů z těch 3* sráží díl několik sračkoidních elementů, jako jsou drogy, opakování slov jako jsou fuck, vykrádání Černých Vánoc a shluky příběhových děr. V průběhu dílu se docela hodně mění charaktery postav (Aaron, Misty, Shauna, Chloe). Jediná Yuejin se chovala celou dobu stejně :D. Nejsympatičtější ze všech postav je asi Shauna, která je zároveň vypravěčkou. Překvapivě její vypravěčská role není nijak otravná, spíše naopak přidává dílu bonusové body. Velkolepého finále, kterého se má divák dočkat, se divák nedočká a konec působí, jak kdyby se na něm snažili tvůrci uškudlit, jak jen mohli. V poslední lokaci dílu má být celé město, ale místo toho tam je liduprázdno a až když se Aaron dotkne toho vejce, tak se tam dostaví maximálně 5 emzáků motajících se ve stínech a jen jeden je z nich ukázán. Wow, tomu říkám vygradované finále. Celý díl pak působí tak zbytečně natahovaný, když to ani pořádně nezakončili. Výběr pravé Chloe byl tak klišoidní jak jen mohl a šlo se dál. Posldní scéna ve filmu působí tak strašně béčkově a jako totální hovadina. Úplně jsem si říkal ''Proč?!''. Ale na druhou stranu se mi strašně moc líbilo intro, asi zatím nejlepší z druhé série. VYHODNOCENÍ: EMZÁCKÝ HOROR PRO DĚCKA ()

slunicko2

13letý scenárista zplodil děsuplnou scifi o invazi emzáků a jeho kámoši - herci pak společně s dalšími kámoši - členy štábu to natočili. Jestli to bylo jinak, pak už ničemu nerozumím. ()

hwnd

Proti předchozím dvěma dílům to bylo naprosto hvězdné a dokonalé dílo. Emzáci proč ne, díl byl zábavný skoro celou dobu, což se u tohoto seriálu až tak často neděje. A hvězdičku přihazuju za Shaunu, která z toho ještě trochu vybočovala v tom dobrém slova smyslu. Takže hurá, konečně lehký nadprůměr. ()

Trevor

Počas sviatku svätého Patrika sa v mestečku rozbieha pátranie dvoch priateliek po stratenej kamarátke Chloe, ktoré sa nakoniec zmení na boj o prežitie ľudskej rasy proti votrelcom z vesmíru...epizóda má nepochybne niekoľko svetlých momentov a skvelú hudbu, ale je vidieť že sa seriál čoraz viac sústredí na menej náročného a predovšetkým násťročného diváka. ()