Do temnoty

• USA Into the Dark
USA, (2018–2021), 36 h (Minutáž: 90 min)

Tom Bateman, Dermot Mulroney, Rebecca Rittenhouse, Tembi Locke, Aurora Perrineau, David Hull, Ray Santiago, Max Adler, Chasty Ballesteros, Dale Dickey (viac)

Recenzie používateľa Vabr k tomuto seriálu (27)

Zelenání (2020) (S02E06)

Konečně po dlouhé době a takových sra*kách nějaký koukatelný díl. Lidé pod trailerem na YouTubu psali, že film totálně kopíruje film The World´s End, tak jsem se schválně podíval na trailer, a ano, opravdu dost kopíruje. Vlastně to zkopírovalo celý trailer, dokonce i ty kecy s mušketýrama. Ale já ten film neviděl, tak to beru jen tak lehce v potaz a tolik to neřeším. Spíše jsem si při sledování dílu vzpomněl na Černé Vánoce (2019) - banda feministek, nepodložené znásilnění a ''zlý'' klučičí spolek. Přijde mi vcelku trapné vykrádat tak odpadový film :I. Celkově je ale průběh dílu takový tuctový, očekávaný a dost průměrný. Ovšem dolů z těch 3* sráží díl několik sračkoidních elementů, jako jsou drogy, opakování slov jako jsou fuck, vykrádání Černých Vánoc a shluky příběhových děr. V průběhu dílu se docela hodně mění charaktery postav (Aaron, Misty, Shauna, Chloe). Jediná Yuejin se chovala celou dobu stejně :D. Nejsympatičtější ze všech postav je asi Shauna, která je zároveň vypravěčkou. Překvapivě její vypravěčská role není nijak otravná, spíše naopak přidává dílu bonusové body. Velkolepého finále, kterého se má divák dočkat, se divák nedočká a konec působí, jak kdyby se na něm snažili tvůrci uškudlit, jak jen mohli. V poslední lokaci dílu má být celé město, ale místo toho tam je liduprázdno a až když se Aaron dotkne toho vejce, tak se tam dostaví maximálně 5 emzáků motajících se ve stínech a jen jeden je z nich ukázán. Wow, tomu říkám vygradované finále. Celý díl pak působí tak zbytečně natahovaný, když to ani pořádně nezakončili. Výběr pravé Chloe byl tak klišoidní jak jen mohl a šlo se dál. Posldní scéna ve filmu působí tak strašně béčkově a jako totální hovadina. Úplně jsem si říkal ''Proč?!''. Ale na druhou stranu se mi strašně moc líbilo intro, asi zatím nejlepší z druhé série. VYHODNOCENÍ: EMZÁCKÝ HOROR PRO DĚCKA ()

Pooka žije! (2020) (S02E07)

Mnohem lepší než první Pooka díl, kterej jsem vůbec nepochopil a byl hroznej. Tenhle se nebral vážně a byl o tolik jednodušší a na nic si nehrál. Úvodní scéna je hodně cringe a hodně navnadila. Škoda, že zbytek dílu se nenesl v podobném duchu a stylu tý scény. Popravdě mi přišlo, že herci byli spíš neherci. Jedinej, kdo mi připadal jako herec byl ten čerňoch. Modernost dílu je občas k smíchu (Momo, granátové jablko, Pooka pyžamo a dalších tu najdete docela dost :D). Nejvíc cute je samozřejmě ta originální Pooka, ne ty hnusný, hubený a nehuhňatý Pooky. Popravdě bych ze srandy tu Pooku chtěl, ale nepodařilo se mi ji na internetu najít. Oceňuju ,,docela zvratový'' konec. VYHODNOCENÍ: YOUTUBER NEBO TEDY I EDITOR BY SI S TAKOVÝM EDITEM VIDEA OPRAVDU PRÁCI NEDÁVAL ()

Zrození (2020) (S02E08)

Zatím druhý nejlepší díl z druhé série. Je pravda, že je to spíš brutálnější thriller než horor. První smrt je strašná, totálně mimo kameru a hodně mě nas*ala, ale další smrti a jedna scéna na konci se mi velmi líbily a patří mezi mé hodně oblíbené scény z filmu. Jenny je labilní od pohledu a babička říkala to samé (tohle bude první a dost pravděpodobně jediný díl, který jsem přeložil a ukážu jí ho :D). Je to lehce nudné a hluché, ale aspoň tam zbytečně nevráží nějakou kravinu, která by mohla zkazit příběh. VYHODNOCENÍ: TA KOČKA BYLA HROZNĚ HNUSNÁ ()

Hodný pejsek (2020) (S02E09)

O trochu lepší než Delivered. Je to docela vtipné a dá se to brát i celkem vážně ke konci. Judy Greer hraje dobře, ale chování postavy mi přišlo takové nereálné, ale o to šlo. Příběh je originální a samozřejmě je přitažený za vlasy, ale mně to nevadilo, a k tomu takové Into the Dark je. Přes to mi to přišlo lehce dlouhé a konec byl celkem natahovaný. Závěrečná (‚‚nekončící'') scéna, typická pro Into the Dark zde nemusela být, ale o nic ani nejde. Bohužel mi na Into the Dark vadí, že do dílů dávají komedii, ale nikdy ne na 100 %, takže si to nejde celé užít jako komediální horor se značně převažující komedií, ale přes to je to nejvtipnější díl z obou sérií. Ale zase nečekejte, že se budete popadat smíchem za břicho. Konec je trochu nepředvídatelný, ale ne ve smyslu, že by zde nastal nějaký zvrat nebo se stalo něco úplně mimo vaše očekávání. Jen přesně nevíte, jakým z pár nejmožnějších a jasných způsobů díl skončí. Pes samotný mi až tak hezký nepřišel. Takovej průměrnej 😄. Líbilo se mi, že tu bylo snad nejvíc narážek z celého seriálu, které jste si ke konci nebo průběhem dílu mohli uvědomit. Jako: ,,Někoho si určitě najdeš'' nebo ,,Měl jsem chuť sebe každý den přes tu blbou střechu přehodit.'' Edit: Zkoušel jsem si udělat ten sendvič Reuben a upřímně mi dost chutnal a je jednoduchej na přípravu, tak můžu doporučit 😋. VYHODNOCENÍ: NEJVTIPNĚJŠÍ DÍL Z CELÉHO INTO THE DARK ()

Záhadný pacient (2020) (S02E10)

Právě jsem viděl a na Into the Dark to byl vysoce inteligentní film. Podle bráchy to bylo dobré, ale od neúspěšného útěku se to začalo kazit a připadá mu, jako by ani scenáristi nevěděli, jak to vlastně celé bylo. Dal by to na horší 3 hvězdy a furt se kvůli tomu hádáme, protože já chci dát definitivně 4 hvězdy, ale on 3*, takže jsem to teď na tajno změnil na 4*, protože si to tenhle díl podle mě určitě zaslouží. Musím tvrdit, že jako jeden z mála Into the Dark dílů to má velký a rozsáhlý nápad, takže se tu pořád něco děje a furt zjišťujete něco nového. Příběh se posouvá a hrdinovi fandíte. Je celkem vtipný, že aby podtrhly tu zlost té doktorky a její moc, tak tam nasadili Britku 😄, aby měla ten svůj přízvuk. Dialogy se mi líbily a postupně ke konci je to docela dramatické a trochu smutné. Vždy, když se někde píše, že je konec filmu (anebo celý film) hrozně otevřený, a že si tam můžete naprosto perfektně domýšlet různé scénáře, tak to moc neplatí, protože jedna cesta je naznačená výrazně jasněji, než ta druhá. Ale tady tomu tak opravdu není! Troufám si říct, že je tohle ten nejvíce otevřený film, který jsem kdy viděl. Je tu mnoho variant, jak co bylo. Je to celé originální, i když zní příběh docela lacině. Konec a zvraty se mi líbily a jsem rád, že se 2. série pořád zlepšuje. VYHODNOCENÍ: NEJOTEVŘENĚJŠÍ FILM, VE KTERÉM SI MŮŽETE RŮZNĚ DOMÝŠLET, KTERÝ JSEM KDY VIDĚL! ()

Chapadla (2021) (S02E11)

Po dlouhé době další díl. Bohužel, jak jsem si myslel, tak se tahle série nebude ke konci zlepšovat, přestože se záživnost od Crawlers postupně zvedala. Snaží se to hrát na vážnější díl, avšak zde není vůbec žádný námět. Vypadá to, jakoby měli myšlenku jenom na posledních 15 nebo 20 minut, a pak před ní museli vymyslet nějaký hodinový úvod. Herci hrajou vcelku špatně. Konec na mě působí trochu náhle vyostřeně. Překvapivě chapadla nejsou až tak špatně naefektovaná a jsou tu ukázaná déle, než bych čekal. Závěr dílu se mi nelíbí. Možná se to nezdá, ale myšlenka tohoto dílu je hlubší, než si jde na první zhlédnutí povšimnout. Jelikož jsem tenhle díl překládal, tak jsem to viděl čtyřikrát a až po druhém nebo třetím zhlédnutí jsem pochopil úplnou skrytou linku příběhu, která je celkem schovaná pod tím vším. Bohužel si jí nejde po prvním zhlédnutí moc všimnout, protože na to díl hodně málo naráží, natož tomu pak celýmu porozumět. VYHODNOCENÍ: POJEM LÁSKA TU POCHOPILI ASI TAK TROCHU JINAK. SEX TU MĚLI ČTYŘIKRÁT 😄 ()

Krvavý měsíc (2021) (S02E12) odpad!

Poslední díl Blood Moon sérii zakončuje dost nezajímavě, ale především nudně. Na rozdíl od Delivered, který režírovala taky Emma Tammi, se tu absolutně nic neděje. Postavy jsou nesympatické. Hlavní postava na mě působí dost jako taková nezodpovědná, chudá špína nebo špindíra. Její feministický hlášky byly přes čáru, ale upřímně bych byl dokonce raději, kdyby jich byla celá kupa, protože bych si aspoň tenhle díl kvůli něčemu zapamatoval. Megalyn Echikunwoke hraje špatně. Syn by měl být hádám ve druhé třídě, a přitom jsou na něj často úplně zbytečné a nepotřebné záběry, jak si hraje s hračkama. Upřímně, takhle si snad ani děcka s hračkama nehrajou. Působilo to tak vecpaně, jakoby to v nás mělo vyvolat myšlení o tom, že je to jen malé dítě nebo co. Jeho otázky na tátu působí dost nepatřičně. Občas se totiž chová jako malý dítě, a pak se ptá na takový vážný otázky, na který by se dítě moc neptalo. Ale spíš to bylo tím, že se to potřebovalo v tomhle díle nějak říct, a s kým jiným by tohle mohla hlavní postava řešit než se svým synem? Stejně, tu mohli ale dát flashbacky, když tu byly. Je tu dost nelogických chyb. Jako například: Kde pořád bere hlavní postava peníze na nové domy, když je dost švorc? Proč třeba něco neprodá, když nemá peníze? Narozeninová oslava se odehrává v červenci odpoledne, ale tma se v tomhle díle dělá hned chvíli po oslavě, přičemž je světlo v tuhle dobu v létě snad do 10. Jak se dostali bez povšimnutí z nemocnice? Proč si člověk, který je vlkodlak, hledá partnerku a vůbec si dělá dítě, který bude vlkodlak taky?! Strašně nezodpovědný a pitomý. Čekal jsem, že tak jako skoro úplně každý Into the Dark díl, to přehnaně ke konci vygraduje, ale tady se dost překvapivě nic nevygradovalo. Záběry mimo a použití výhradně zvukových efektů, což mi přišlo strašně chabý a levný. Celou tu dobu jsem si myslel, že vlkodlak bude mít podobu takovýho velkýho, zuřivýho, černýho a nenasytnýho monstra a namísto toho nám tam v klidu předloží nějakýho bílýho huskyho, jak tu psal ricci.s! To by dokonce byla lepší špatná počítačová animace než tohle. Nechápu, co to mělo společnýho s březnem, když se tenhle díl neodehrává v tomhle měsíci ani na pár dní. Into the Dark díly posuzuji napůl jako samostatný film a napůl to porovnávám mezi sebou. Jako samostatnýmu filmu bych tomu dal horší 1⭐, ale v porovnání například s Díkuvzdáním mi to přijde nefér, protože tam se aspoň toho dělo hodně, i když to byla sra*ka. Odpad dávám především za to, že jsem se extrémně a hrozivě nudil a všechny zvraty a ostatní věci byly předvídatelný celý film. Aspoň, že já, když nějaký Into the Dark díl překládám, tak když ho potom zkoukávám s bráchou už jako finální verzi, tak mi to ubýhá o dost rychleji z nějakýho důvodu. Jeho lituju 😅. Jinak všem, kteří se na tuhle sérii koukali s mými titulky, děkuju a doufám, že jste si aspoň nějaké díly užili a bavili vás 🙂. VYHODNOCENÍ: HLEDANÁ V SEDMI STÁTECH? TO SOTVA. ()