Príbeh filmu Pražské orgie nás zavedie do Prahy v polovici 70. rokov, kam prichádza slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman – často využívané spisovateľovo alter ego – aby odniesol rukopis napísaných v jazyku jidiš do Ameriky. Autor textu bol zavraždený nacistami. Pre Zuckermana je pražská návšteva bizarným stretom totalitou ovládaným národom a podivuhodným zoskupením režimom umlčovaných umelcov. Vďaka hľadaniu rukopisu sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, na ktorých každý hľadá únik ku krátkej slobode po svojom. Zuckerman sa stane divákom i účastníkom dekadentného predstavenia plného zmarených snov. (Magic Box)

pafka

Po prvnich peti minutach neverite ceksym hercum vubec nic. Na to proste nejste zvykli a nejvic to je videt na Jirim Havelkovi. Klape jinak, nez mluvi. Na to by se mozna dalo zvyknout, je videt, ze se natacelo v jinem jazyce, ale ty postsynchrony, nebo spis dabinkg sebe sama dopadl naprosto tragicky. Pusobi to jako odfiltrovani veskerych nalad a emoci v mluvenem slove. Skutecne to za to stalo nakrucat v anglickem jazyce? Jsou i mista, kde se mluvi cesky a tam to funguje ale naprosto jinak. Rekl bych, ze synchrovane herectvi s anglickym jazykem ma snad jen p.Taborsky. No a bohuzel, to neni vsechno. To jsou orgie, ale orgie tvurcu, kteri jaksi zapomneli do filmu nacpat nejaky pribeh. U nekolika scen jsem prohlasil, ze pokud se scena nezmeni, asi prepnu nebo zesilim. Proc to vubec vzniklo? To je neskutecna marnost. ()

blondboss

Nie je to až taká katastrofa, ako sa to prezentuje na tomto portáli, ale zároveň to ani nie je žiadne terno a bavíme sa o čisto priemernom snímku, ktorý divákovi ponúkne len plytký filmový zážitok odohrávajúci sa v normalizačnej dobe. Vzhľadom na námet som očakával lepšie spracovanie a hlavne emočne sa to ku mne absolútne nedostalo. 50 % ()

Eire

Pre Boha, zakazte už Irenke točiť filmy... Pls... Pred revolúciou 4*; deväťdesiatky slabá tri mínus... Ale toto 30% ltt... Phobos & Deimos... ()

Kunderion

Silně podhodnoceno, nevím jen, jestli je to kvůli tomu americkému pohledu na naši tehdejší realitu, nebo kvůli filmařině. Irena Pavlásková měla i své slabší chvíle (třeba Bestiář), ale tady se jí leccos povedlo. Olgu měla hrát nějaká česká herečka, a to ne že by Ksenija byla špatná. To brilantní švitoření v english, to mi taky lezlo krkem. Ale i třeba Mirek Táborský toho svého ministra vystřihl excelentně, a to celého právě anglicky! Klárka Issová byla taky skvělá, o Pavlovi Křížovi nemluvě... Na české poměry to bylo skvělé retro, a to tady u nás umí nejlíp právě Irena Pavlásková! ()

rigby

Zoufalý pokus o rádoby skandální film o české inteligenci sedmdesátých let. Až na to, že je to zcela nezajímavé, prvoplánovitě bizarní, se značně kostrbatým scénářem a ještě kostrbatějším střihem. Možná bych si raději přečetl knihu, protože ten hořkosmutný příběh je tam někde vidět. Jen to ztvárnění je značně zmatené a nesourodé, divácky nepřitažlivé. ()

Buxholka

První polovina je jak ze Sadeckého vzpomínek na mejdany kyjevské organizaci PPP (zkratka znamená Progresivní politická pornografie), akorát u Sadeckého už se ví, že si je vymyslel. Navíc film má strašný dabing zahraničních a bohužel i českých herců (např. Kříž). V druhé půlce se ukazuje genialita spisovatele Rotha, který dokáže se na normalizační Prahu koukat jako na reálie nějakého Kafkova románu. ()

esmoke

Americký spisovatel se vydává do komunistické Prahy (1976), aby zde získal rukopisy cenných židovských povídek a vyvezl je do USA. Předlohu jsme nečetl je tedy možné, že předloha byla hloupá a film to jen věrně převyprávěl. (CZ dabing) Rozpočet: 47 miliónů, Tržby: 1 milión. ()

kokofek

Absurdní doba,která viděna s odstupem času působí poněkud nevěrohodně.Pohled nezasvěceného člověka odjinud ovšem věrohodný byl.Asi stejně jako dnešní mladý člověk,kterému se může zdát ,že se mu to jenom zdá.Český dabing nebyl úplně to pravé ořechové. ()

Igy007 odpad!

Původní jednu hvězdu musím změnit na Odpad ... ty kydance na začátku poslední čtvrtiny se vážně nedají poslouchat ani zadkem ... proč se všechno všecičko musí pořád točit akorát okolo NICH ? ()

rey17

Stojí za to vidět. Ale proč... Perfektní kamera, zvuk, herecké výkony, exteriéry. Příběh docela slabej.  Na výrobě je vidět pozitivní vliv zahradniční produkce. Pokud by byl dotažený scénář a dramaturgie, hodnotil bych o hvězdu více. ()

daleba odpad!

Můžu to vyfuckovat, když jsem zvládnul jen 30 minut? Jo, můžu! Už tak budu mít určitě nějaký psychický následky... ()

Slepejsek

Ač se tomu hlavní hrdina brání, co může, výsledkem je chtě-nechtě jakási variace na Kafku. Praha sedmdesátých let tady hraje jenom kulisu, a to kulisu vymalovanou v comicsových barvách. Bohužel mi to došlo pozdě, ale bohudík přece. Tohle není a nemůže být realita. Už jenom proto, že divákovi ji zprostředkovává spisovatel paranoik a zhrzelá hysterka. Ona tak trochu kulhá i logika - hlavní hrdina plánuje cestu do Prahy, účel tedy už musí být dán - nakonec si ho i několikrát potvrzuje s českou spojkou (bonviván Pavla Kříže) - teprve pak se dozvídá o nějakém rukopisu, ale v Praze to najednou vypadá, že o nic jiného než o rukopis nejde... - původní cíl - konspirační schůzka s Václavem Havlem z toho nakonec vychází jako úsměvná parodie špionážních klišé, která jakoby byla z jiného světa a přesto je - možná nechtěně - malým komickým vrcholem filmu. Jinak je to spíš smutný pokus udělat z komára velblouda. Paradoxně z toho všeho dramatického nejzajímavěji vypadá monolog ministra kultury. Iluze svobody nebo dekadence?!? ()

Peabody

Je těžké nastylizovat dcerku známé filmové publicistky do pozice ženy proskribované režimem ( IP nastoupila na FAMU někdy na začátku 80. let, tam se tehdy disidentské děti fakt nebraly). Když vám i kvůli mamince po Světu mýdlových bublinek, kde se mihne mnoho lidí kolem filmu všichni klepou na záda a dělá se kolem kult odvážného díla, je těžké se necítit absolutní hvězdou Pak natočíte slušný, ale taky přeceněný Čas sluhů, rozmělníte jej později do času dluhů a dále do dalších nevalných děl a pořád je ve vaší vlastní bublině dostatek těch, kdo vám olizují kotníčky. Tak tady napíšete scénář tak, aby to odpovídalo běžným dobovým klišé - jak je správně popisuje Matty - -tedy vekslák fízl fronta na maso nebo na co to bylo- nazvete to atraktivně - zamícháte do toho zase Václava Havla - okořeníte Vaculíkem - natočíte svým běžným k ničemu stylem - a - ... zase to nestojí za nic. Někdo čekal zázrak? A že na to nechodili lidi? Proč by měli? Výrazný a charismatický herec či herečka hlavní role ? Nějak ne. Že je tam pár hezkých nahých holek? Že se opakuje - fuck - ? taky asi ne. ()

aribari odpad!

Viděla jsem půlku a stačilo to. Proboha, co to je? Vypadá to, jako kdyby to točil Karel Steklý hned po Hrochovi (to je pochvala za realistický vizuál, he he he). ()

Kamil111

Zpočátku to vypadalo na totální autorské a režisérské selhání, pak se úroveň ustálila na silném podprůměru, ale celkově bych rád poznal ty zoufalce, kteří do toho nalili peníze a nebyli schopni to uhlídat. Tragické, neskutečně umělé dialogy, rušivé reálie a herecké výkony pod psa, s výjimkou Chernicka a Táborského. Kříž a Issová by měli dostat zákaz objevovat se před kamerou. Pavlásková se zřejmě úplně vyčerpala svým prvním filmem, který stál za to, všechno ostatní za nic. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (viac)