Komediálny príbeh o tom najdôležitejšom v súčasnom materiálnom svete. Najlepší priatelia Toni a Paul sa na 100 dní vzdajú vďaka stávke všetkého, čo vlastnia. Každý deň dostanú jednu zo svojich vecí späť. Počas tejto výzvy si možno uvedomia, že jediné, bez čoho nejde žiť, je priateľstvo. (Magic Box)

Maximilianus

Film sa snaží byť aj zábavný aj mať nejaké morálne poučenie. Nevravím,  že to úplne nefungovalo,  ale vo výsledku sa jedná opäť o priemerný nemecký film, ktorý neurazí,  nie je hlúpy,  ale ani výnimočný. 6,2/10. ()

Shitonit

Začátek jsem skoro nepřežil, táhne se to o ničem, konec je dost sociálně psychologickej, ale to mezi je megaprdel, nejlepší je samozřejmě hulící babička.. Víš babi, máme všechno, jíme co chceme, můžem co chceme, nemáme válku...a babka na to : Chudinky :-) ()

Emafera

Pěkná komedie se zajímavou myšlenkou. Malinko ale přitažená za vlasy. Trochu mi vadilo prolínání nadsázky a vážného tématu. Lepší ***. ()

ANTYCHRYST

Hodně zajímavej námět:) Německo poslední dobou dosti..překvapuje..:) chvíli komedie..chvíli drama..Paul žádná sympatická hitparáda..ale to se vsaklo:) Dobrý příběh...milá hlavní ženská role..kvalitní soundtrack a celkove rozuzlení:) další pro mě z velkých překvapení..75% ()

Jarduk03

Nebýt citací Marxe a revolucionářských keců, mohlo to být o hvězdu lepší. Jenže snad všechny německý filmy z posledních let obsahují apel na soc/eko/komoušskou ideologii. Ne, socialismus/komunismus fakt není univerzální léčba toho, že se spousta lidí začala chovat jak konzumní štětky. Všeho s mírou. Ani 100, ani desítky tisíc. ()

Micoldee

Nemilosrdné čekání v kině na konec filmu. Myšlenka filmu mě nějak hodně velkým obloukem obešla. Jednou jsem se zasmála, ale to bylo všechno. Asi tomu moc nepřidal ten český dabing, každopádne to bylo dost nudné. I ostatní diváci vypadali, že brzy usnou. ()

Hemlock

I přes to, že se určitě jedná o aktuální společenský problém, tak u mě naši západní sousedi nezabodovali. Film byl zdlouhavý a nudný. Dvě hvězdy za ústřední dvojici, které to spolu ladilo, ale ani jejich skvělé herecké výkony nezachránily laciný scénář. ()

Plastík

Nato že, že jim bylo 35 let, tak docela divný chování - jak 17-ti letí, co se teprve hledají. Příběh těžce nuda, nelogické scény. Co mělo znamenat to koupání na závěr. Našel ho podle oleje. No nazdar. Zdar ()

MartinTerran

Tento film mě hodně překvapil. Čekal jsem nějakou prvoplánovou komedii s doprovodným příběhem, ale nakonec jsem dostal dosti hluboký film, přesahující do sociologie a psychologie. Bylo zde také dost úsměvných scén, ale také několik vážných či ponurých momentů. Příběh má hlavu a patu i když je trochu přehnaný, ale i takové věci se stávají, ale asi ne jednomu či dvoum lidem najednou. Jednoznačně nejlepší ztvárnění Zuckerberga co jsem viděl. Za mě rozhodně palec nahoru do Německa. Hodnocení: 77/100. ()

hrumsrt

Před lety jsem v rámci školní projekce viděl právě ten finský dokument, z něhož tohle vychází... A už tehdy jsem byl odpálený, jak poutavé téma to je. Němci to převzali naprosto dokonale! Dostalo to šmrnc, humor a fakt dobře napsané postavy. Bavil jsem se tak, že jsem to sjel dvakrát ve dvou dnech. Je to vtipný, citlivý a poutavý přesně tohle od komedií tak nějak čekám. S chemií mezi bratrskou a překvapivě zajímavým pozadím i ostatních postav si to sedlo opravdu nad očekávání. 85% ()

Joe16210

Na film jsem se chtěl podívat v domnění, že to bude oddechová komedie, ale nakonec jsem zjistil, že to má v sobě skryté hluboké myšlenky. Velmi příjemné překvapení. A humor typický pro německé komedie pořád stejný. Takže kdo má rád tenhle typ filmů, můžu jedině doporučit. ()

Rayen1

Skvěle promarnenej potenciál.. Ze začátku to bavilo, byl to chytrej nápad, a i to bylo celkem vtipný.. Ale někdy od prostředka filmu se to zlomilo v průměrnou romantarnu s "poselstvím", jak je konzum špatnej a začalo to kvapit ke klasickýmu "sitcom-ending", tedy (spoiler) že postavy se nikam neposunou, budou nakonec chudý, ale šťastný. Takovej konec má každá komedie, najít sebe sama v málu.. Takový stupidní klišé fakt neberu. Tři hvězdy za začátek, ale kdybych film utnul v polovině, byl bych z něj víc nadšenej a mnohem víc bych se u toho bavil.. ()

mac000

Mně to zas až taková "superzábava" nepřipadá. Jistě, Němci měli (a možná stále mají) dobré veselohry. Ale ty stály především na dobrých komicích (H. Rühmann, H. Erhardt, D. Hallervorden). Ale v posledních letech jsem dobrou německou veselohru nenašel. A tato není výjimka. Originalita není všechno , a když je prokládána konverzačnímia situačními klišé (nechci říci vysloveně "trapárnami"), tak výsledek je takový, jaký je. Tak 35 b. ze 100 ()

wallax

Idete na komédiu a odchádzate s hlavou plnou myšlienok (tento pocit po filmoch mám veľmi rád) o tom či je Váš život dobre nastavený, či skutočne potrebujete všetko čo vlastníte a čo by znamenalo zredukovať počet vlastnených vecí a aký by bol kľúč výberu týchto vecí. Úžasný film, komédia na zamyslenie sa nad tým ako žijeme. Produkčne by som film vôbec netipoval na nemecký, bolo to celé natočené až nečakane výborne, herecky skvelo stvárnené, exteriéry Berlína (a ďalších lokácií kde sa točilo, napr. park v Slovinsku) veľmi pekné. Český dabing bol celkom ok, aj keď...ešte jedna projekcia bez neho určite doma bude. Celkovo veľká spokojnosť. Európska filmová tvorba ma veľa do seba a má čo ponúknuť aj náročnejšiemu divákovi, to je bez debaty. Trošku mi to pripomenulo jeden z naj filmov môjho rebríčka Tajný život Waltera Mittyho (tiež komédia po ktorej som sa hrabal v hodnotovom rebríčku a nastaveniach môjho života). ()

Karlos8

Zcela jistě dobrý nápad k zamyšlení, vždyť těch patnáct párů bot, playstation, tuny oblečení, tuny krámů a všemožného harampádí k životu skutečně nepotřebujeme. To je jedna rovina. Další rovina je tvořena umělou inteligencí s lidskou tváří, která dokáže člověka rozesmát, obšťastnit či motivovat v uvozovkách zadarmo. Dále tu máme těžko vyléčitelnou závislost z nakupování jakýkoli potřebných, ale zejména těch nepotřebných věcí. Dále přátelství versus nepřátelství, důvěru nebo ztrátu, případně závist či upřímnost. Ano, je toho opravdu hodně, přičemž tato směsice poselství jednoznačně odkazuje k tomu, že tvůrci chtěli být až příliš světoví a jaksi se jim to vymklo z rukou. Příště by neuškodilo držet se jedné dějové linky, tj. každý den si přibrat jednu věc a k tomu přidat ještě více humorných a vtipných scén, protože nic jiného než srandu divák ani nečeká. ()

blondboss

Konečne nejaká pohodová uvoľnená komédia z európskej produkcie, ktorá sa na nič nehrá a z ktorej cítiť dušu. Tvorcovia prišli s ozaj unikátnym nápadom so zmiznutím vecí a ich postupným prinavracaním s tým, že v pozadí beží skutočne silný odkaz tak platný hlavne v súčasnej dobe konzumu. Keď do toho primiešame romantickú linku, tak ide o jeden z tých lepších snímkov v rámci žánru a Nemci opäť raz prekvapili a začínajú slušne konkurovať "Makarónom". Ja som sa bavil a určite odporúčam. 75 % ()