Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

Kingjiri

Na Guns Akimbo jsem se docela těšil a očekával jsem něco stylově šílenýho ve stylu Hardcore Henry. Nakonec jsem dostal solidní akční béčko, který se od konkurence liší jenom zajímavym námětem nikoliv svym pojetim. Uvítal jsem dobrý hlášky nebo různý popkulturní odkazy, ale jednotlivý postavy mi občas přišly až moc šílený a většinou i nesympatický (objevila se vůbec nějaká normální postava?). Smysluplnost příběhu resp. vývoje postav asi nemá v tomhle případě moc smysl hodnotit. Ale fakt jsem jen těžko přijímal zázračnou proměnu Milese z totální losera, co nikdy nedržel bouchačku v ruce, kterej po pár výstřelech začne řádit jak bývalej top mariňák. Přitom by bohatě stačilo, aby většinu tupejch záporáku jakožto chytrej nerd nějakym způsobem přechytračil (byť by v jeho plánu hrál roli nějakej ten výstřel). Takže zapracovat na postavě Milese, ubrat na teatrální šílenosti protivníků a přidat aspoň jednu sympatickou postavu, mohla by klidně vzniknout pořádná stylovka. Za humor, sympatickou akci, soundtrack a dobrýho Radcliffa třetí silnější hvězda. ()

JetDryerFan

Výborný Daniel Radcliffe v další ujeťárně, která má styl, skvělý soundtrack a ještě skvělejší kameru, kterou sem notně obdivovala hned několikrát,.. Neotřelý příběh, několik fakt překvapivých momentů a vtipů. Já nevím, co víc by si měl člověk přát. ()

Cinematrix

Maličkýmu Danielovi Radcliffovi v nevábnejch spoďárech padouši přišroubovali k rukám obrovský pistole. A to doslova! Dlaně i každej prst mu projeli šroubem takovym způsobem, že si nedokázal nasadit ani kalhoty bez hrozby toho, že si ustřelí koule. Normální člověk by si takhle zmrzačenej nedokázal vymáčknout ani tejden zrajícího beďara. Daniela nic nebolelo, kalhoty mu nasadil bezdomovec před barákem, ten samej bezdomovec mu dal na posilněnou 3 měsíce prošlej párek, protože Daniel nesnídal a před nadcházející akcí mu patřičně vyhládlo. V patách mu totiž byla mega hustá anorektická zabijačka, která unesla větší arzenál zbraní, než sama vážila, protože nejedla prošlý párky. Zní to hrozně co? Ale kupodivu to fungovalo, Daniel byl skvělej a vůbec se nebral vážně, stejně jako celej film. Perfektně jsem se u toho odreagoval. ()

Torgal

Riadna divočina s hromadami zábavných drobností, režisérskych vychytávok, čierneho humoru a necenzurovaného násilia. Škoda že Samara tu vyzerá vyslovene odpudivo a tak sú jedinou oku lahodiacou vecou vo filme efektné prestrelky. Problémy nastávajú len keď režisér pustí nohu z plynu, vtedy sa okamžite začnú vynárať nedostatky šialenej zápletky, často sa to ale nestáva. Jednohubka, ale so srdcom aj guľami. 7+/10 ()

Vabr

Čekal jsem něco ujetějšího a taky jsme to dostal. Tedy pouze začátek filmu to nabízel, který byl hodně vtipný, hloupý a přehnaný. Moc mě bavil, ale bohužel od poloviny začne být Guns Akimbo míň zábavné, spíš vážnější a pár vtipů, které se zde objeví, nejsou tolik zábavné, protože už nejsou takové jako v první polovině filmu. Dokonce jsem i na chvíli usnul. Ale to možná bylo tím, že jsem byl asi unavenej nebo podobně. Škoda, že to potom sklouzlo k typickému akčnímu filmu, který byl předvídatelný. VYHODNOCENÍ: Z HLOUPÉ KOMEDIE NA AKČŇÁK ()

AngelG

Už v prvních minutách jsem věděla, že tohle rozhodně nebude pro mě. Ta přiblblá vizuální stránka a střih ob vteřinu, kdy jsem přesvědčená, že se snažili získat cenu za největší počet střihů v celovečerním snímku a naprostý chaos akčních scén, mi nepřineslo nic než migrénu. Děj nemohl být více předvídatelný a dětinský, kdy tohle člověk viděl snad milionkrát a určitě mnohem lépe zpracované. Opravdu jsem to dokoukala pouze silou vůle a nemohla jsem se dočkat konce. ()

Razzor_82

"Mám místo rukou pistole." Anarchistická jízda ve stylu vypni mozek a bav se. Máme tady pár svěžích nápadů jako jsou připevněné bouchačky k rukám. Radcliffe jako břídil měnicí se v zabijáka do role skvěle zapadne. Lovená kořist se stává zvířetem lačném po pomstě.  Weaving přidá crazy zběsilost. Dynamická akce, zpomalovačky, trefná hudba a parádně vtipné dialogy u kterých jsem se s chutí řehtal. No zkrátka ujetá jednohubka cílená pro diváka jako jsem já. 8/10 ()

bararich8

Stylová akční zběsilost s Harrym Potterem v hlavní roli. Příběh je jenom věšak na bezhlavou akci, která tady hraje prim, vše ostatní jde stranou. Nebere se to vážně, odsýpá to a člověk u toho může večer vypnout, tahle tvorba je vždycky potřeba, 4* ()

phoenixer

John Wick z Wishe. Akční absurdistán se zbraněma, kterej se streamuje. Občas zazní nějaká kulervoucí hláška nebo spíš možná genitálie odstřelující? Každopádně jako popcornová oddechovka to funguje. ()

Maximilianus

Taká bláznivejšia verzia Nerve, ktorá sa snaží byť veľmi cool. Tu sa mi to síce hodilo a Daniel sa na tú úlohu celkom hodil, ale ten humor (ne)bol aký (ne)bol a všetko to bolo veľmi predvídateľné, dokonca aj jasné už na začiatku filmu. Takže Guns Akimbo zostáva iba jednohubkou, ktorá neurazí ale ani neohúri. 6,35/10. ()

Hashirama

Potom, co Neveldinu s Taylorem zbytněly prostaty, měli by si tohohle Gamera na cracku dávat povinně každej pátek, aby zase našli svoje kopyto. Howden zručně obtiskl videoherní a internetovou poetiku do filmové řeči, kamera a záběrování jsou neustále v pohybu, neustále frenetické a záběry jen tak dlouhé, aby se divák zorientoval, ale aby nezačal ztrácet pozornost (čili tak 4 sekundy). LSD vizuál a originální kamerové hrátky jsou zábavné, stejně jako hudební podmaz, proto bohužel zamrzí, že s postupem filmu slábnou, až se nakonec oprostí od všech svých blyštivých ozdůbek a zbude jen holá kostra, která s jednoduchým vykreslením postav, vágním příběhovým rámcem a ne moc dobře prodanou sociální kritikou nezakončí film v úplně velkém stylu. Ale první půlka je fakt brutální. ()

LordMysti

Velice pohodový film který si na nic nehraje - rovnou vás nakopne do děje a už se vezete celou rozumnou stopáž. Vtipné scény střídají ty akční, do toho občas drsnější záběry a je hned jasné, že tvůrci se toho opravdu nebojí. Čistokrevné akční béčko. Kéž bych takových bylo víc! ()

vikino1

Na jednu stranu se mě hrozně líbí, že si Radcliffe vybírá docela zajímavý nezávislý filmy (kde je potřeba něco zahrát), na druhou stranu se mě tehnle styl "Zastav a nepřežiješ" nelíbil už v níže zmíněném. Sečteno a podtrženo tohle zas taková pecka není, ale určitě shlídnu další Potterovy filmy. ()

Likan7

Šílená akční drsná jízda, ve který je Daniel Radcliffe překvapivě sympatický, zábavný a v akci solidní. Samara Weaving je v roli úchylný zabijačky vyloženě skvělá a mě tyhle dva bavili od začátku do konce. Akce je perfektní a naštěstí je jí dost. Jen škoda, že v momentě, kdy se zrovna nestřílí a nelítají kusy těl, film nudí a nedokáže nabídnout fajn vedlejší postavy nebo zajímavý svět. Guns Akimbo se pak mění "jen" ve skvělou a zábavnou žánrovou jednohubku. ()

MilesTeg

Směs Matrixu, Nezvratného osudu a Bladea, v tomto pořadí, aspoň na první shlédnutí. Díky za Samaru, ale toto neuvidím desetkrát jako Krvavou nevěstu, jednou stačilo. ()

Psycho.R

Zběsilá a švihlá akce, která mě bavila tak, že jsem chtěl, aby to trvalo další hodinu a půl. Bál jsem se, jestli mi Radcliffe nebude evokovat HP, ale nestalo se tak a Samara je skvělá jako vždy. ()

rublik05

Tak tohle je teda mega úlet, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Už jen ten počáteční nápad na herní příběh je naprosto geniální. Od začátku se nastolí přímo vražedné tempo, které diváka nenechá ani na chvíli vydechnout, tvůrci servírují doslova masakr, hektolitry krve stříkají na všechny strany, k tomu překvapivě smysluplný příběh, co víc si u levnějšího akčňáku přát. Na hercích jde v každém záběru poznat, jak moc si natáčení a své ujeté postav užívají, což je samozřejmě na snímku sakra znát. Strašně mě bavily sympatické postavy, zejména ústřední dvojice Daniel Radcliffe a Samara Weaving, nicméně se povedl i hlavní záporák Ned Dennehy. Vtipné dialogy a hlášky dodaly velice příjemnou atmosféru, děj ani na chvíli nenudí, navíc nepůsobí vůbec stupidně, což je u tohoto žánru docela rarita. Potěšil mě i fakt, že se film nebere vůbec vážně, číší z něj radost i určitý nadhled, takže se divák neskutečně pobaví. Prostě starej dobrej akční nářez, akorát hozený do moderního hávu. Na závěr bych chtěl ještě zmínit povedený soundtrack, který jednotlivým scénám padne jak ulitý. Bavil jsem se maximálně, takovou šíleně ujetou, ale povedenou akční jednohubku jsem fakt nečekal. 8/10. ()

pushover

Stylový trest za trollení, který by si zasloužil nejeden komentující na novinky.cz. Radcliffe si tyhle ujetý role vyloženě užívá. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)