Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

Bragi66

Povídkový western od bratří Cohenových? Nejsem moc na westerny a povídkové filmy vůbec ne, ale u tohohle jsem se bavil jako nikdy. Tohle vybočení bratrů může být pro někoho těžko stravitelné, ale já to beru se vším všudy. Když to srovnám třeba s Tarantinovými přetaženými vykecávačkami (Gauneři - 1982 nebo Osm hrozných - 2018), tak tohle má dialogy, které si rád poslechnu a zažiju. K tomu je to opravdu drsnovtipné a malebně natočené a dobře zahrané. Vyžaduje to otevřenost diváka, ale doporučuji všema deseti. ()

MartinNewman

U tohoto díla jak je vidno podle hodnocení je půlka nakloněna Coenům a druhá půlka je prostě nepochopila. Komentáře typu slabí Coeni, už jsou za zenitem a tak dále jen svědčí o tom, že dost lidí nepochopilo že jde o Western / Komedie / Drama / Povídkový. Naopak, já si myslím že Balada o Busteru Scruggsovi jsou Coeni jak vyšití. Divoký západ vykreslený po Coenovsku jak to umí jen oni. Bylo by zbytečné vypisovat sáhodlouze všechny povídky, pro mě za všechny stačí s Jamesem Francem, to je prostě smůla to co prožil a asi nejvíc mě dostal Liam Neeson a Harry Melling. Harry bez rukou a nohou byl těžký úlet a ten chlap je na tyto role jak dělaný. Jeho výraz obličeje mluví za vše, dokonalá mimika. Jeho "kumpán" Liam Neeson toho za celou dobu moc neřekne, ale jakmile řekne jedeme do města, tak to jede. To že si vybere na mrdačku tu nejstarší a nejhnusnější kurvu by ještě šlo ale drsná výměna Mellinga za slepicí jasně ukázalo, že "podnikatel" se nesmí dívat doleva ani doprava a musí jít přes mrtvoly. Poslední záběr, kdy odjíždí už jen se slepicí, když předtím zkoušel házet šutr do vody je hodně silné kafe. Ostatně Mellin skvěle zahrál onu nejistotu, když se musel dělit ve voze o místo se slepicí. Každá povídka je něčím hustá, výjimečná a skvěle propracovaná, jen škoda že zrovna u tohoto "artového" westernu dávají šulínci honící si péro u ejvendžrů tak slabé hodnocení. Ale každému co jeho jest, já dávám plných 5. ()

mato331

Netušil som, že sa jedná o niekoľko poviedok zlepených dokopy a teda ma to spočiatku značne zaskočilo. Avšak jedná sa o pomerne dobrý film. Vtipné, smutné, ironické, miestami až prekvapivo krvavé. Slabšie 4*. ()

Boby93

Netflix opět překvapil. Chvalitebný scénář a režie, dobří herci s pestrými dialogy, povedená kamera a příběhy zfilmované v nádherném prostředí. Western v komediálně dramatickém pojetí, kde mě nejvíce zaujala a zároveň pobavila úvodní kapitola. Celkem pěkná podívaná. 80% ()

zaluky

Ihned se zařadil k mým nejoblíbenějším filmům. Povídkový a ještě western, co víc si přát. Připomínal mi Osm hrozných. ***** ()

honza.kuzel

Přiznám se, že nemám moc rád povídkové filmy. Přijde mi, že to VĚTŠINOU nedokáže člověka dostatečně vtáhnout a pokud ano, tak povídka záhy končí. Podobný pocit jsem měl i z tohohle filmu. Některé povídky bych mohl sledovat ještě další hodinu (slavíka, zlatokopa, pánvičkáře), ale je otázkou, zda by měly co nabídnout - a na některé už si ani nevzpomenu. ()

Privatejoker

Příjemný, odpočinkový western. Ne všechny povídky mají stejnou úroveň, ale že jde o dílo Coenů, jejich fanoušek pozná hned. Co filmu ubírá, tak jsou některé dialogy a kupříkladu střihové chyby. Jedna za vše, hned ve druhé povídce při přestřelce s opánvičkovaným bankovním úředníkem je zde chyba. Když úředník dostane zásah do levé pokličky, tak ta odpadne, ale při dalším výstřelu už je zase na svém místě. ()

majorzeman13

Fajn film,ale přece jenom bych čekal od bratů Ceenů lepší,kvalitnější filmový zážitek. Sice zde nechybí černý humor,nadsázka, cynismus,krev atak ,ale vskutku mají povedenější fláky ! Povídkový western a další klenot od Coenů se sice nejedná,ale jako dobrý,fajn,pohodě film to bezesporu je !! PS: stopáž filmu mohla být klidně o něco kratší !? ()

im8

První dvě povídky jsou hrozná pecka (jasných 5 *), pak to jde trochu dolu (spíše ke 3–4 *). Není to ani tak zpracováním, to je stále výborné, jako spíše vlastními povídkami. Zvláště ta poslední šla trochu mimo mě. Po dlouhé době mě vyloženě nadchla kamera, byla radost se jenom dívat. Králové cynického humoru opět ve formě. ()

PowPow

Objeví se naprosto plytká postava, o jejímž příběhu, povaze a motivaci k tomu, co dělá, nevíte naprosto nic a následně pět minut zdlouhavých záběrů čekáte, až chcípne a celé se to bude ještě desetkrát opakovat. Technicky i herecky je to po všech stránkách vynikající, ale příběhy bez děje jsou tak nudné, že jsem to ani nedokázal dokoukat. Kdyby to nenatočili Coeni, mělo by to o 30% míň. Takhle v tom každý hledá hluboké umění. ()

SHERLOCK5443

Veľmi dobré, skvelá kamera, hudba aj herci...a výprava a efekty....a ten hafánek, páčilo sa mi rozdelenie na poviedky aj keď som si občas prial aby niektoré trvali ešte dlhšie...každopádne dobre to bolo ()

Mr.Freeman

Povinnosť pre každého fanúšika Tarantina a divokého západu. Sú to balady, nečakajte happyendy ani nadväznosť. Popravde vás to asi aj trochu naštve, trochu znechutí, trochu rozosmeje, trochu rozosmutní ale hold taký je život a presne o tom je tento podľa môjho názoru vynikajúci počin. ()

FisakCZ

Od nejlepšího k nejhoršímu. U první balady jsem si říkal, že jsem našel něco, co se mi bude líbit, že si udělám popcorn a tuhle jízdu začnu... No nadšení netrvalo moc dlouho. Obsazení je naprosto v pohodě, ale ten zbytek? Western hezký, poselství některé balady taky mají, ale opravdu jak to dobře začne, tak to zase rychle skončí a né s úplně s dobrým výsledkem. ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (viac)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (viac)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)