BAT 21

• Česko Bat 21 (viac)

Hlavním hrdinou je náruživý hráč golfu, plukovník Iceal Hambleton. Při plnění zvláštního úkolu je jeho letadlo sestřeleno nad vietnamskými pralesy a on jako jediný katastrofu přežije. Hambleton, který do té doby poznal válku pouze v bezpečí psacího stolu, se tak ocitne sám v nepřátelském týlu. Bloudí nepřátelskou džunglí a jediné spojení, které udržuje se svou stranou, je rádiový kontakt s průzkumným pilotem Clarkem, který krouží ve vzduchu. Aby Vietnamcům, kteří odposlouchávají rádiové vzkazy, Hambleton neprozradil pozice a směr vojsk, zakóduje své poselství do golfové abecedy. Clarkovi tak nezbývá, než se tyto svérázné šifry naučit. Přes veškerou snahu je však místo, kde má dojít ke střetnutí Vietcongem, objeveno. Nelidský postup hustou džunglí se tak mění v krvavá jatka. (oficiálny text distribútora)

Lucas87

Nestydím se tomu dát full stars, protože je to strhující drama z Vietnamu s Genem Hackmanem podle skutečné události, při sledování jsem si vzpomněl na Behind enemy lines. ()

Trixi

Nemám ráda válečné filmy, ale tenhle mě svým námětem moc zaujal (záchrana života díky partii golfu). A když je ještě v hlavní roli Gene Hackman pak má u mně Bat 21 4 hvězdy. ()

waska

Herecký koncert Gene Hackmana. Některé scény jsou perfektní a to je scénař dost slaboučký: jinak sympatický neambiciózní snímek, který neurazí, ale také nijak zvlášť nezaujme. ()

TommyDiamond

Gene Hackman za nepřátelskou linií a Danny Glover jako jeho spojka ve vzduchu. Tento film je pro mě spolu s Mostem přes řeku Kwai a Bitvou o Midway tak trochu klasikou všech válečných filmů. Můj táta se na ně vždycky rád díval a já je znám prakticky nazpaměť.... Gene Hackman působí laksně a vypadá to, že mu co nevidět dojde dech....ale nevadí, uctím tento film třemi hvězdami..... ()

subic

Záchrana jednoho muže sestřeleného při průzkumném letu. Při záchraně záchraně přijdou o život další muži a odnese to i technika. Stojí to za to? Gene Hackman i o 16 let mladší Danny Glover se věru snaží, ale tady se hodně šetřilo, na scénáři i na tricích, tak je to jen průměrný válečný film. ()

paax

Dobrý film, který je založen na reálném příběhu. V tomto případě je lepší nevědět nic o skutečném příběhu a myslet si, že to tak bylo. :-) Já tu chybu udělal, něco přečetl a proto jen 3 hvězdy, hlavně za ten konec filmu! ()

Troniq

Tak co přinese další mlhavý ráno nad Vietnamem? Zapomenutý snímek, který jde přímo k věci a nebere si moc práce se seznamováním se s hlavními hrdiny. Postava Gena Hackmana tak zůstává po část snímku vlastně trochu tajemná a po pár scénách je jasné, že není zabijákem, který se s ničím nesere. A to je dobře, civilní forma snímku sedí, hlavní postavy herecky špička. Je znát, že rozpočet nebyl vyšroubován jako u Apokalypsy nebo u Čety, ale vůbec to vlastně nevadí. Mimochodem, zajímavé hudebně a v několika scénách rozhodně silné. ()

Junk

Zaujimavosti: Zachrana LtCol Hambletona bola jedna z najdlhsich USAF/NAVY zachran. Trvala az 11 dni. Pocas nich bol zasobovany zo vzduchu (strava a baterie pre jeho radio stanicu). Pri jeho zachrane USAF/NAVY stratili az 5 lietadiel/vrtulnikov s posadkami (1xUH-1H Huey, 1x A-1 Skyraider, 1x Sikorsky HH-53, 2x OV-10 Bronco) a dalsich 9 lietadiel a vrtulnikov bolo tazko poskodenych. Zachranny SEAL tim priplaval na canoe (sampane). Skutocne meno LtCol Hambletona bolo GENE. ()

JARDAHONDA

Oscarový vítěz Gene Hackman a Danny Glover vytvářejí v tomto příběhu dvojici amerických vojáků, kteří ve válkou zmítaném Vietnamu vzdorují mizivým vyhlídkám na přežití a záchranu. Podařený námět, válečným scénám nechybí drive, hercké obsazení bylo určitě dobře zvoleno.. U mě dobrý **** ()