V kolumbijskej džungli nie je kam uniknúť. Juhoamerickou Kolumbiou zmieta chaos, pretože proti sebe bojujú vládne vojská a povstalci z hnutia FARC. Poručík americkej námorníckej jednotky Sean Macklin so svojimi mužmi dostane úlohu – dostať sa do kolumbijskej džungle a sledovať stretnutie dvoch znepriatelených frakcií, čo FARC zamýšľa. Všetko sa však zvrtne, keď na základňu nastúpi špeciálna kolumbijská jednotka AFEUR na čele s pomstychtivým Alvarom Cardonom, ktorému pred časom nastražená bomba zabila manželku a syna. Príslušníci AFEUR postrieľajú všetkých na mierovom vyjednávaní a dostanú sa do prestrelky aj s Macklinom, ktorý príde v akcii o dvoch mužov a jedného Kolumbijčania unesú a uväznia. Začína sa doslova boj o holý život a záchranu kamaráta, uväzneného na základni kolumbijských špeciálnych jednotiek. Z vraždy vodcov oboch strán totiž vinia práve Macklinovu jednotku a vláda dala od svojich vojakov ruky preč. Podarí sa hŕstke statočných dokázať svoju nevinu a zabrániť, aby sa brutálna vojna rozšírila za hranice Kolumbie? (TV JOJ)

FFilipCZ

O trochu lepší než dvojka, hlavně koukatelnější - proto musím dát 3* oproti dvěma pro dvojku. Ale pořád je to to stejné do kolečka, jen se vyměnilo prostředí a herci. Akce trošku přibylo, ale pořád to bída nad bídu. Místo AK modernější zbarně, ale střelba a výbuchy zas pomalu jak kdybych si to sám udělal v malování. ()

kaylin

Aby toho nebylo málo, tak se děj pro jistotu přesune i do Jižní Ameriky do kolumbijské džungle. Zase tu máme jinou vojenskou jednotku, jiné herce, tentokrát i nějaké trochu známější, ale je to nuda a popravdě se na to už moc nedá koukat. Tohle nemá silné postavy, nemá to silný příběh, nemá to silného nic. ()

Marek1991

Trapas za trapasom. Fascinovalo ma, že jeden z hrdinov sa neutopil, keď bol pod vodou, to bola, ale hlúposť, hlavne to svetlo v tej vode, veď tam by bola akurát tma. Takýchto trapasov bolo od začiatku až na koniec. Oceňujem však, že niekto sfilmoval boje s povstalcami v Kolumbii, že tam bol celkom prijateľný politický podtext, čo sa týka Kolumbijcov, Američania to zas pohnojili. Ten tanec na streche a ten jarmok boli pekné scény, ale to v zajatí bola hlúposť aj to vyslobodenie sa z neho, vlastne ťažko sa tam hľadá niečo tak pozitívne, prečo by stálo za to si tento film pozrieť znova. Jedenkrát stačilo. ()

mzss1

Uf, no tak jak bych to asi zkrátil ? Nějak se mi to nechce rozepisovat. Předchozí film měl strašně moc chyb, především v akci. Zde je akce o dost lépe natočena a v některých případech jsem byl rád jak ta akcička je přehledná. Ale zbytek filmu o ničem. A dalo by se to nazvat i velkou nudou. Úvod snímku je děsný, vůbec nezaujme a až přehnaně brzo se jde na akce, zhruba okolo třinácté minuty. Jako mohlo by to být kladem, ale vůbec jsem nepochopil proč ty vojáci jdou do té akce. Příběh je nedomyšlený a ani ho film snad nemá. Žádná logika nic. Herecké obsazení mě vůbec nezaujalo, možná tak dva vojáci trochu zaujaly, ale o nic velkého nešlo. Co se týče akce, je jí zde o trochu více než ve dvojce a akční sekvence jsou delší. Potěší pár dobrých vyvraždovaček, nebo pár výbuchů, které jsou pěkně natočeny. Střílení obyčejné, ale střih byl v pohodě a kamera taky docela. No a právě tohle je jediný klad filmu, který to na tu jednu hvězdu vytáhne. Jinač je během filmu, mezi akčními scénami strašná nuda. Vše je celkem ohrané, i tak akce nezaujme, avšak po technické stránce možná ano, jak už jsem psal, akce je celkem dobře natočena. Finále jsem čekla akční a místo toho taková debilní scéna. A na závěr samozřejmě vyznamení a pohádky je konec. Nudilo to ještě víc než dvojka, ale zase zde byla lepší akce. Ale bral bych to skoro stejně jako mizerná dvojka. Zde se vytáhla trochu akce, uznávám pár výbůchů, ale zbytek je o ničem. Nějací záporáci ? Moc zde neúčinkovali a vůbec nezabavili. Hudba nic moc. Takže nevím jak to mám shrnout. Akční záležitost opravdu o ničem. O trošičku lepší než předchozí film, ale přesto hodnotím jen tak na 19% = * ()

drankeryth

Tretie pokracovanie za Nepriatelskou liniou je omnoho lepsi film ako dvojka, ktora ma totalne nudila. Jednotka je aj tak najlepsia a ani tento diel mu nesiaha na jeho uroven. Tentokrat sa dostavilo miesto pre Kolumbiu, kde to bolo celkom putave a ani tych bojov nebolo najmenej, ale skor dostatocne mnozstvo. Cely ten dej mi pripadal ako vystrihnuty z nejakej pocitacovej hry, kde hrate za urcitu postavu a s nou sa dobijate, aby ste co najviac zastrelili nepriatelov. V tomto bode je sa naco pozerat, pretoze jedna akcia strieda druhu akciu. To je to pozitivum, ale je to spracovane nejako divne a hlavne bez krvi a to je to negativum filmu. Chybalo tomu viac penazi, aby sa na tom viac zamakalo a aby z toho potom vyliezol dobry akcnak, aj ked ani tato verzia neni zas taka spatna na jedno pozretie. Takze, kto miluje akcne filmy nizsej kategorie len smelo do toho a bez problemov si pustite tento film. ()

• Natáčení probíhalo v Puerto Rico. (Terva)
  • Letadlo N246DH v hangáru v závěrečné scéně je SA-227 Sweringen Metroliner. (KucC)