Rány

• Veľká Británia Wounds (viac)

Will (Armie Hammer) je barman v New Orleans. Má skvelú prácu, skvelých priateľov a priateľku Carrie (Dakota Johnson), ktorá ho miluje. Prediera sa životom, ignoruje komplikácie a sústreďuje sa na radosť z okamihu. Jednu noc pri bare vypukne tvrdá bitka, ktorá zraní jedného z jeho stálych zákazníkov a spôsobí, že tam nejakí vysokoškoláci v zhone stratia mobil. Will ho nájde a začnú mu chodiť divné textovky a hovory. Zatiaľ čo to Will neberie vážne, Carrie nájde na internete akúsi dieru, ktorá by mala toto všetko vysvetľovať. Obaja objavili niečo nevysvetliteľné a pomaly to vychádza na svetlo. (Scraffy)

Rockerman

Také mi nevadí, když není všechno vysvětleno a končí to tak nějak do ztracena, jenže tady toho nevysvětleného bylo příliš. Jednoho barmana rozhodí děsivé fotky v mobilu natolik, že mění své chování. Něco málo se dozvíme o něčem zlém, které se dostalo ven, ale spíš je to jen v jeho psychické nevyrovnanosti, asi. Jen spousta zbytečných keců a protože ani "padesátiodstínová" neukázala nic ze svých předností, lámu nad tímto filmem hůl. ()

Hashirama

Přesně takovéhle filmy potřebuji k životu. Chvalme Netflix, než pod tíhou svých dluhů imploduje. Chvalme ho za to, že dává prostor nekonvenčním filmařům, kteří v dnešním monopolizovaném Hollywoodu horko těžko hledají své místo. Anvari má řemeslo rozhodně v paži, osvětlením scény i za použití nezvyklých úhlů kamery dokáže filmu vtisknout svůj ksicht a patinu něčeho drahého a exkluzivního, tím spíš, že se mu podařilo angažovat hvězdy pro horor poněkud nadstandardní, především neuvěřitelně sladkou Zazie Beetz! Samozřejmě v jednotlivostech žánrové výstavby záleží na tom, jak divák akceptuje to, co se před ním odehrává. Takové horory (byť Wounds má podle mě blíž k dramatu či mysterioznímu thrilleru) se točí pro specifickou cílovou skupinu specifickými tvůrci, kteří buď moc točit neumějí, nebo těmi, kteří rádi pracují s žánrovými pravidly, a já jako nekritický fanoušek tohoto žánru, který podobné filmy miluje a sleduje už léta, děravou mytologii a poněkud přitažené, ne-li nelogické momenty považuju za absolutní základ, na kterém tyto filmy stojí. Byť nutno říct, že zde se s nimi pracuje šikovně. Děravost bych zaměnil neurčeností, která zde s velmi skromným a komorním vyprávěním graduje napětí a atmosféru až do konce, a Anvari zůstává svému konceptu věrný a neuchýlí se k laciným žánrovým proprietám, žádnému gore ani lekačkám. Jen tu staví do opozice osobní všední příběh konfrontovaný s nevysvětlitelnou tajemnou entitou, které se jen pozvolna prolínají a diváka tak spolehlivě drží v nejistotě, a i finální záběr (který je opravdu skvělý) spíš jen tak decentně poodkryje onu tajemnou oponu. Prostě pecka! ()

Maximilianus

Podobne ako v prípade The Turning sa jedná o netradičný horor, ktorý svojím koncom a niektorých aj priebehom sklame. Bavilo ma to, bol som zvedavý, že čo sa deje ale nejako márne som čakal celý film, kedy sa to rozbehne. A ono to bolo rozbehnuté v podstate od začiatku. Čiže oceňujem opäť netradičnosť, povznesiem sa nad takú linearnosť napätia, ktoré ale bolo stále na dosť vysokej úrovni a pochválim odvahu a nápad. Pre mnohých to asi nebude top žánrovka, ale treba točiť a vymýšľať stále niečo iné, a tento film takým je. 6,5/10. ()

Likan7

To jsem si zase jednou dal. Hammer a Johnson mě k filmu nalákali, ale tohle byla fakt solidní zívačka, trvající téměř od začátku. Hammer to sice herecky utáhne a Anvari dokáže díky zvuku a solidní režii držet diváka v lehkým napětím na 90 minut dlouhý film je to ale šíleně málo. Tempo je téměř nulový, příběh je hloupý a já se druhou půlku jen vrtal na židli a doufal v konec. ()

Arikova

Na začátku to bylo zajímavé a napínavé, až jsem se upřímně bála (a to mám ráda horory), ale z konce jsem byla bohužel negativně vedle jako jedle. Deset minut před koncem se film začal ubírat směrem k odpadu. Podle mě je to film s potenciálem, který zabil scénárista a režisér, kteří to s dochazejícími financemi přehnali na záchodě s mňaučkem a kdyby odstřelili sebe, a ne závěr filmu v trapně rádoby dekadentně strašidelném fiasku jejich bezmocnosti, udělají pro lidstvo alespoň něco dobrého... ()

Clark_Kent

Je třeba se oprostit od mainstremovských sračiček a nadýchat se z plna hrdla něčeho psycho mysteriozního. Pokud chceš vlítnout do tunelu, vlítni tam pěkně po hlavě. Povedená věcička se zajímavým Armie Hammerem a výtečnou Zazie Beetz. Dakota hraje už jen druhý housel. ()

ShiShinka

Já jsem vůbec nepochopila, o co tam vlastně šlo. Nechápu, jaký byl smysl toho tunelu a popravdě jsem myslela, že závěr je teprve tak půlka filmu a pak se konečně dozvím, co se to tam děje a hlavně proč se to děje. Oceňuji ale herecké výkony a že jsem se nenudila, pořád se tam něco dělo, i když jsem teda vlastně nechápala, co. ()

Hemlock

Atmosféra špičková, ale mrzí mě, že to není dotažené do konce... Prostě v průběhu vznikalo na můj vkus až moc otazníků a když jich bylo nejvíc, tak šlus... ()

WeeLass

Wounds mají pomalý rozjezd, celkově je to takový slow-burn, ale s hrozně zvláštní atmosférou, z které jsem se cítil až nesvůj. Je to ale celé neskutečně zmatené, a i když ta úplně poslední scéna do určité míry dávala smysl, měl jsem stále tisíc různých otázek, protože většina věcí a postav ve filmu nebyla ani dořešena nebo neměla vlastní závěr. Škoda, mělo to potenciál. ()

Agonie

Horor tu byl originální a poměrně fajn, jenže drtivou většinu času to strávilo v hodně slabých a nedodělaných mezilidských dramatech. ()

moviefan4

Presne toto je horror. Presne takto to ma vyzerať a presne takto ma vyzerať úžasný film. Nieje to film pre nejakých par vyvolených ktorým je určený. Tento film je určený pre ľudí ktorý nezabudli pri filmoch rozmýšľať, pre ľudí ktorý chcú kvalitné horrory a nie beakove mainstreamové sračky, pre ľudí čo vedia oceniť hilm ktorý im nedá len tupý zážitok bez toho aby rozmýšľali. Ľudia žijeme v 21. Storočí a vy stále neisté schopný rozmýšľať? Je pre vás tak ťažké prijať kvalitný, s láskou natočený horror? Ktorý chce ukázať že horrorový žáner nieje iba pre ľudí čo nedokážu rozmýšľať a majú minimálne IQ? Asi áno, usudzujem podľa toho aké sračky typu The Nun a podobne kokotiny, ktoré som si myslel že sa tvoria iba pre prisprostené 15 ročne deti, ale ako vidím aj pre dospelý konzum. Je smutné že doba sa stále posúva dopredu a ľudia sú stále viac a viac hlúpy a nečakajú od filmu nič iné len tupu jednoduchú zábavu bez potreby rozmýšľania. Som sklamaný z toho že sa netvorí viac takýchto horrorov namiesto tých hlúpych. Tento film vám dá priamy príklad toho čo je to horror. Áno pre ľudí pre ktorých je horror iba lacný jump scare stále dookola bez dokonalého deja a bez atmosféry ktorá nieje priam robená a tvarovaná iba jump scares, je tento film strata času lebo presne VY ste ten hlúpi kozmu hororov tvorený ch od debilov pre debilov. Je to smutné ale vás velminobluebamy retardovany a zaostal LIVINGKOKOT je toho úžasným príkladom. ()

BlondJames

někdo psal něco o psychologickým hororu, tak to opravdu ne :D je to kravina, ale dobře udělaná. A dobře - je v čechách za tři, takže dávám jedničku :D ()

AndrewNewman

A to som si už myslel, že sa pozerám na skutočne kvalitný horor, ale Netflix ma vyvrátil z omylu. Počas celého filmu to celkom pekne odsýpa, navyše Hammer tu hrá snáď najlepšie za celú svoju kariéru, avšak ten koniec, po ktorom absolútne netušíme čo sa vlastne stalo a čo tým tvorcovia vlastne mysleli to brutálne ťahá dole. Nie je to ani na úrovni klasických haunted house hororov typu Paranormal Activity či Ouija. ()

Martanecek007

Nesympatické postavy, zbytečně natahovaný děj, který se nakonec nikdo nesnaží ani vysvětlit.... Zbytečný film. Odpad nedám pouze a jen za to, že výkony nebyly nějak zlé, efekty taky ušly. ()