Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

Foofie

Suprově jsem se bavil a to přece šlo, ne? Vzkaz pro Verbala: Neber se tak vážně, ano? Zdraví máš jen jedno, ještě ti praskne žilka a skončíš gryndající na vozíku. Tak fajn. A všichni usínáme šťastní... ()

Marrakech86

Na tento film jsem se těšil a celkově to nebylo špatně. Určitě je to spíš film pro děti / mladistvé. Jinak vcelku dobrý příběh s pěknou zápletkou. ()

Yaminka

Jsem na vážkách, jestli dát dvě nebo tři hvězdy. Akce byla solidní (nenadchla ani neurazila), příběh jako lehká vykrádačka mezi Mumií, Jumanji, Aladdinem a Piráty, chemie mezi hlavními hrdiny je plytká, snaha prosadit emancipaci za každou cenu nepůsobí dobře. Ale co...příroda (nebo spíš CGI) je pěkná, Jungle bohatá, zajímavé lokace. No zkrátka film pro mladší diváky, znuděné puberťáky nebo na kocovinu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tak ten se povedl. Tím bych měl začínat." Je těžké vyprávět vtipy, kterým se nikdo nesměje. O tom by mohl vyprávět i nový charakter svalovce Dwayna Johnsona. :D Ten tady jako vtipálek a kapitán lodi, s Emily Blunt vyráží do amazonské džungle hledat strom, který dokáže léčit lidi. Chemie mezi Johnsonem a Blunt se povedla. Film je pak mixem Mumie a Pirátů z Karibiku, i postavy dost odpovídají složení Mumie. Neohrožená badatelka, rebelantský doprovod a trochu přiblblický bratr badatelky. Vidíte to taky?  Akce je tam jinač hodně, triků také a je to především zábava. Zábava, která sází na Rockovi hlášky, a já Dwayne Johnsona mám rád, takže za mě fajn podívaná. - 80%. ()

Dejf19

Na sobotní odpoledne po pátečním večírku ideál. // Top Moment – tam žádný nebyl… // WTF Moment – Bitka se CGI jaguárem // Nej postava – Emily Blunt jako Lily ()

McGuffin

Expedice: Džungle, Jungle Cruise, spojí akční sestru a blazeovaného bratra s protřelým kapitánem amazonského říčního škuneru na dobrodružné výpravě za léčivým stromem, který spasí lidstvo. Na své straně mají mnohé výhody, šarm, vtip a odvahu, samozřejmě, ale i v Británii šlohnutý amulet, kupu peněz a přízeň scenáristů Glenna Ficarra, Johna Requa a Michaela Greena. S touhle oporou jim můžou příroda a protivníci strojit lecjaké nástrahy o stošest, ale obstát stejně nemohou. Finále proto uvedená trojice beze zbytku zaslouženě ovládne a zachrání osud lidstva a bokem i ty své. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Foghorn

Vzala jsem na to mamku od 22 do kina a byly jsme v sále samy. A možná díky téhle konstelaci jsem si to docela užila. Milé herecké výkony, Edgaru Ramirézovi conqistadorské brnění sluší a je tam jeden hezkej plot twist. V soundtracku si nenechte ujít úžasnou verzi Nothing else matters. Až to bude na netflixu, tak se u toho bude dobře skrolovat na mobilu. ()

Petsuchos

Po Metallickém úvodu následuje vykrádačka Atlantida: Tajemná říše (2001), pak na řece Kletba bratří Grimmů (2005) a úplně celkově je to nehorázná vykrádačka mojí srdcovky Gwendoline (1984). Závěr je zase vykrádačka Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007).   Digitálně líbivá a efektní, již stokrát viděná nezapamatovatelná veletuctová popkornová jednohubka pro pologramotné konzumenty rádoby zábavy, tedy široké masy, které plní pokladny kin a pokladničky producentů. Samozřejmě bez jediné oděrky, natož kapičky krve a ňader, aby nějaký capart nebo feministka s hrůzou a ve smrtelné křeči neomdlela, frčící na křemíku a karpálních tunelech otrockých animátorů s koulí u nohy makajících od východu do východu Slunce. Mastňácký zoufalec zadlužený jak kofola v Mostě, ojebávající poctivé podnikatele i cestující, ale na plátně charismatický sexy udělaný kunďák s Thymolinovým úsměvem, ne jako Dežo s jedním černým zubem, se vydává s pohlednou samičkou motivovanou odkazem jejího otce, na doprodružství, ve kterém upocený kunďák získá nejenom její srdce, ale i kapsy plné bohatství (tady zrovna bohatství lásky). Prvních 40 minut kudrlinkové akční vaty, než se vůbec někam s dějem pohneme. Hrdinové frčí na loďce s hybridním pohonem, jednou jedou na spalovací motor, potom zase na parní kotel s nekonečně uhlí, který ani nikde není uskladněný a přikládá se asi automaticky, natož kde by se tam vzala motorová nafta. Amazonka proporčně vypadá asi tak jako Vltava, co potom takový Dunaj nebo... ...skutečná Amazonka.. :D Kam by se potom vešla pruská ponorka, jejíž kapitán vypadá jak Zdeněk Piškula po 30 letech a 30 kilech, střídající uniformy nesouvisejících historických období jak ponožky. Koptovo dabing je naprosto příšerný, na to by měl být paragraf. Nesmíme opomenout i anglického gentl.. oh pardon, buzeranta, který si i v džungli potrpí na dobře padnoucí oblek, který je tam ale úplně zbytečný.. :D A nemyslím tím ten oblek... Pak tu máte pixelového haďáka, bahňáka, větváka a medovčeláka. BTW zase jednou taková idealistická agitka o tom, jak vlastně nechat přemnožit svět, protože bez nemocí je Smrťák bez práce, takže se stejně musíte pak hezky ručně pozapíchat, aby se na světě dalo zase normálně existovat. Nemluvě o tom, že doktoři a lékaři nebudou mít co žrát, když všechno vyléčí kouzelná kytka, jistě jenom pro ty, co si tučně zaplatí, nejsem přece samaritán, ne? :D Samozřejmě nejde o Slzy Luny, ale o slzy Chucka Norrise, ty přece léčí rakovinu a všechny ostatní neduhy. Nakonec ale stejně vyměníte celý svět bez nemocí a utrpení za oživení jednoho blízkého mrtváka. Tak edit, ten blízkej je nakonec nemrtvej, ale stejně to pointou dopadne úplně stejně. Stejně je to jenom o honení ega, kdo Slzy najde první, protože je hledají všichni, protože touží po tom samém, ale vzájemně si jdou po krku, místo aby pátrali dohromady, pixeláci se zbavili kletby, samička měla, lék na záchranu světa, pardon, nového nabíječe atd.. ()

HombreT

Kopíráková kravina, ktorú si po týždni ani nepamätám. Čo si ale našťastie pamätám, je že už to v žiadnom prípade nemám pozerať znova. Ostatně, čo sa dalo od tohto režiséra vlastne čakať, všakže ?! ()

ArchAngel_

Jako Rock je fajn, dobrodružné filmy taky, ale tohle si moc nesedlo. Divný nedomyšlený příběh, Rock do té role a postavy vůbec nepasuje a je to takový celý divný. Tohle asi chtělo více promyslet, je z toho taková nedopečená jednohubka. Možná kdyby to bylo více 18+? Hodnocení: 65% ()

mina_harker

Trošku mě to nudilo. Kdyby se stopáž zkrátila tak o půl hodiny a byla to o něco menší hloupost (Němci s ponorkou už na mě byli moc), tak by to bylo i za tři hvězdičky. ()

vimluk_CZ

Další z filmů, kterým digitálno vyloženě ubližuje a akorát mi to potvrzuje fakt, že ten starej dobrej Indy je pořád nejlepší ve svém žánru. Kdyby se tam alespoň necpaly zbytečné CGI postavy a zůstalo to pouze u konfliktu "archeoložka VS němčour z ponorky," byla by to za mě uspokojivá, zábavná a vtipná podívaná. Bohužel na konci druhého dějství se to přepne v ještě větší digi-bordel než do té doby a snímek tak ztrácí všechno kouzlo, které mu sympaticky napsané postavy a jejich interakce dodávaly. Nehledě na občas hodně bizarní zakomponování hudby, která vyloženě tahá za uši (pád CGI blázínků do díry!??!) Rozhodně nelituji, že jsem snímek viděl - ale také si ho sám nikdy více nepustím - to dám raději přednost starším, ale kvalitnějším kouskům! ()

hypnos11

Opravdu hrozná spatlanina, kterou zachraňuje jenom Emily Blunt a občasný ten vtípek a slušný spád. Ale hlavně Emily Blunt, bez ní by to na 3* nebylo ()

drkaldj

Dobrodružných filmů je hlavně poslední dobou opravdu málo a těch opravdu dobrých ještě míň (nechtěl jsem být k tomuto filmu moc kritický a moc jsem doufal, že dostanu pěkné dobrodružství, ale realita pokulhává). Negativ (často ale drobnosti které bych možná přehlídl, kdyby jich nebylo tolik) co mi vadí je celkově víc než pozitiv. Většinu toho co mi nesedlo zmíním jen okrajově. Blbě napsané postavy (charaktery postav), špatně obsazení herci, popletený děj (hlavně ta část ohledně kletby, vody a přírody. Proč je příroda v jednom směru drží, ale ve druhém ji umí ovládat? Absolutně žádné specifika a tvůrci využívají vše, jak se jím to zrovna hodí, i když to podle předchozího řečení nedává smysl). Hrozně umělé prostředí (spíše než hraný film mi to připomíná animák, bohužel v některých ohledech to působí dost špatně, například při jednom záběru na vodu a ryby v ní). Byl jsem teda z celkového výsledku dost zklamaný. Na druhou stranu je to snímek, na který se dá kouknout, za předpokladu že vypnete mozek. ()

MatyRock

Béčková vypalovačka na jedno odpoledne zaplněna klišovitostí, střihačsky epileptickou akcí a jednoduchým příběhem, u něhož je silně cítit inspirace staršími filmy. 6/10 ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)