Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

oblonskij100

Krásná scenérie, pěkný příběh, sice vykradený, ale my co máme dětská srdce, milujeme tyto filmy. Hledání pokladů, tajemných květin, je právě to pro co se vyplatí se dívat na televizi. Nechápu, proč se nikomu nelíbí Rockovo herectví, sice by nemohl hrát Hamleta, ale on je dělaný právě na dobrodružné filmy. Emilka je jako vždy nádherná, klidně bych nechal aby ně mě ..... ()

swenyx

Po zhlédnutí traileru jsem si říkal lets go to bude super výprava džunglí, přesně takovýhle dobrodružný filmy miluju, ale tohle je úplnej opak toho co jsem čekal. Nevypadá to vůbec dobře, to CGI se fakt nepovedlo. Německý zaporáci taky úplně o ničem. Snad jen ta akce nebyla špatná, ale to to fakt nezachrání, nebejt Rocka tak je to úplná fraška. ()

RyxiraAmy

No jak tady někdo psal, první půlhodina je jednoznačně nejlepší a solidně vás navnadí. Pak už se to trochu rozpadá, je to maličko únavné a jakž takž to drží pohromadě. Nicméně zápletka hezká, byť už během prvních 15 minut máte jasno, jak to dopadne. Dwayna i Emily mám ráda a líbili se mi tady, nicméně mi přijde trochu legrační, že The Rock na ty milostné scény asi moc není a ta chemie, která je mezi nimi vlastně docela hezká, vymizí, jakmile se mají políbit - možná proto taky k tomu dojde až v de facto poslední scéně, ačkoli se spolu x hodin plaví sami na člunu. Jinak nemám zásadnější výtky, Němci podle Američanů jsou vždy trochu srandovní, párkrát jsem se zasmála. Jenom jsem ráda, že jsem na to nešla do kina - a že jsem to měla plánu. Těch peněz by asi byla ve výsledku trochu škoda. ()

Skylwalker42

Dvě hvězdy! Za 'Rocka' (má slabost) a za povedený soundtrack. Někde jsem zde četl (a bulvy nevěřícně málem pukly), že je to jak od Williamse!! Ano, hudba je to pěkná... ale maestro John Williams je jedinečný, výjimečný a vždy bestovní! Takže ne jak od Williamse! Ne! Ale hudební podbarvení je pěkné. ()

Muf911

Výpravná navoněná, ale prázdná jednohubka, na kterou zapomenu do pár dní. Sice je film pěkně udělaný a prošpikovaný efekty a 3D kouzly, dějově jsem neviděl nic nového. Jen klasické šablonovité postupy, hon za pokladem, záporák, pár drobných zvratů, třeba s divochy a k tomu pomalu se rodící vztah mezi hlavními postavami. Aspoň ta animovaná kočkovitá šelma se povedla. ()

vaclav.g.kar

Disneyho dobrodružná novinka ve stylu Pirátů z Karibiku, Mumie nebo Indyho. No je to hodně hravá, hodně barevná a docela příjemná dobrodružná jízda. The Rock je ve své roli jako slon v porcelánu, ale postupem času si diváka získá. Emily Blunt je zarputilá a jak jsem ji dříve moc nemusel tak mi každou novinkou dokazuje že je parádní herečka, tady je navíc dost roztomilá a hezky se na ní kouká. Efekty jsou taky poměrně vydařené a barevná paleta sjede celé spektrum. Ostatní postavy jsou ale poměrně nevýrazné a ono i hlavní kostra příběhu není nic originálního. Ovšem nic orig. jsem nečekal, na kino s rodinou nebo na hezký páteční večer je to ideální volba a děti 8-15 let z toho budou na větvi. Ostatně to je i cílovka. krásných 70% a rád si dám dvojku :) ()

Seffi

Poutavé komediální dobrodrůžo, které jede od začátku do konce na plný plyn. Disney klasicky předvádí bohatý audio-vizuál, krásné scenérie až oči přecházejí. Scény se Španěly byly top. K filmu neodmyslitelně patří i velká dávka humoru, která podle mě bude srážet hodnocení, protože film je totiž prošpikován vtipnými hláškami a dvojsmysly, které bohužel nejdou doslovně přeložit a budou zazděny překladem. No nic. Bavil jsem se. 85% ()

Sopholojong

Disneyovsky predskokan piateho Indiana Jonesa alebo Pirati Karibiku 5.5 bez "piratov'? K tomu prvemu v prvej polovici odkazuje vyborna epicka hudba (jasny zamer!), az parodicky zaporak (takmer "nacisticky" Plemmons), ci honba za pokladom/artefaktom. Suboj s ponorkou a jej odstavenie v pristave, unik z krcmy alebo vyhnutie sa vodopadu jasne cielia na publikum, ktore zboznuje slavneho archeologa. V polovici druhej (s viditelne vyssou nakladnou produkciou) sa odkazuje prave k bruckheimerovskemu legendarnemu dobrodruzstvu prebudenymi CGI coquistadormi, "tecucou" kamerou, podvodnymi scenami, jednym lacnym twistom ohladom Rocka, ci game adventurou na Strome zivota. Plus ako osobne vychutnavky skvele naanimovany leopard a najma carokrasna Emilka Blunt (tie uhrancive oci), bez ktorej si film teraz po pozreti uz neviem predstavit. Tu klady ale koncia... Disney zo suplika vytiahol opat raz infantilny, najklisoidnejsi scenar pod slnkom, Dwayne Johnson len opakuje rolu z predchadzajuceho "Journey 2" a tvorcovia odkukavaju, alebo opakuju koncept len zo spominanych legendarnych znaciek. Jedinou originalitou zostava kratke intro a neskorsi rozvijajuci flashback s instrumentalkou od Metallici. 7/10 ()

alisek87

Co více říci, než opravdu klasický Disney, záporná postava ve fialové barvě, ať hned poznáte, kdo bude ten zlý, mohlo by to být o 20 min kratší, ale i tak se to dalo a bavila jsem se celou dobu. Vtipy, které jsou založené na angličtině se sice snažili v titulkách přeložit, ale na originál to prostě nemělo. Přehnaná, ale vtipná pohádka. ()

Erichan

Zábavná jednohubka, ktorá nikoho neurazí, ale hlavne ku koncu filmu môže už nudiť svojou predvídateľnosťou. Nájdete tam všetko od Indiana Jonesa cez Pirátov z Karibiku a nové Jumanji až po hollywoodsku predpisovú svätú trojicu - emancipácia, homosexualita, menšiny... Eeeeh, no dobre, dávam ale 3*, hoc tam nie je absolútne nič nové, ale za to ústrednej dvojici to celkom šľape, chémia funguje a sú tam dobré gagy a hlášky. ()

matous20063

V poho, rodinej film. Občas jsou tam i nějaký vtipný džouky. Natočeno je to vskutku bravůrně. Ale nenápadně je tam zapleten i problém feminismu, což mě u prakticky pohádky hodně sere. Ale pokud to nebudete vnímat tak vám to vadit nebude. Jinak je to dobře napsané i natočené. 70% ()

bigmatko

nemôžem si pomôcť ale kombinácia Dwayna a disney mi sadla dobre som sa bavil. Bola to dobrá kombinácia napätia, humoru a fantázie. A pre mňa je Dwayne zárukou kvality aj vo filmoch s jednoduchým dejom. Disney proste urobí zo všetkého komerčne úspešné divadlo a teraz tomu nebolo inak. ()

Bohdy67

Je otázkou jak by film vypadal bez Johnsona.... Protože tohle je přesně film pro něj. Spojující komedii a akci. A ono to funguje. Nebude to nejlepší herec historie, ale právem je nejlépe placený herec součastnosti. Expedice Džungle je taková rodinná akční komedie, se zajímavým tématem, byť Dwayne už je v džungli víc než než Sly s Arniem dohromady. Pro mě neznalého atrakce v Disneylandu, zajímavý příběh a kromě opět totálně dementních Němců jako záporáků, jsou postavy sympatické a zajímavé. Určitě si film zaslouží červená čísla a jako letní oddychovka je prostě super. 79% ()

Bogrant

Kŕčovita snaha opätovne nalákať (mladšie) publikum na podobné, nevinne sa tváriace, skoro až naivne prostučké dobrodružstvá pre celú rodinu. Disney však v tejto expedícii do stredu džungle neponúka nič závratné, pláva v pokojných vodách plných hravého humoru, ktorý ale časom prestane tak baviť a všadeprítomného, časom až otravného CGI, kde nie je reálny pomaly skoro žiaden exteriér. Škrípali mi už zuby. Rock a Emily sa snažia, ale prekvapivo ma bavil iba nemotorný bratríček Whitehall. Nenáročné obecenstvo bude spokojné, ja som zrejme už podobnými kravinami presýtený. ()

endymion

Klasické Disneyho bezduché omalovánky. Když budu chtít skouknout nějakou tu konverzační lodní naháněčku namachrovaného lodníka s emancipovanou ženou s německou hrozbou v zádech, raději sáhnu po osvědčené "Africké královně". ()

vinducha

Omalovánka od Disneyho jak má být , od Pirátů z Karibiku , přes Avatara , Šamana , Indiany Jonese tam bylo vypůjčených motivů a záležitostí dost a výsledný mix je prostě barevná zábava , 2 hoďky , které naprosto nenudí, bavilo. A Amazonie bez komárů , jo to by byl opravdu naprostý ráj. ()

Rastamania

Já mám tyhle filmy rád, DJ je naprosto v pohode (aspoň si nevzpomínám na nic, čím by mě sral) a EB je ... no.., jak to říct? Emily je prostě skvělá ve všem :) Trošku mi touhle rolí připomněla další její skvělej film .. tenhle ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)