Midsommar

• Slovensko Slnovrat (viac)

Dani a Christian sú mladý americký pár medzi ktorým to začína škrípať. Ale po tragickej udalosti v Daninej rodine ich žiaľ opäť zblíži a Dani sa rozhodne, že pôjde s Christianom a jeho kamarátmi na výlet, aký sa odohrá len raz za život, do odľahlej švédkej dediny, kde sa koná festival letného slnovratu. Čo sa začne ako pohodové letné dobrodružstvo v krajine zaliatej slnkom sa hrozivo zmení na znepokojujúce miesto, keď od sveta izolovaní dedinčania pozvú svojich hostí, aby sa zúčastnili ich slávnosti... (Continental film)

Kraken777

K tomuto filmu ma donútil kamarát :D, inak by ma to asi nenapadlo pozerať. Pekné prostredie, kameraman si dal taktiež záležať. Za mňa veľmi zaujímavý film, len prehnaný tými nechutnými rituálmi. 3* ()

Andy.222

Upřímně jsem dost zklamaný. Co musím na filmu vychválit do nebe je hudba. Ta dokázala z dívek tančících na prosluněné louce, nebo lidí zasedajících k venkovní hostině udělat něco z čeho jste napjatí jak na skřipci. Co na filmu nemůžu vychválit je: 1. ani jedna postava mi nebyla sympatická, s hlavní hrdinkou v čele. Jako parta vyhulenců co začínají dovolenou slušným matrošem s houbovým čajem a hlavní hrdinka, která má psychické problémy na hranici hospitalizace? Jak mám jako s nimi sympatizovat? 2. je to opravdu dost rozvláčné až utahané. 3. něco o severské mytologii atd. vím, ale když už tam měli dva lidi co tyhle věci studují, co se nám trochu svěřit a osvětlit tu a tam něco. Nebo autor čeká, že budu mít u filmu otevřenou Wiki? Takže v důsledku sledujete partu lidí, která vám není sympatická, jak příliš dlouho dělá věci, které nechápete. ()

vinducha

Překvapivě i když to má daleko víc než 2 hodiny , tak pocitově to uteče "jako voda" parádně pan Arister , už podruhé mile potěšil. ()

CheeseFigure

Film má celkom fajn atmosféru založenú na tom, že divák vlastne nevie, čo sa naozaj v švédskej pohanskej komunite deje. Na svoje si prídu aj fanúšikovia gore, keďže úmrtia sú celkom krvavé. Celkovo krvavosť a nechutnosť pomáha tomuto filmu, hlavne potom v, pre tento druh hororov typickom a očakávanom, závere. Pomalšie tempo mi až tak veľmi nevadilo.  Čo mi vadilo, tak bola zo začiatku Dani, ktorá mi prišla ako toxická priateľka. Zdá sa však, že som zrejme jediný, kto ju tak vnímal. Ale ako film postupoval a začal sa viac zameriavať na atmosféru komunity, tak mi vadila menej a menej. Čo musím pochváliť, tak sú pekné kamerové zábery na začiatku, scény vyzerajúce, ako keby príroda žila a celkové prostredie. ()

enceees

Tento film má dvě pozoruhodné vlastnosti. První je, že mě po osmi letech zde vyprovokoval k napsání komentáře. A druhou je, že jsem si už hodně dlouho nepřál skon hlavních, naivních a nepřemýšlících hrdinů. A pardon za spoiler - ta jednoznačně nejotravnější postava jako na potvoru přežila. ()

Teri123

Bylo to zajímavé, zvláštní, matoucí? Ve finále se mi to ale líbilo. Nevím, jestli jsem úplně pochytila myšlenku nebo záměr tohoto filmu, jestli teda nějaký měl ale mě to upřímně nevadí. Florence to zahrála skvěle a tímto filmem se mi po několikáté potvrdilo, že je opravdu talentovaná herečka. Příběh je zajímavý, možná bych ho potřebovala lépe vysvětlit ale aspoň to nebyl běžný horor. Originální to je dost, jak zápletkou tak prostředím. Můj nejoblíbenější horor to nebude ale špatné to určitě nebylo. ()

Peddro

Námět zajímavý, ale naprosto diletantské charaktery postav. Chovají se jako z pomocné školy, vůbec nemají snahu se od  té sekty dostat - ani jediný pokus o útěk. To jako měli být studenti VŠ - vlastně byli tak primitivní, že jim ani nešlo fandit.. Pokud by oběti nebyly tupé ovce, tak by to byl zajímavý příběh.... ()

Theofilus

Rádoby artová nuda. Je to sice pěkně natočený, ale když se v horroru/dramatu něco začne dít, až po hodině a půl, jenom aby pak následovala další půlhodina ničeho, tak se fakt omlouvám, ale pro koho je tenhle film? Nedivil bych se, kdyby méně trpělivý divák v první hodině usnul. Rozhodně tomu nepomáhá to, že všechny postavy jsou na pěst, tudíž napětí neexistuje, protože kromě černocha jsou všichni totální otravný idioti. Florence Pugh je i po Black Widow nehorázně zapomenutelná, tuctová herečka a tady ještě pořád konstantně bulí a je otravná. Btw: nechápu proč se holka, co nachytá přítele, jak jí podvádí, musí pozvracet? Pro všechny milovníky pomalejších horrorů nebo celkově kvalitních filmů doporučuju místo tohohle paskvilu zkouknout filmy od Roberta Eggerse - konkrétně the Witch! ()

MartinNewman

Dávám za tři, ale taková slabá trojka. První hvězda je za Florence Pugh a zejména její závěrečný úsměv, druhá hvězda za olympijské hry ve skoku že skály a třetí hvězda za týpka v medvědovi, ten si to vážně vyžral. Přímo situace bez východiska. Jinak je film zdlouhavý, občas až nudný, plný vřeštících vyšinutých švédských Mařenek a Olafů v pokročilém stádiu šílenství. Závěr filmu je super, stejně jako v předchozím díle Ari Astera, které se mi líbilo víc. ()

Dandirion

U hororů se buď nudím, směju nebo spím... Ale tohle mě zaujalo. Neříkám že bych se bál, není to slasher, nebo nějaká extra děsivá podívaná, ale je to znepokojivý a celý tak zajímavě divný. Většina filmu se odehrává ve dne, za krásnýho počasí a všechno je barevný a veselý, což ve finále jen podtrhuje tu atmosféru, kdy divák ví, že je něco špatně a musí se to posrat. Slušná podívaná. ()

Carlito1

Maniakálně překrásný znepokojující snímek, který mi v roce 2019 vyrazil dech v kině. V roce 2019 mi představil krásu moderního hororu a otevřel brány do studia A24, zamiloval jsem se díky němu do filmu. Hororové klišé "partička kamarádů někam jede a tam se to zvrtne" je zde vyřešena zcela unikátně. Co když tenhle film, ale vlastně horor není? Je to drama, je to drama o rozpadu vztahu Dani a Christiana. Ale neberme to zase tak, že to horor úplně není. Je to totiž natolik znepokojující film, že si zaslouží nášivku s nápisem horor na svou dramatickou blůzu. Florence Pugh zde předvedla životní výkon, který z ní udělal hvězdu a během budoucích 3 let se objevila v několika velmi úspěšných snímcích a dostala se do povědomí mas, i kinofilů. Bobby Krlic zde složil fantastický soundtrack, který si pohrává s emocemi a geniálně se trefuje do atmosféry filmu svým pohádkově znepokojujícím zvukem. No a v neposlední řadě Ari Aster. Zamiloval jsem se. Po zhlednutí Slunovratu jsem radostně cupital, stále znepokojený, na internet a zjistil si o Děsivém Dědictví a z Ariho se v mých očích stala superhvězda. Zkrátka Slunovrat bude v mém srdíčku vždy mít speciální místo a nikdy ho neopustí. ()

SkeeveTulp odpad!

Strašlivá věc. Zpočátku nějaký záblesk děje a smyslu, ale později už jen nesmyslná umělecká onanie. Dlouhé záběry které nemají pointu, amatérské herectví prakticky všech, postavy se chovají jako momentálně zaostalé, špatné efekty. V jednu chvíli jsem začal mít podezření, že mi někdo dal něco do pití, protože něco tak zfetovaného přece nemůže nikdo natočit. A to prý ještě existuje rozšířená verze. To jako že budou čumět na prázdný talíř ještě o pět minut déle? To je tak špatné, že už to není ani vtipné. ()

JimWalker007

Občas je toho severského folklóru priveľa, ale ohnivá show v morbidnom chráme šialeného kultu je dostatočnou satisfakciou. Prvý krát som zobral na vedomie Florence Pugh a už sa teším, ako ju uvidím v Dune 2. Film odporúčam príležitostným konzumentom sušiny, pri tomto filme im bude čas plynúť ešte zaujímavejšie. ()

Bara86

Dosti dlouhé, ale slušně natočené psycho. Nicméně zvědavost vám nedá nevydržet do konce. Od první chvíle je totiž cítit něco znepokojivého, bizarního co vytvoří závěrečnou vyhrocenou zápletku. Jako takhle, jestli přemýšlíte zda vstoupit do ňáké sekty Jehováků, hárajících Krišnů, Vesmířanů a já nevím jakých dalších vymývačů mozků, tak nutno předtím vidět tento film, protože to vůbec nemusí být horor. ()

charles3

Mysteriózní americko-švédský horor točený v Maďarsku mě příjemně překvapil neotřelým námětem, atmosférou a hlavně vymazlenou kamerou. Navzdory očekávání došlo v u nás uváděné verzi toliko k jedinému sexuálnímu styku, ovšem o to bizarnějšímu. Bezprostředně po shlédnutí jsem měl pocit, že tu nebyl dostatečně vysvětlený ani příliš provázaný začátek s koncem. Po následném přečtení spoilerů jsem uznal, že jsem nepobral všechny souvislosti a odkazy, takže si to nejspíš dám ještě jednou, ideálně na velkém plátně. V neposlední řadě příjemně překvapil uměřený překlad Františka Fuky. ()

robbez

Označení folklórní horor je docela zajímavé a originální, ale spíše to občas vypadá jako dokument o temných praktikách pohanské germánské sekty. Film je skutečně napínavý a působí velmi autenticky. Brutální sebevraždy jako způsob odchodu seniorů ze života a vraždy mladých cizinců jako forma lidských obětí zde vlastně působí jako přirozená součást temné a kruté přírody, jejíž je člověk součástí. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (viac)

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

19.02.2021

Filmař Ari Aster má na kontě chválené horory Slunovrat a Děsivé dědictví, Joaquin Phoenix se zase objevil v několika skvělých nezávislých filmech a pak dostal Oscara za Jokera. A teď oba tvůrci spojí… (viac)