Hľadá sa Yeti

• Česko Hledá se Yetti (viac)

Charizmatický Sir Lionel Frost považuje sám seba za najväčšieho bádateľa podivných tvorov na svete. Problémom však je, že iní si to nemyslia. Preto sa pokúsi preraziť medzi elitu najslávnejších hľadačov a dobrodruhov potvrdením existencie legendárneho tvora. Podarí sa mu objaviť doteraz nevídaného tvora? (Forum Film SK)

Sala1

Laika vždy stavala na inakosti svojich filmov a pokiaľ sa štúdio a tvorcovia rozhodli pre akýkoľvek námet alebo nápad, nikdy k nemu nepristupovali ako k jednoduchosti alebo samozrejmosti. Vytvárajú atmosféru, pútavosť nového vyzretého a dospelého sveta so špecifickou animáciou a dôrazom na príbeh. Presne taký je Hľadá sa Yeti a je mnoho dôvodov prečo si tento film zamilovať. Spomínaná animácia - keď vezmete starú techniku a na základe nových postupov vytvoríte podmanivú, pestrú a farebnú škálu prostredí, postáv, detailov. Motívy a atmosféra dobrodružstva. Čím ďalej napreduje kinematografia, tým sa vzďaľujeme klasickým dobrodružným príbehom, ktoré brnkali na struny malého chlapca a pri ktorých sme mali detskú radosť z objavenia Archy zmluvy, či El Dorada. Veľmi blízko má film poetikou k Verneovkám a častokrát pomrkáva na osudy Phileasa Fogga. Príbeh snímky vychádza z existujúcej legendy a človek, ktorý žije popkultúrou, môže mať pocit, že už jej stačilo, vzhľadom k hlavnej postave je ale pochopiteľné prečo sa tvorcovia rozhodli práve pre ňu. Postavy sú krásne premyslené, čo sa odzrkadľuje najmä v dialógoch. Kde pri Lionelovi a Adeline funguje hlavne ich minulosť, Yeti je zase ten, pri ktorom vnímame ako reaguje na pre neho neznáme veci. Perfektná chémia medzi trojicou pracuje naplno a je veľkým motorom filmu. Do toho zasadenie na koniec 19. / začiatok 20. storočia opäť odlišuje snímku od ostatných. Film je dobrodružstvom pre deti aj dospelých vo výbornej forme a je škoda, že súčasný divák viac reaguje na promo filmu (plagáty, trailer) ako na osobnú skúsenosť alebo znalosť tvorivého tímu. Možno by sa potom podobným filmom dostalo viac záujmu a vážnosti. ()

BigBang

Nemám co vytknout. Šel jsem na film nedobrovolně coby doprovod dítěte (osmileťákovi se líbil, ale ještě ho moc nechápal). Hned od první vteřiny si mě získala výtvarná i dramaturgická stylizace. Snad jen padouch nemusel tak silně ztělesňovat zlý západní patriarchát - no, ale i reakcionář to zkousne, když je balení vydařené. Kdo chce jít do kina, tak dnes ví, že úplně bez pokrokové poučovácí masírky z toho nevyvázne. Ale toto jediný důvod pro jednu hvězdu dolů. ()

WhiteRaven

Naprosto skvělý animovaný film se svižným příběhem a záběry, které uchvacují. Film disponuje především překrásnou scénografií, nádhernou animací, zajímavými charaktery, nenásilným humorem a Áčkovým obsazením. Hledá se Yetti je jeden z nejlepších animovaných filmů roku a není pochyb o tom, že se dostane na pětku nominovaných animáků. ()

Scraffy

Moc milý a vtipný animák, ktorý stojí za pozretie. Samozrejme môže niekto namietať, že to moc logiky nepobralo, ale stále je to hlavne detsky zameraný animák, ktorý má byť hlavne zábavný, hravý a hlavne aby to pekne vyzeralo. Ja som sa bavil a to aj keď už nie som cieľovka. ()

Brooks

Voči tvorbe štúdia Laika chovám len rešpekt, ale okrem Kuba ma žiadny z ich animákov nezaujal. Audiovizuálne sú úžasné, je na nich vidieť poctivá, piplavá, ručná práca, ale príbehovo nedokážu strhnúť. Ich postavy sú charakterovo nezaujímavé a dobrodružstvá, ktorými prechádzajú väčšinou generické. Po väčšinu času je ich sledovanie nuda. A Yetti je toho dôkazom. Zatiaľ najslabšia Laika. ()

Mkartaylas56

Nakonec celkem překvápko. I když je pravda, že se jedná o animák, který se opět drží již mnohokrát viděného schématu a nebylo díky tomu v některých pasážích moc záživné jej sledovat, tak i přesto si mě dokázal získat. A to především typickou animací studia Aardman, které se stále daří být neokoukaná (hlavně díky dnešnímu návalu animáků, jenž vypadají jak přes kopírák) a zároveň nám zde nabídla široké spektrum lokací a různých kreativních scenérií, které vypadají úžasně. Jak jsem psal, tak příběh není moc originální, ale když to vezmu kolem a kolem, tak mi nabídl poutavou dobrodružnou jízdu, při které jsem se dokázal i upřímně zasmát a moc u ní nemyslet na všechny ty klišé, co s sebou nesla. Mimochodem musím pochválit dabing, kde především vyčnívá Hugh Jackman, ze kterého už jenom skrze hlas čiší jeho velké charisma a i spolu s jeho kolegy tomu dodává na kvalitě. Po dlouhém přemýšlení musím říct, že jsem s hodnocením velmi na hraně, ale nakonec se přikláním spíše k průměrnějšímu hodnocení v podobě tří hvězd a v procentech si ode mne Missing Link odnese 65%. ()

Renie42

Moc pěkný animák a dost jsem se tam nasmála a Susan Článka musíte zbožňovat. Trochu mě zarazilo, co se dělo v cíli jejich výpravy, ale asi to tak mělo být. Mělo to šťávu, akci, děj. ()

Kimkong

Žádná peck, ale dívat se na to dá. Průzkumník se  chce dostat do klubu a proto hledá legendární monstrum. Spřátelí se a chtějí nalézt legendární město. No zápletka dosti prostá. Vtip také jednoduchý. ()

blondboss

Priemerná americká rozprávka, ktorá je síce plná kvalitných animácií a efektov, avšak príbehovo to nie je až také zaujímavé a je to dosť jednoduchý príbeh. Navyše nie som si istý, či malé deti, čoby cieľová skupina, budú rozumieť úplne všetkým dialógom. Každopádne ale v rámci žánru sa na to dá pozrieť a oddýchnuť a je to farebné a hravé, takže účel to zrejme splní. Ja som ale už videl podstatne viac kvalitnejších animákov. 55 % ()

DragonDustCZ

Krásná nekonvenční pohádka. Tvůrci udělali ze stop motion animace krásnou podívanou a jde krásně vidět, jak se tento styl animace od dob Pat a Mat posunul. Krásná dioráma, ručně vyřezávané postavičky, obrázek po obrázku spojená dokonalá animace, akorát už jen ten příběh mohl být lepší. 7/10 ()

Themyth

Musím sa priznať, odkedy je moja malá dcérka dostatočne zrelá na to, aby z návštevy kina mala zážitok a niečo podstatné si aj odniesla, moje návštevy kina sa pravidelne delia na rozprávku s ňou a filmy ktoré si precízne vyberiem. Až na drobné výnimky, hm,hm :-) Dnes som zapadol do prvej kategórie. A opäť neľutujem. Pri animákoch z posledných rokov mám veľký rešpekt. Takmer každý je brilantne technologicky spracovaný. Keď sme pred takmer štvrť storočím v kinách išli oči vyočiť na Levom kráľovi a v duchu si spievali Keeen ju fiiil...v porovnaní s dnešnými rozprávkami je to animovaný pradedo. Brilantnosť animacie je už takmer pravidlom. Yeti začína perfektnou akciou na jazere Loch ness. Aj keď v ďalšom deji scenár trošku krýva, stále je to na 70 percent. A to je solídne. ()

bonovox

Štúdio Laika opäť nesklamalo a prinieslo svieži animák. Traileri trochu miatli nakoľko celý príbeh je mixom dobrodružstva akcie ale hlavne humoru. Dej je oproti Kubovi viac zameraný na detského diváka ale aj dospeláci si tu nájdu svoje. Ústredná dvojka sa veľmi dobre dopĺňa. Dufam že sa raz dočkáme aj pokračovania. ()

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)